سلاجقه: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد، ایران باردار است

به گزارش عکس پارسی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر باردار بودن ایران را تایید کرد.

سلاجقه: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد، ایران باردار است

به گزارش ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره دلیلی تلف شدن پیروز اظهار کرد: در مرگ پیروز یک فرآیند کاملا آزمایشی در کشور رخ داد که در جهان بی سابقه بود. تولد این توله یوز ها یک چرخه علمی بود و دو همتای آن روز اول تلف شدند. چون پیروز شیر مادر مصرف نکرده بود، از لحاظ بنیه ای ضعیف بود و در این ده ماه شرایط قرنطینه ای بود و مسائل گوارشی، کلیوی و یبوست مطرح بود و از لحاظ شرایط استخوان بندی و اسکلتی و حرکتی هم مشکل داشت.

وی ادامه داد: متخصصین اعتقاد دارند که تکثیر در حیات وحش برای گونه های یوز ها انجام نمی گردد. گونه یوز شرایط انتخابش در طبیعت سنگین و سخت است و درصد بالایی تلف شدن در حالت حاملگی طبیعی رخ می دهد. دغدغه مردم برای ما ارزشمند است.

سلاجقه اظهارکرد: همه ظرفیت های دامپزشکی داخل کشور و خارج از کشور و متخصصی از آفریقای جنوبی در این ده ماه کنار کار قرار گرفتند و بحث دیالیز رخ داد که از نوع سه فاق بود که شکم حیوان باید باز می شد و راهکار دیگری وجود نداشت. باید از خون مادرش استفاده می شد، ولی مادرش حامله بود و این کار امکان پذیر نبود و جراحی انجام شد و در نهایت پیروز تلف شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سرانجام گفت: همه امکانات سازمان محیط زیست کشور را در تراز عالی به خدمت گرفتیم و کار خوب انجام شد. بطور طبیعی 7 ماده یوز در کشور دیده شده که هر کدام دو تا توله یوز همراهشان هست و در عباس آباد استان اصفهان یک یوز نر مشاهده شده است و ما از لحاظ یوز شرایط خوبی داریم.

سلاجقه بعلاوه خبر باردار بودن ایران (مادر پیروز) را تایید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2162

به "سلاجقه: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد، ایران باردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاجقه: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد، ایران باردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید