اخبار سیاسی

گراهام: تاثیر ترامپ فراتر از زمان خودش است خبرنگاران

سناتور جمهوری خواه حامی ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را فردی موثر در این حزب خواند که توانایی بزرگتر و قوی تر کردن حزب جمهوری خواه و در عین حال به نابودی کشاندن آن را دارد.

30 فروردین 1400

پیام تهدیدآمیز پنتاگون به کره شمالی: همین امشب برای جنگ آماده ایم خبرنگاران

در پی بالا دریافت تنش های لفظی میان پیونگ یانگ و واشنگتن، وزیر دفاع آمریکا در پیامی تهدید آمیز به کره شمالی هشدار داد که همین امشب برای جنگ آماده هستند.

28 فروردین 1400

کاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با هدف تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی نرم افزارهایی را برای جلوگیری از افشای اطلاعات که در گذشته وارداتی بوده است، به فراوری رساندند.

28 فروردین 1400

نگرانی روسیه از اوضاع مناطقی از سوریه که تحت کنترل دمشق قرار ندارد

معاون وزیر امور خارجه روسیه در نشست شورای امنیت با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در سوریه با وجود توقف درگیری ها، از برخورد تبعیض آمیز کشورهای غربی با این مسئله و ادامه تحریم های یکجانبه علیه دمشق بشدت انتقاد کرد.

25 فروردین 1400

امیر صباحی فرد: تمامی تجهیزات پدافند هوایی کشور بومی شده اند ، سال 1400 را قدرتمندتر ادامه خواهیم داد خبرنگاران

گروه استان ها ـ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: برابر تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، سال 1400 را همچون سال گذشته با تجهیزاتی بومی و قدرتمند تر ادامه خواهیم داد.

24 فروردین 1400

وزیر خارجه چین خواهان بازبینی در منشور ملل متحد شد

سرگئی لاوروف: تحریم های اتحادیه اروپا علیه چین مغایر با قوانین بین المللی است و دولت پکن مصمم به دفاع از حاکمیت ملی ، امنیت و منافع توسعه ای خود است.

21 فروردین 1400

عضو شورای مصالحه افغانستان: اشرف غنی نباید در طرح جدید صلح جایی داشته باشد

مشاور و عضو شورای عالی مصالحه افغانستان با اشاره به طرح جدید صلح گفت که آمریکا برای مخفی کردن ناکامی هایش تلاش می کند اما در این طرح نباید اشرف غنی حضور داشته باشد.

18 فروردین 1400

لاوروف در چین با پیشنهادی برای کاهش پیامدهای تحریم های آمریکا

وزیر خارجه روسیه در گفت وگویی اظهار داشت، مسکو و پکن روی از سرگیری سفرها همزمان با بهبود اوضاع پاندمی کرونا همکاری و گفت وگو می نمایند.

17 فروردین 1400

آمریکا: مذاکرات با چین سخت و مستقیم است

مشاور امنیت ملی آمریکا بر این باور است که گفتگو و مذاکره با چین واقعا سخت و مستقیم بوده است.

16 فروردین 1400

کاهش اعتبار احزاب دولتی آلمان به دلیل فساد اقتصادی در معاملات ماسک

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت احزاب دولتی متحد مسیحی در بین شهروندان آلمانی پیامد فساد اقتصادی بعضی نمایندگان این احزاب در معاملات ماسک کاهش چشمگیری داشته است.

13 فروردین 1400

بایدن؛ رئیس جمهور عصر تحول

این هفته یکی از مهم ترین لحظات در سیاست اخیر امریکا رقم خورد و بسته حمایتی کرونا به تصویب رسید. همان طور که اریک لویتز در مجله نیویورک تایمز نوشته بود؛ با این قانون؛ خانوارهای فقیر 5 نفره خانه دار 20 درصد افزایش درآمد خواهند داشت و خانوارهای 4 نفره ای که...

12 فروردین 1400

ادعای وزیر کشور ترکیه درباره حضور عناصر پ ک ک در ایران

وزیر کشور ترکیه ادعا کرد که در عراق و ایران 5 هزار عنصر گروه تروریستی پ ک ک حضور دارد.

11 فروردین 1400

آمریکا پکن را به حمله به دموکراسی هنگ کنگ متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، پس از آنکه که چین از برنامه خود برای تغییر نظام انتخاباتی در هنگ کنگ اطلاع داد. آمریکا تداوم حمله چین به نهادهای دموکراتیک هنگ کنگ را محکوم کرد.

8 فروردین 1400

کرونا با اقتصاد ایران چه کرد؟

حدود یک سال پیش شیوع کرونا با مرگ دو نفر در شهر قم شروع شد. اما حالا و با استناد به آمار های مراکز رسمی از زمستان 98 تا پاییز 99 بیش از یک میلیون و 30 هزار نفر بیکار شده اند. هر چند این میزان بیکاری مربوط به افرادی است که در بخش رسمی اقتصاد فعالیت دارند و با گذشت...

7 فروردین 1400

بشاراسد و همسرش به کرونا مبتلا شدند، ثبت 966 مرگ در آمریکا پس از تزریق واکسن کرونا، تبدیل مساجد ایتالیا به پایگاه تزریق واکسن کرونا

خبرگزاری خبرنگاران-روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی نوشت سازمان های اطلاعاتی روسیه در حال کوشش برای ایجاد تردید درباره واکسن کرونای شرکت آمریکایی فایزر هستند.

6 فروردین 1400

مشاور اشرف غنی: صلح دستوری آمریکا در افغانستان به نتیجه نمی رسد

مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در واکنش به طرح آمریکا برای ایجاد دولت انتقالی در این کشور گفت که صلح دستوری در این کشور به نتیجه نمی رسد.

6 فروردین 1400

موافقت مقتدی صدر با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق

رهبر جریان صدر عراق گفت که با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق به شرط عدم مداخله بقیه کشورها در آن موافق است.

5 فروردین 1400

حاجی میرزایی: تلاشم را برای ارتقای شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم خبرنگاران

وزیر آموزش وپرورش گفت: در این مدت بیش از یک صد هزار نفر از همکاران فرهنگی، معین تکلیف شده اند. همچنین پیروز شدیم در راستای ارتقای حقوق، تأمین مسکن، رتبه بندی معلمان، صلاحیت حرفه ای و آموزشی همکاران و اعمال مدرک دوم تحصیلی که هم اکنون همکاران آموزشی ما...

1 فروردین 1400

مردی که با نبوغش اولین رصدخانه جهان را ساخت

دانشمندان اسلامی و غربی معتقدند نوزایشی که در امر ستاره شناسی در دنیای اسلام با ساخت رصدخانه مراغه بوجود آمد، مدیون خواجه نصیرالدین طوسی نابغه ایرانی است که جامعیت او مورد تحسین همگان است .

1 فروردین 1400

چین محور اصلی سخنرانی بایدن در نشست سران گروه 7

رئیس جمهور آمریکا برای نخستین بار در نشست رهبران گروه 7 که امروز آدینه به صورت مجازی برگزار می گردد، شرکت خواهد نمود.

26 اسفند 1399
تعداد: (375)