محمودزاده: فدراسیون فوتبال در قرارداد خارجی ها به باشگاه ها کمک می کند، بسته پیشنهادی نحوه پرداخت ها را ارائه می کنیم

به گزارش عکس پارسی، فریبرز محمودزاده، مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور گفت که قرار است فدراسیون فوتبال در نحوه عقد قرارداد خارجی ها به باشگاه ها کمک کند.

محمودزاده: فدراسیون فوتبال در قرارداد خارجی ها به باشگاه ها کمک می کند، بسته پیشنهادی نحوه پرداخت ها را ارائه می کنیم

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار ورزشی عکس پارسی، فریبرز محمودزاده درباره برگزاری جلسات امروز برخی باشگاه های لیگ برتری و لیگ دسته اول با مسئولان فدراسیون فوتبال درباره بدهی های انباشته شده باشگاه ها گفت: باشگاه های لیگ برتر و لیگ دسته اول قرار است به صورت نوبتی در این جلسات حضور پیدا کنند. در جلسه امروز نیز مسئولان باشگاه های تراکتور تبریز، ماشین سازی تبریز، نود ارومیه، ملوان و گل گهر سیرجان شرکت کردند. جلسه بسیار خوبی بود و با توجه به اینکه ما مسائل و چالش های فراوانی به خصوص در بخش قراردادهای بین المللی داریم و با کمیته مشخص شرایط و سازمان لیگ نیز مرتبط است، توصیه هایی از طرف فدراسیون فوتبال صورت گرفت. درد و دل های باشگاه ها نیز مطرح شد و امیدواریم این چالش ها هر چه زودتر رفع شود تا بتوانیم با راهکاری، کمتر دچار چالش های بین المللی شویم.

وی درباره اینکه چه تصمیم مهمی در جلسه امروز اتخاذ شده است، گفت: ما با توجه به پرونده های مفتوحی که در عرصه های بین المللی داریم، اولین گام مان این است که از این مرحله عبور کنیم. با توجه به مسائل فراوانی که وجود دارد، مکاتبات مختلف از سمت فیفا و AFC بررسی شده و در نهایت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کمک خواهند کرد تا با مکاتبات رسمی با این دو نهاد به رفع مسائل کمک کنیم. به این امید که در آینده با چنین مسائلی روبرو نشویم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول در واکنش به این سؤال که آیا باشگاه ها برای حل مسائل و بدهی های خود پیشنهادی داشتند یا نه، گفت: بله، اما پیشنهاد باشگاه ها بیشتر در بحث انعقاد قرارداد بود. شما متوجه هستید وقتی قراردادی بین یک کارفرما با بازیکن یا مربی به عنوان کارمند امضا می شود، اجرای آن قرارداد برای محاکم بین المللی و حقوقی الزامی است. در این بخش باشگاه ها پیشنهاد دادند سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مواردی را ارائه کنند تا باشگاه ها در متون قرارداد داشته باشند که در محاکم قضایی فیفا دچار مشکل نشوند.

محمودزاده در واکنش به این مسئله که آیا عدم انعقاد قرارداد باشگاه های بدهکار نیز مطرح بوده است یا نه، تأکید کرد: خیر، عدم انعقاد قرارداد باشگاه های لیگ مطرح نبود و فقط دقت در انعقاد قرارداد مورد توجه قرار گرفت. چنین مسائلی مطرح است که برای فصل آینده فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در بخش قرارداد بازیکن و مربی خارجی نظارت کنند و این پیشنهاد پنج باشگاه بود. هرچند ملوان و نود ارومیه نمی توانند بازیکن جذب کنند، اما برای جذب مربی خارجی مسئله ای نخواهند داشت و آنها نیز مرتبط با این موضوع خواهند بود. بیشتر بحث درباره پرونده های مطروحه است که امیدواریم زودتر حل و فصل شود.

وی در واکنش به این پرسش که آیا باشگاه ها برای جذب بازیکن و مربی خارجی نیاز به تأییدیه خاصی خواهند داشت، گفت: خیر نیاز به تأییدیه خاصی نیست، اما حدود چند ماه قبل کار گروهی ویژه برای جذب بازیکن خارجی برگزار شد. چون بخش اجرایی مسابقات کار سنگینی است، این موضوع مدت ها مغفول مانده بود، اما با دستور آقای دبیرکل و بهاروند و البته پیگیری آقای شیعی که در آن کارگروه نیز حضور داشتند، تلاش خواهیم کرد در تیپ قراردادی بازیکنان به باشگاه ها کمک کنیم.

محمودزاده در مورد اینکه درباره کسر قرارداد بازیکنان با توجه به بحث کرونا و متوقف شدن مسابقات فیفا دستورالعملی داشته اند یا نه، گفت: فیفا بسته ای پیشنهادی را اوایل فروردین ماه به فدراسیون ها داده است. در این بسته پیشنهادی موارد مختلفی مطرح است و باتوجه به شیوع کرونا برای برگزاری مسابقات و حتی پرداختی ها دچار مشکل هستیم. باشگاه ها با توجه به الزامی که در بخش اجرای قرارداد دارند، درباره نحوه پرداخت در آینده این بسته پیشنهادی را مطرح خواهیم کرد تا با کمترین چالش در این زمینه روبرو باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 928

به "محمودزاده: فدراسیون فوتبال در قرارداد خارجی ها به باشگاه ها کمک می کند، بسته پیشنهادی نحوه پرداخت ها را ارائه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: فدراسیون فوتبال در قرارداد خارجی ها به باشگاه ها کمک می کند، بسته پیشنهادی نحوه پرداخت ها را ارائه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید