خبرنگاران توسعه صنایع دستی راه حل مناسبی برای اشتغال پایدار است

به گزارش عکس پارسی، بیرجند - خبرنگاران - استاندار خراسان جنوبی، تمرکز بر رشته های مزیت دار و توسعه صنایع دستی را راه حل مناسبی برای ایحاد اشتغال پایدار بیان کرد.

خبرنگاران توسعه صنایع دستی راه حل مناسبی برای اشتغال پایدار است

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در نشست ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش فراوری استان در حوزه میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی اضافه کرد: از اولویت های ما در زمینه تحقق شعار سال در حوزه صنایع دستی، تعریف خوشه هایی از رشته های مزیت دار هر شهرستان است.

وی گفت: به همین دلیل می بایست اولویت های هر منطقه معین گردد و با تمرکز بر این رشته های مزیت دار به منظور ایجاد اشتغال پایدار برنامه ریزی صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: شناسایی صنعتگران ماهر، ارائه آموزش های تکمیلی، توانمندسازی هنرمندان به وسیله پرداخت تسهیلات، طرح های حمایتی و تأمین مواد اولیه، یاری به برندسازی و بسته بندی صنایع دستی و فراهم کردن بازار فروش مناسب از جمله کارهایی است که باید در راستای تحقق عنوان سال به طور جدی دنبال گردد.

وی توسعه بازارچه های صنایع دستی را از دیگر برنامه های استان در سال 99 برشمرد و گفت: با برگزاری نمایشگاه های دوره ای در شهرستان ها و همچنین فراهم کردن زمینه حضور هنرمندان در نمایشگاه های خارج استان، می توان بازار فروش مناسبی را برای عرضه فراوریات صنایع دستی فراهم کرد.

معتمدیان، نظارت بر فرایند کار صنعتگران را عامل مهمی در کیفیت بخشی محصولات فراوریی خواند و گفت: در این زمینه از ظرفیت سازمان های مردم نهاد هم می توان بهره برد.

وی بر استفاده از ظرفیت دانش آموختگان رشته های صنایع دستی تأکید کرد و اضافه کرد: توسعه شرایط موجود استان در زمینه اقامتگاه های بوم گردی به وسیله فراهم کردن منابع اقتصادی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تامین زیرساخت ها برای ترغیب بخش خصوصی نیز می تواند در ایجاد اشتغال، جذب جهانگرد و درآمدزایی تاثیر بسزایی داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش، مشاغل خانگی را هم فرصت مناسبی برای اشتغالزایی مطرح کرد و گفت: این مشاغل چون احتیاج به محیط کار خاصی ندارند و با کمترین سرمایه گذاری فعال می شوند لذا می توانند اشتغالزایی مؤثری به همراه داشته باشند.

وی تاکید نمود: مشاغل خانگی از آن جا که در محیط منزل انجام می شوند، در اشتغالزایی زنان نقش مهمی دارند.

وی اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی را به توسعه کارگاه های صنایع دستی در مناطق کم برخوردار استان مکلف کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 897

به "خبرنگاران توسعه صنایع دستی راه حل مناسبی برای اشتغال پایدار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توسعه صنایع دستی راه حل مناسبی برای اشتغال پایدار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید