بیماری قلبی پنهان احتمال حمله قلبی را 8 برابر افزایش می دهد

به گزارش عکس پارسی، بیماری قلبی خاموش یا تحت بالینی ممکن است عامل این اتفاق باشد. این شرایط، ضخیم شدن یا سخت شدن اولیه شریان های قلب است که می تواند به مرور زمان بدتر گردد و باعث درد قفسه سینه گردد که به آن آنژین یا حتی حمله قلبی گفته می گردد. محققان دریافتند افراد میانسال مبتلا به چنین بیماری های تحت بالینی قلبی با خطر بسیار بیشتر حمله قلبی غافلگیرکننده روبرو هستند.

بیماری قلبی پنهان احتمال حمله قلبی را 8 برابر افزایش می دهد

دکتر کلاوس فوگلسانگ کوفوید، متخصص قلب در بیمارستان دانشگاه کپنهاگ دانمارک، نویسنده این مطالعه شرح داد: بیماری تحت بالینی قلب به تغییراتی در سیستم گردش خون اشاره دارد که عمدتاً با افزایش سن دیده می گردد و در بعضی افراد ممکن است باعث حمله قلبی و مرگ زودرس گردد. نکته مهم این است که بسیاری از افراد ممکن است این تغییرات را داشته باشند، اما هیچ وقت بیماری قلبی بالینی نخواهند داشت.

برای این مطالعه، از بیش از 9500 فرد 40 ساله یا بیشتر بدون بیماری قلبی شناخته شده، اسکن گرفته شد تا ببینند چه اتفاقی در شریان های قلب شأن می افتد. از این تعداد، 54 درصد از افراد هیچ نشانه ای از بیماری تحت بالینی قلب را نشان ندادند. 36% بیماری غیرانسدادی و 10% بیماری انسدادی یا گرفتگی عروق داشتند. افراد مبتلا به بیماری انسدادی بیش از هشت برابر در معرض حمله قلبی بودند.

توصیه محققان این است که با پزشک خود در خصوص چگونگی ارزیابی خطر ابتلاء به بیماری قلبی صحبت کنید. بعلاوه داشتن یک سبک زندگی سالم بسیار مهم است، و اگر شما هر عامل خطری برای بیماری قلبی دارید، انجام یک چکاپ سلامت ایده خوبی است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1402 بروزرسانی: 14 فروردین 1402 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2173

به "بیماری قلبی پنهان احتمال حمله قلبی را 8 برابر افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری قلبی پنهان احتمال حمله قلبی را 8 برابر افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید