سیستم های هوشمند الکترونیک برای سالن های کنفرانس بومی شد

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم های الکترونیکی هوشمند فعالیت دارد. فعالیت ما به دو قسمت تقسیم شده است. در یک بخش در حال طراحی و ساخت محصولات عادی هستیم و در بخش دیگر به دنبال فراوری و ساخت محصولات و سیستم های الکترونیکی هوشمندی هستیم که به دلیل تحریم، واردات آنها با مشکل روبرو شده است.

سیستم های هوشمند الکترونیک برای سالن های کنفرانس بومی شد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با بیان اینکه سیستم های الکترونیکی هوشمند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، ادامه داد: یکی از این موارد استفاده در منازل مسکونی و ساختمان ها است؛ این سیستم های هوشمند مرکزی می توانند کاربر را قادر سازند تا کنترل مواردی مانند نور، انرژی و دیگر موضوعات مشابه را در ساختمان از طریق تلفن همراه در اختیار داشته باشد.

این فعال دانش بنیان ضمن ارائه توضیحات در خصوص این سیستم ها، گفت: یکی دیگر از استفاده های متداول از سیستم های هوشمند الکترونیک در سالن های کنفرانس است. چون قطعات اصلی این سیستم در آمریکا فراوری می گردد، واردات آن با مشکل روبرو شد. به همین دلیل کوشش کردیم تا این محصولات را بومی سازی کنیم.

شیخ جعفری با اشاره به نحوه کارکرد این سیستم در سالن های کنفرانس، اضافه کرد: در سالن های کنفرانس، به یک سیستم هوشمند مرکزی نیازمند هستیم تا مسائلی مانند نور، صدا و فیلمبرداری را به صورت متمرکز مدیریت کنیم. برای مثال وقتی شخصی در یک سالن کنفرانس پشت تریبون قرار می گیرد و آغاز به صحبت می نماید، دوربین به صورت اتوماتیک به سمت شخصی که صحبت می نماید، می چرخد و این موضوع توسط سیستم هوشمند الکترونیک انجام می گردد. در واقع هر سالن کنفرانس حرفه ای به یک سیستم هوشمند الکترونیک نیازمند است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: محصول خارجی تا سقف 50 میلیون تومان قیمت دارد، در حالی که محصول ایران ساخت با نرخ 15 میلیون تومان ارائه می گردد. این محصول از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و برای آن خدمات پس از فروش و ضمانت معتبر نیز عرضه می گردد. در حال حاضر در بسیاری از سالن های کنفرانس در سراسر کشور از این سامانه ایرانی استفاده می نمایند و دیگر نیازی به واردات نمونه مشابه خارجی نیست.

وی همچنین بیان نمود: در حال حاضر این سامانه در سالن های کنفرانس دولتی و خصوصی بسیاری نصب شده است. در حال حاضر نیز در کوشش هستیم تا محصولات مختلفی را در حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بومی سازی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1590

به "سیستم های هوشمند الکترونیک برای سالن های کنفرانس بومی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم های هوشمند الکترونیک برای سالن های کنفرانس بومی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید