سلامتی و پزشکی

شرایط ادارات در روزهای پنجشنبه چگونه است؟

به گزارش تجارت نیوز، با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و آغاز مرحله فاصله گذاری هوشمند از تاریخ 23/01/99 و در اجرای بند(14) از مصوبات چهاردهمین جلسه ستاد ملّی مقابله با ویروس کرونا که به شرح زیر به تایید ریاست جمهوری اسلامی ایران رسیده اعلام شده:

15 خرداد 1399

کرونا، 1 میلیون مبتلا در اروپا؛ آمار ابتلای روزانه اسپانیا افزایشی شد

همزمان با عبور تعداد مبتلایان ویروس کرونا در دنیا از مرز 2 میلیون نفر، مسئولان درمانی اسپانیا، بلژیک و سوئیس نیز آمار جدیدی از مبتلایان و قربانیان این ویروس ارائه کردند.

15 خرداد 1399

10 باور رایج درباره مغز انسان که اشتباه بودن آن ها ثابت شده است

حقایقی که پایه و اساس علمی دارند و در حقیقت، مغز انسان هنوز بسیار اسرارآمیز است.

14 خرداد 1399

خبرنگاران گام های پاکستان در جهت درمان آزمایشی بیماران کرونایی

اسلام آباد - خبرنگاران - منابع خبری گزارش دادند: پس از اقدام برخی از کشورهای منطقه و جهان در اجرای شیوه پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 و تجربه استفاده از داروی های مالاریا، دولت پاکستان نیز ضمن ممنوعیت صادرات داروی مالاریا، تولید مواد...

13 خرداد 1399

گشت و گذار در دشت زیبای شیمبار، شیرین بهار در کدام استان است؟

حمدالله مستوفی جغرافیدان، مورخ، شاعر و نویسنده در کتاب تاریخ گزیده از روستایی با نام های سهمنار و شهمار یاد نموده است که هم اکنون با نام دشت شیمبار یا شیرین بهار شناخته می گردد.

12 خرداد 1399

لبنان قرنطینه را دو هفته دیگر تمدید کرد

لبنان به منظور جلوگیری از گسترش کرونا، قرنطینه سراسری را دو هفته دیگر تمدید کرد.

12 خرداد 1399

خبرنگاران روس ها نگران از تکرار سناریوی کرونایی ایتالیا و آمریکا در این کشور

مسکو - خبرنگاران - مقامات روس که تا همین چند روز پیش به خاطر مقاومت کشورشان در مقابل شیوع ویروس کرونا (کووید 19) به خود می بالیدند، اکنون نگران از تکرار سناریوی کرونایی ایتالیا و آمریکا در این پهناورترین کشور جهان هستند.

11 خرداد 1399

اختلاف نظر اعضای اتحادیه اروپا برای مهار تبعات مالی کرونا

آنتونیو کوستا نخست وزیر پرتغال، هلند را به دلیل مخالفت این کشور با طرح های مقابله با تبعات مالی و مالی شیوع ویروس کرونا در اروپا، به باد انتقاد گرفت و گفت که این گونه مخالفت ها، آینده اتحادیه اروپا را در ابهام قرار می دهد.

10 خرداد 1399

اجساد قربانیان نیویورکی در پارک دفن می شود

به گزارش خبرنگاران، نیویورک پست در گزارشی به نقل از مارک لوین رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک، از احتمال دفن قربانیان کرونا در پارک های ملی به عنوان راه حلی موقت برای خلاصی از انباشت اجساد در این شهر خبر داد.

9 خرداد 1399

جدیدترین آمار از شمار مبتلایان به کرونا در مصر

به گزارش خبرنگاران به نقل از الیوم السابع، وزارت بهداشت مصر بیانیه ای را در خصوص شیوع ویروس کرونا در این کشور منتشر کرد.

7 خرداد 1399

قرنطینه در آلمان تمدید شد

ایرنا نوشت: منابع رسانه ای آلمان گزارش دادند این کشور احتمالا مقررات محدودکننده ای را که ماه گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال نموده بود، دستکم تا 14 اردیبهشت (3 مه) تمدید می نماید

5 خرداد 1399

تحرکات عجیب نزدیک ویلای رهبر کره شمالی

ایسنا نوشت: درحالیکه مقام های کره شمالی همچنان درباره ادعاهای مربوط به بیماری سخت رهبری این کشور سکوت اختیار می نمایند، یکی از نیروهای امنیت نظامی ارشد این کشور مدعی شده که جهت اختصاصی منتهی به ویلای کیم جونگ اون شاهد فعالیت ها و رفت و آمدهای عجیب در...

4 خرداد 1399

سقوط از ارتفاع جان دو کارگر ساوجی را گرفت

خبرنگاران/مرکزی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ساوه از وقوع حادثه سقوط از ارتفاع و مرگ دو کارگر در این حادثه خبر داد.

4 خرداد 1399

پایش سلامت 835 هزار نفر در لرستان جهت مقابله با کرونا

خبرنگاران/لرستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: بیش از 835 هزار نفر مورد پایش سلامت و غربالگری جهت مبارزه با کرونا قرار گرفتند.

1 خرداد 1399

کوشش جهانی برای مبارزه با ویروس کرونا، تحقیق گسترده برای فراوری واکسن کرونا

هم اکنون دانشمندان تحقیقات خود را بر 3 مدل از آنتی ویروس ها و 10 نوع از واکسن ها برای مقابله با کرونا معطوف نموده اند.

31 اردیبهشت 1399

تست کرونای 31 بحرینیِ بازگشته از ایران به منامه منفی بوده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فعالان رسانه ای بحرینی، نتایج آزمایش کرونای همه 31 بحرینی که از مشهد مقدس بازگشته و پس از توقف در دوحه روز گذشته به منامه رسیدند، منفی است و همگی مسافران سالم هستند.

30 اردیبهشت 1399

دستگاه محافظ لمس صورت اختراع شد، کاربرد آن برای جلوگیری از شیوع کرونا

دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط فارغ التحصیل رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور اختراع شد.

30 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 180 گلستانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

گرگان - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به افزایش تعداد فوت شدگان گلستانی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا گفت که از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز 180 نفر در این استان جان خود را از دست دادند.

29 اردیبهشت 1399

شروع توزیع رایگان 9 میلیون ماسک سه لایه

توزیع رایگان بیش از 11 میلیون ماسک سه لایه به دستور وزیر صمت در کشور شروع شد.

27 اردیبهشت 1399

وزیر بهداشت جدید برزیل هم کناره گیری کرد

به گزارش خبرنگاران، نلسون تیچ وزیر بهداشت برزیل که تنها یک ماه از زمان تصدی این سمت توسط وی سپری شده است به دلیل اختلاف نظر با رئیس جمهور این کشور پیرامون مدیریت بحران کرونا کناره گیری کرد.

27 اردیبهشت 1399
تعداد: (158)