طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد

به گزارش عکس پارسی، تهران (پانا) - عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس یازدهم از ارسال طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رئیسه برای بررسی در صحن خبر داد.

طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد

به گزارش روابط عمومی مجلس، سیدکاظم دلخوش اباتری در تشریح آخرین شرایط بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: پس از ارجاع این طرح به کمیسیون کارگروهی براساس ماده 142 آیین نامه داخلی تشکیل شد تا طرح شفافیت آرا نمایندگان را مورد بررسی قرار دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرایند رسیدگی به طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس به خاتمه رسیده و برای قرار دریافت در دستور کار صحن به هیئت رئیسه ارسال شده است.

وی درخصوص نقدها مطرح شده درباره مخفی بودن آرای نمایندگان در برخی موارد، بیان نمود: مخفی بودن آرا برای همه موارد نیست بلکه زمانی مطرح است که علنی بودن آرا نمایندگان به ضرر نظام باشد.

دلخوش گفت: در آیین نامه داخلی مخفی بودن آرا پیش بینی شده تا در مواقع ضروری رای گیری مخفیانه انجام شود اما با این حال اصلاحات لازم اجرا شده و به زودی در صحن مجلس مطرح می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1202

به "طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید