شکم تخت و هشت مکمل برای تحقق این هدف

به گزارش عکس پارسی، اگر از هواداران چای نیستید، مصرف مکمل عصاره چای سبز یک گزینه خوب برای دریافت اپیگالوکاتچین گالات است. این ترکیب گیاهی که در چای سبز به اندازه زیاد وجود دارد در کاهش چربی شکم نقش دارد.

شکم تخت و هشت مکمل برای تحقق این هدف

دلایل بسیاری از جمله مصرف بیش از حد غذاهای نفاخ یا کم تحرکی و افزایش چربی وجود دارند که می توانند در افزایش اندازه قسمت میانی بدن انسان نقش داشته باشند.

به نقل از ایت دیس، در شرایطی که ورزش، کاهش مصرف نمک، حفظ سلامت روده و مصرف یک رژیم غذایی متعادل برترین روش های پشتیبانی از شکمی تخت هستند، بعضی مکمل ها هم وجود دارند که ممکن است به کاهش چربی شکم و حفظ ظاهر تخت و صاف آن یاری نمایند. اگرچه آنها گزینه هایی جادویی برای بهره مندی از شکمی تخت نیستند، اما در ترکیب با یک سبک زندگی سالم ممکن است مفید باشند.

توجه: پیش از استفاده از هر گونه مکمل غذایی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید زیرا بعضی مکمل ها ممکن است با داروهایی که مصرف می کنید، تداخل داشته باشند یا در صورت ابتلا به بعضی بیماری ها نباید آنها را مصرف کنید.

عصاره چای سبز

اگر از هواداران چای نیستید، مصرف مکمل عصاره چای سبز یک گزینه خوب برای دریافت اپیگالوکاتچین گالات است. این ترکیب گیاهی که در چای سبز به اندازه زیاد وجود دارد در کاهش چربی شکم نقش دارد.

سوزاندن کالری بیشتر می تواند به کاهش چربی شکم و در نتیجه کاهش وزن یاری کند. مطالعات نشان داده اند که مکمل های عصاره چای سبز یا اپیگالوکاتچین گالات می تواند به سوزاندن کالری بیشتر حتی هنگام استراحت یاری کند و در نتیجه به کاهش وزن و چربی های بدن یاری می نماید.

افزون بر این، مصرف کاتچین چای سبز که یک فلاونوئید طبیعی است با کاهش هرچه بیشتر چربی شکم در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاق که ورزش می نمایند، پیوند خورده است.

روغن کریل

مصرف اسیدهای چرب به منظور کاهش وزن و بهره مندی از شکمی تخت شاید خنده دار به نظر برسد، اما مصرف اسیدهای چرب امگا-3 که در غذاهای دریایی، از جمله روغن کریل وجود دارند، ممکن است به تحقق هدف شکمی تخت یاری نمایند.

روغن های ماهی با فواید بسیاری از جمله مدیریت قند خون، پیوند خورده اند. زمانی که قند خون افزایش می یابد، بدن انسولین ترشح می نماید. زمانی که سطوح انسولین به طور مداوم بالا باشد، تحقق هدف کاهش وزن سخت می گردد، از این رو، دستیابی به شکم تخت دور از دسترس به نظر می رسد.

افزون بر یاری به کاهش وزن و چربی شکم، روغن کریل برای سلامت قلب، مغز، چشم ها، مفاصل، پوست و سیستم ایمنی بدن هم مفید است.

زنجبیل

زنجبیل تنها یک گزینه درمانی برای مقابله با حالت تهوع نیست. این ریشه مفید حاوی آنزیمی گوارشی به نام زینجیبین ممکن است به مبارزه با نفخ و گاز ناشی از بعضی مواد غذایی یاری کند. مصرف زنجبیل، به ویژه زمانی که در یک وعده غذایی حاوی پروتئین استفاده می گردد، ممکن است به کاهش نفخ و تورم شکم یاری کند.

پروبیوتیک ها

روده شما می تواند محل زندگی انواع مختلفی از باکتری ها باشد. بعضی باکتری ها در موارد بسیاری گاز فراوری می نمایند و می توانند موجب نفخ و تورم شکم شوند.

یک روش برای مقابله با این باکتری ها ایجاد محیطی با pH پایین تر یا اسیدی تر در روده است. بسیاری از این باکتری ها در محیطی رشد و تکثیر می شوند که کمتر اسیدی باشد.

برای تحقق این هدف می توانید مصرف پروبیوتیک ها یا باکتری های زنده که فواید سلامت مختلفی را ارائه می نمایند، مد نظر قرار دهید. بعضی سویه ها، به ویژه سویه های لاکتوباسیلوس می توانند به کاهش pH در روده یاری نمایند. از این رو، محیط روده اسیدی تر شده و شرایط برای رشد و تکثیر بعضی باکتری های فراورینماینده گاز نامناسب می گردد. شکم بدون گاز اضافه می تواند به معنای شکمی تخت باشد.

لاکتاز

محصولات لبنی به دلایل مختلف هواداران زیادی دارند. اما گوارش قند طبیعی موجود در بسیاری از محصولات لبنی به نام لاکتوز می تواند برای بعضی، به ویژه با افزایش سن، چالش برانگیز باشد.

برای تجزیه قند لاکتوز، آنزیمی به نام لاکتاز احتیاج است. با افزایش سن، ما با خطر کاهش اندازه این آنزیم در بدن خود روبرو می شویم، از این رو، لاکتوز گوارش نشده در روده به جای مانده و در بعضی موارد موجب نفخ شکم می گردد.

اگر با کمبود لاکتاز روبرو هستید، مصرف یک مکمل حاوی این ماده هنگام مصرف محصولات لبنی می تواند به تجزیه قندهای طبیعی موجود در این محصولات یاری نموده و تورم شکم را تجربه نکنید.

هیبیسکوس

اگر مایعات زیادی در قسمت میانی بدن شما جمع می گردد، هیبیسکوس ممکن است به دفع مایعات اضافه بدن بدون آن که اثری منفی بر سطوح الکترولیت ها داشته باشد، یاری کند. در شرایطی که به انجام مطالعات بیشتر با حضور سوژه های انسانی احتیاج است، اما اگر با چالش احتباس مایع در بدن خود روبرو هستید، افزودن هیبیسکوس به زندگی روزمره ممکن است به تحقق هدف شکم تخت یاری کند.

بربرین

بربرین در پزشکی سنتی چینی سالهاست که استفاده می گردد و به تازگی در دنیای غرب هم شاهد افزایش محبوب خود است.

از میان فواید اشاره شده برای آن، بربرین ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین یاری کند و از رشد ذخایر چربی بدن جلوگیری کند.

مصرف بربرین همراه با عصاره انگور اورگن ممکن است به وسیله ترکیب فواید بربرین با فواید پشتیبانی از گوارش انگور اورگن به مبارزه با چربی شکم یاری کند.

پودر پروتئین

دریافت پروتئین می تواند به چند روش در تحقق هدف شکم تخت موثر باشد. پروتئین در تقویت احساس سیری نقش دارد، از این رو، می تواند به مصرف کمتر غذا در بلند مدت یاری کند.

به طور خاص، پروتئین وی (Whey) ممکن است اشتهای کوتاه و بلند مدت را کاهش دهد و ترکیب بدنی زنان را به وسیله افزایش توده بدون چربی بدون اثرگذاری در تغییرات توده چربی بهبود ببخشد. نتایج یک متاآنالیز نشان داده است که مصرف 500 میلی لیتر محصولات لبنی که حاوی کازئین و وی هستند می تواند احساس سیری را تقویت کند.

پودر پروتئین حاوی کازئین و وی یک افزودنی ساده به زندگی روزانه شما محسب می گردد. شما می توانید آن را به اسموتی ها یا حتی دستورالعمل های کلاسیک اضافه کنید که به تقویت احساس سیری و کاهش خطر پرخوری که ممکن است در بروز نفخ هم نقش داشته باشد، یاری می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1690

به "شکم تخت و هشت مکمل برای تحقق این هدف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکم تخت و هشت مکمل برای تحقق این هدف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید