مشاور اشرف غنی: صلح دستوری آمریکا در افغانستان به نتیجه نمی رسد

به گزارش عکس پارسی، مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در واکنش به طرح آمریکا برای ایجاد دولت انتقالی در این کشور گفت که صلح دستوری در این کشور به نتیجه نمی رسد.

مشاور اشرف غنی: صلح دستوری آمریکا در افغانستان به نتیجه نمی رسد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد محقق مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور سیاسی و امنیتی افغانستان گفت که مردم افغانستان خود درباره صلح تصمیم می گیرند و صلح دستوری آمریکا در این کشور راه به جایی نمی برد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

محقق با اشاره به نامه وزیر خارجه آمریکا به اشرف غنی گفت: لحن این پیام نشان می دهد که آن ها یا زیاد نسبت به ترکیب و ساختار ملی افغانستان آشنایی ندارند و یا نمی خواهند این ساختار و ترکیب را به رسمیت بشناسند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: آغاز همه بحران ها نادیده دریافت ساختار ملی افغانستان است، پیام آمریکا لحن دستوری دارد، صلح به امر نمی شود، صلح یک فرایند ملی مداوم است که با قناعت همه طرف های افغانستان ممکن است، صلح فرمایشی و صلح دستوری به جایی نمی رسد.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان ادامه داد: در ذات این پیام یک عجله دیده می شود، آمریکا می گوید سریع صلح کنید که نیروهایمان را خارج می کنیم، ما نه گفته بودیم بیا و نه می گوییم برو؛ مردم افغانستان خود درباره صلح تصمیم می گیرند.

وی با تاکید اینکه طالبان تغییر نکرده، اظهارداشت: برای آزادی جهاد کرده ایم و خون داده ایم، نمی توانیم این همه را زیر پا گذاشته و هرچه طالبان خواستند بله بگوییم؛ ما صلحی را می خواهیم که حقوق و دستاورد مردم ما حفظ شود.

محقق شرح داد: ما می گوییم طالبان باید به دولت ملحق شود زیرا ما یک نظام داریم، ارتش داریم، حقوق بشر و قانون اساسی داریم، چرا ما باید به طالبان ملحق شویم؟

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1468

به "مشاور اشرف غنی: صلح دستوری آمریکا در افغانستان به نتیجه نمی رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اشرف غنی: صلح دستوری آمریکا در افغانستان به نتیجه نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید