انتقاد مدال آور پارالمپیک از یک انتصاب، چرا رضازاده مسئول انجمن وزنه برداری معلولان شد؟!

به گزارش عکس پارسی، دارنده مدال وزنه برداری در بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی از انتصاب حسین رضازاده به عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه برداری انتقاد کرد.

انتقاد مدال آور پارالمپیک از یک انتصاب، چرا رضازاده مسئول انجمن وزنه برداری معلولان شد؟!

به گزارش خبرنگار ورزشی عکس پارسی، 31 فروردین ماه بود که شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در حکمی، حسین رضازاده را به عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه برداری منصوب کرد.

رضازاده در حالی این پست را قبول کرد که از سال 1393 و پس از خاتمه دوره ریاستش بر فدراسیون وزنه برداری، پستی در ورزش نداشته و حالا سمتی را قبول کرده است که از 27 آذر 98 با سرپرستی محمدرضا میرشفیعی، ملی پوش پارا تیراندازی اداره می شد.

انتصاب رضازاده به عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه برداری، انتقاد علی صادق زاده، ملی پوش و مدال آور سابق کشورمان را به دنبال داشت.

صادق زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی عکس پارسی در این باره گفت: در پارا وزنه برداری امثال کاظم رجبی و مرتضی دشتی را داریم که قهرمان این رشته بوده اند و تجارب زیادی هم دارند، پس چرا در این گونه انتصابات به چنین نفراتی فکر نمی شود؟! سؤال من این است که رضازاده چه چیزی از وزنه برداری معلولان می داند که به این سمت منصوب شده است؟

وی با اشاره به اینکه وزنه برداران جانباز و معلول زیادی هستند که می توانند این مسئولیت را بر عهده بگیرند، ادامه داد: وقتی افراد سالم در انجمن پارا وزنه برداری پست می گیرند، به این معنی است که ما هم می توانیم در فدراسیون وزنه برداری و تیم های ملی این رشته مشغول به کار شویم؟ آیا رضازاده به عنوان قهرمان جهان و المپیک، چیزی از پارا وزنه برداری می داند که این پست را قبول کرده است؟ اگر او توانمند است، چرا در تیم های ملی رشته خودش از او استفاده نمی شود؟

دارنده سه مدال برنز در بازی های پارالمپیک 2008، 2012 و 2016 اعلام کرد: مگر امثال رواسی، آسترکی و رجبی که سال ها خاک این رشته را خورده اند، کمتر از رضازاده نسبت به پارا وزنه برداری آگاهی دارند؟ واقعاً علت انتخاب او چه بوده است؟ رضازاده خودش زمانی رئیس فدراسیون بوده و برای او خوب نیست که حالا سرپرست یک انجمن باشد.

صادق زاده گفت: همان طور که ما از تکنیک های وزنه برداری ایستاده اطلاع زیادی نداریم، رضازاده هم از تکنیک و شرایط وزنه برداری معلولان شناختی ندارد. افراد شایسته زیادی در داخل خانواده وزنه برداری جانبازان و معلولین هستند که می توانند مسئولیت انجمن را نیز بر عهده بگیرند. باور کنید رضازاده با این شرایط که من می بینم، سرمربی تیم ملی هم می شود!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 937

به "انتقاد مدال آور پارالمپیک از یک انتصاب، چرا رضازاده مسئول انجمن وزنه برداری معلولان شد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مدال آور پارالمپیک از یک انتصاب، چرا رضازاده مسئول انجمن وزنه برداری معلولان شد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید