اخبار سیاسی

وزیر ارتباطات برای انتخاب مشاور وزیر در امور بانوان فراخوان داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فراخوان برای انتخاب مشاور وزیر در امور بانوان اطلاع داد. 217 نفر برای احراز این پست اعلام آمادگی کردند.

10 اردیبهشت 1401

شرح کمالوندی درباره سفر گروسی به ایران

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره مذاکره امروز مدیر کل آژانس و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: انتظار می رود موضوعات بین ایران و آژانس در این مذاکرات به طور کامل مرور گردد و شیوه همکاری در آینده به طور کامل معین گردد.

5 اردیبهشت 1401

ملاقات امیرعبداللهیان با وزیرخارجه اقتصادی

حسین امیر عبداللهیان امروز در میزبان عبدالله دیوپ وزیر امور خارجه جمهوری اقتصادی و هیات همراه بود.

26 فروردین 1401

وزیر آموزش و پرورش: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری نیست

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مقدمات حضور دانش آموزان در کلاس درس فراهم شده است، گفت: القای این موضوع که حضور دانش آموزان اختیاری است، برداشتی است که بعضی از مدارس نموده اند.

23 فروردین 1401

ذوالفقارنسب در انتظار تصمیم وزیر ورزش برای جدایی از پرسپولیس

ادامه همکاری رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در هاله ای از ابهام واقع شده است.

19 فروردین 1401

مشکل کشور آن است که بر اساس ذهنیت های قبلی زبان یکدیگر را متوجه نمی شویم

خبرگزاری مهر/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، مشکل کشور آن است که بر اساس ذهنیت های قبلی زبان یکدیگر را متوجه نمی شویم.

5 فروردین 1401

چالش هایی که کرونا برای هنرمندان به وجود آورد

مصطفی گودرزی، داور رشته طراحی گرافیک (پوستر) در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معتقد است: در یکی ـ دو سال اخیر، به دلایل گوناگون، از جمله اوضاع پدیدآمده از شیوع بیماری کرونا، شرایط کار هنرمندان و عرضه و نمایش آثارشان، دچار چالش هایی شده است. به نظر...

25 اسفند 1400

بازآفرینی شهری در نهاوند مورد توجه قرار نگرفته است

خبرنگاران/همدان شهردار نهاوند گفت: متاسفانه تا به امروز بازآفرینی شهری در نهاوند مورد توجه قرار نگرفته است و به زودی املاک واجد ارزش در این شهر تعیین تکلیف می شوند.

24 اسفند 1400

شورای امنیت درخصوص تحولات سودان نشست برگزار می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، منابع دیپلماتیک سودان اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه یک نشست غیر رسمی و پشت درهای بسته درباره آخرین تحولات سودان برگزار می کند.

21 اسفند 1400

موافقت با تاسیس 6 شرکت هواپیمایی نو

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از موافقت اصولی با درخواست تاسیس 6 شرکت نو هواپیمایی و دو شرکت هلی کوپتری در جلسه مشترک مسئولان عالی سازمان هواپیمایی با وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد.

10 اسفند 1400

آیا هواپیماها می توانند در هر نقطه از آسمان پرواز نمایند؟

آیا تا به حال پیش آمده با خرید بلیط خارجی مقرون به صرفه آسمان ها را طی کنید؟ می دانید که هواپیما ها چگونه راستا خود را پیدا می نمایند؟ در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

7 اسفند 1400

شرط واکسن برای کلاس های حضوری مدارس حذف شد

به گزارش خبرنگاران، یوسف نوری گفت: آنچه که پیش از این مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نموده بود در جلسه ستاد ملی کرونا اصلاح و شرط تزریق واکسن و ارایه آزمایش منفی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس برداشته شد.

28 بهمن 1400

قیمت تور عمان: ملاقات امیرعبداللهیان با معاون سلطان عمان و همتای عمانی در مسقط

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درسفر به مسقط با معاون سلطان عمان و وزیر خارجه این کشور ملاقات کرد.

15 بهمن 1400

تور چین ارزان: استعمار انگلیسی چه ارمغانی برای هنگ کنگ داشته است؟

در تاریخ 26 ژانویه 1841 میلادی امپراتوری بریتانیا هنگ کنگ را پس از شکست چین، نخستین جنگ میان چین و انگلستان (First Opium War)، اشغال کرد و یک سال پس از اشغال این جزیره کنترل آن به طور کامل به دست انگلیس افتاد. بعد از گذشت یک و نیم قرن در طول تاریخ، هنگ کنگ راستا متفاوتی...

13 بهمن 1400

تور ایتالیا: تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی چگونه است؟

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی یکی از دغدغه های افرادی ست که مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را برگزیده اند. سیستم آموزشی این کشور جهت جذب بیشتر دانشجویان خارجی در سال های اخیر اقدام به صدور پذیرش تحصیلی برای دوره های آکادمیک به زبان انگلیسی نموده است.

12 بهمن 1400

نوری یکشنبه به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد

تهران (پانا) - رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در کمیسیون های تخصصی به ویژه کمیسیون آموزش و هم در بیشتر فراکسیون های مجلس مورد تایید و از مقبولیت مناسبی در میان بدنه آموزش و پرورش، اساتید و معلمان برخوردار...

7 بهمن 1400

توسعه همکاری های آموزشی محور ملاقات سفیر ایران و وزیر معارف تاجیکستان

در ملاقات سفیر ایران با وزیر معارف و علوم تاجیکستان توسعه همکاری های علمی، آموزشی و فن آوری میان دو کشور مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

20 دی 1400

راندمان کل آبیاری به حدود 45 درصد رسیده است

خبرگزاری خبرنگاران- مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: راندمان کل آبیاری کشور از 30 درصد به حدود 45 درصد رسیده است.

15 دی 1400

آیا فناوری تاثیری در رشد آبزی پروری داشته است؟

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تازه ترین گزارش سالانه خود درباره شرایط جهانی منابع ژنتیک آبزی از تاثیرات مثبت کاربرد فناوری ها و تکنیک های بهبود ژنتیک در آبزی پروری و افزایش فراوری محصولات غذایی آبزی و ماهیان اطلاع داد. طبق این گزارش کاربرد...

11 دی 1400

انتشار کتاب ایرانیان در داغستان در نیمه دوم قرن 19 و اوایل قرن 20 میلادی

به گزارش خبرنگاران به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ویراستاری این کتاب به وسیله آ.ر.محمدف رئیس مرکز تاریخ و فرهنگ شرق دانشگاه دولتی داغستان اجرا شده و نوری محمد زاده دانشیار کرسی شرقشناسی این دانشگاه نیز بر آن تقریظ علمی نگاشته است.

2 دی 1400
تعداد: (454)