استفاده از اثر انگشت زمین برای یافتن حیات در سیاره ها

به گزارش عکس پارسی به نقل از انیتسرستینگ اینجینیرینگ، یافتن سیارات دارای نشانه های حیات در خارج از منظومه شمسی چالشی بسیار بزرگ و پرهزینه است. دو ستاره شناس دانشگاه مک گیل کانادا برای یافتن پاسخی قانع کننده به این سوال اثر انگشت کره زمین را طراحی نموده اند تا با مقایسه این اثر انگشت با شرایط و ویژگی های دیگر سیاره ها دریابند آیا امکان حیات در آنها وجود دارد یا خیر.

استفاده از اثر انگشت زمین برای یافتن حیات در سیاره ها

منظور از اثر انگشت کره زمین در اینجا، مجموعه ویژگی ها و مشخصات خاص کره زمین است که حیات را در آن امکان پذیر نموده است. البته این کار چندان ساده نبوده و محققان بیش از دو دهه ویژگی های کره زمین و به خصوص شرایط جو آن را با استفاده از ماهواره ای موسوم به SCISAT مطالعه کردند تا بتوانند مجموعه اطلاعات مورد احتیاج در این زمینه را جمع آوری نمایند.

از جمله این اطلاعات، شناسایی دقیق مولکول های کلیدی موجود در جو کره زمین است که حیات را بر روی این سیاره ممکن نموده است. داده های یادشده به ستاره شناسان و فضانوردان دیگر امکان می دهد تا در زمان انجام مأموریت های فضایی راحت تر بتوانند سیاره های مشابه با کره زمین را کشف نمایند و مطالعات خود در این زمینه را با دقت و سهولت بیشتری تکمیل نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 322

به "استفاده از اثر انگشت زمین برای یافتن حیات در سیاره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از اثر انگشت زمین برای یافتن حیات در سیاره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید