خبرنگاران اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی خانواده لازم است

به گزارش عکس پارسی، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: موافقت نامه همکاری معاونت زنان با ستاد مبارزه با مواد مخدر در قالب همکاری و پیشگیری در طرح هایی نظیر اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی و گفت وگوی ملی خانواده برای جوامع در معرض آسیب یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

خبرنگاران اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی خانواده لازم است

به گزارش خبرنگاران زهرا ابراهیمی شامگاه چهارشنبه در نشست آنالیز شرایط طرح های مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با شورای مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه شکاف بین نسلی در مساله اعتیاد مورد توجه است اظهارداشت: از دلایل ایجاد این شکاف، نبود گفت وگو بین اعضای خانواده است که باعث شده کارکرد پیشگیری و حمایتی خانواده کاهش یابد.

وی بر اهمیت ارائه و اجرای طرح های اشتغالزایی ویژه بانوان بهبود یافته تاکید و اعلام کرد: از تمامی فراوریکنندگان و فعالان بخش خصوصی سیستان و بلوچستان انتظار می رود که با حمایت از طرح های اشتغالزایی و جذب بانوان بهبود یافته و یا راه اندازی واحدهای فراوری برای زنان سرپرست خانوار، کمک گر متولیان در مقابله با مسائل مختلف اجتماعی باشند و این دغدغه را از مهمترین برنامه ها برای توان افزایی و ارتقا سطح فردی و خانوادگی بهبودیافتگان دانست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه باید سیاست های توانمندسازی جامعه بویژه زنان و خانواده را با جدیت اجرا کرد و اضافه نمود: کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه با اجرای طرح تاب آوری که خوشبختانه در استان طی سه مرحله برگزار گردید و گسترش کارگاه های آموزشی گفت وگوی ملی خانواده، فرایند رو به کاهشی را دنبال می نماید.

طرح های حمایتی و اشتغالزایی ویژه بانوان بهبودیافته نیز از سوی دفتر بانوان پیشنهاد شد که در این نشست مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1381

به "خبرنگاران اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی خانواده لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی خانواده لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید