دیوار بزرگ چین ؛ حقایق میخکوب کننده درباره بزرگترین دیوار جهان (

به گزارش عکس پارسی، باور عمومی بر این است که دیوار بزرگ چین تنها اثر ساخته دست بشر است که از فراز جو، حتی از روی کره ماه با چشم غیر مسلح دیده می گردد. بگذارید خیال تان را همین ابتدای کار راحت کنیم. این حرف حقیقت ندارد.

دیوار بزرگ چین ؛ حقایق میخکوب کننده درباره بزرگترین دیوار جهان (

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

جهانی بدون مرز موضوعی است که این روزها خیلی بر سر زبان هااست. در گذشته اما کاملا برعکس، جهانی با مرز اهمیت داشت. حاکمان کشورها سعی می کردند هر جور شده مرزهای سفت و سخت و غیر قابل نفوذی برای کشورشان بسازند. اینطوری اجازه نفوذ هیچ بیگانه مهاجمی را به کشورشان نمی دانند. داشتن دیوارهای مرزی مستحکم، نشان قدرت کشورها بود. دیوار بزرگ چین یکی از همین مرزهای جهانی قدیم است. سازه منحصر به فردی که گرچه این روزها به عنوان یکی از پر بیننده ترین دیدنی های گردشگری جهان معرفی می گردد؛ روزگاری مهم ترین سازه دفاعی و استراتژیکی جهان بود. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا روی دیوار باشکوه چین قدمی بزنیم و از شگفتی های آن بیشتر بدانیم.

بشنو و باور نکن

باور عمومی بر این است که دیوار بزرگ چین تنها اثر ساخته دست بشر است که از فراز جو، حتی از روی کره ماه با چشم غیر مسلح دیده می گردد. بگذارید خیال تان را همین ابتدای کار راحت کنیم. این حرف حقیقت ندارد. در هیچ کدام از گزارش های فضانوردان چنین ادعایی مطرح نشده است. این حرف بیش تر یک باور عمومی است. نه یک حقیقت قابل اثبات. با این حال چیزی از ارزش هنری و تاریخی دیوار بزرگ چین کم نمی کند. این دیوار در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

حقایق میخکوب نماینده درباره دیوار بزرگ چین

1- دیوار را از 770 قبل از میلاد و به تدریج و در طول زمانی بسیار طولانی ساختند.

2- دیوار در قسمت شمال چین ساخته شده و دلیلش مقابله با حمله مغول ها بود.

3- دیوار را از سخت ترین قسمت ها عبور دادند. مثلا کوهستان های صعب العبور. دلیلش هم نفوذناپذیری بیشتر دیوار در برابر حمله ها بود. برای همین دیوار از دور مثل اژدهایی پیچان میان کوه ها به نظر می رسد.

4- روی دیوار، در فاصله های منظم برجک های نگهبانی و آتش افروزی وجود دارد. انبار غله پادگان و اتاق هایی برای استراحت هم در دیوار طراحی شده است.

5- گفته می گردد دیوار بزرگ چین هفتمین عجایب جهان است. در ساختش به اندازه ای مواد و مصالح به کار رفته که با آنها می گردد پنج بار کل جهان را دور زد.

6- دیوار چین نماد فرهنگ مبارزه و استقامت چینی هااست. همچنین نبوغ مهندسی چینی ها در معماری و ساخت دیوار کاملا قابل ردیابی است.

6- گفته می گردد دیوار چین حدود 7 هزار و 300 کیلومتر طول دارد. البته بخش هایی از دیوار به دلایل مختلف امروزه وجود ندارد.

7- عرض دیوار زیاد است. در بعضی قسمت ها به اندازه ای است که چهار اسب و ارابه جنگی به طور همزمان می تواند از آن عبور نمایند. بلندترین نقطه دیوار 14 متر است. یعنی حدودا معادل یک ساختمان 5 طبقه.

طبق بعضی اسناد، ساخت دیوار چین از 770 سال قبل از میلاد مسیح آغاز شد. دیوارسازی یک وظیفه عمومی بود که همه ملت خلق چین باید در آن مشارکت می کردند. بعضی ها داوطلبانه و بعضی دیگر به اجبار برای دیوارسازی اعزام می شدند. کار در کوه های صعب العبور و ساختن دیواری عظیم سخت بود. گفته می گردد افراد زیادی در زمان انجام کار فوت کردند که آن ها را در همان جا به خاک سپردند.

دیوار در طول زمان و با یورش های مختلف از سوی اقوام بیگانه، بارها شکست و بخش هایی از آن تخریب شد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 619

به "دیوار بزرگ چین ؛ حقایق میخکوب کننده درباره بزرگترین دیوار جهان (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار بزرگ چین ؛ حقایق میخکوب کننده درباره بزرگترین دیوار جهان ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید