مقاصد مسافرت مردم را پس از 40 سال تغییر می دهیم

به گزارش عکس پارسی، معاون رئیس جمهور گفت: از 40 سال قبل مقاصد گردشگری در ایران به حدود 7 استان از جمله استان های شمالی ، اصفهان، شیراز ، خراسان و ... ختم می شد و ما اکنون با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های لازم کوشش داریم که مقاصد گردشگری جدیدی را به هموطنان ارائه کنیم.

مقاصد مسافرت مردم را پس از 40 سال تغییر می دهیم

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، مسعود سلطانی فر - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه هفتصد پروژه در زمینه گردشگری در کشور در حال ساخت است، در خصوص موضوع گردشگری داخلی گفت: این گردشگری نیز رو به توسعه است و ما در این ارتباط دو موضوع ساماندهی مکان های گردشگری و زمان گردشگری را در نظر داریم.

سلطانی فر ادامه داد: از حدود 40 سال قبل مقاصد گردشگری در ایران به حدود 7 استان از جمله استان های شمالی، اصفهان، شیراز ، خراسان و ... ختم می شد و ما اکنون با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های لازم کوشش داریم که مقاصد گردشگری جدیدی را به هموطنان ارائه کنیم چنانکه این مقاصد متنوع گردد و از دیگر سو گردشگری داخلی ما محدود به یک دوره پرترافیک نگردد.

وی در ارتباط با لایحه جامع گردشگری بیان داشت: در افق چشم انداز بیست ساله پیش بینی شده که تعداد گردشگران خارجی در ایران به بیست میلیون نفر در سال برسند و درآمد کشور از این راه به 25 الی 30 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

سلطانی فر با بیان اینکه لازمه این موضوع ایجاد زیرساخت های مختلفی در کشور همچون تسهیل صدور ویزا، ایجاد اماکن اقامتی مناسب و دفاتر جذب گردشگری، توسعه شبکه حمل و نقل ریلی، فرودگاه ها و ... است، در این برنامه رادیویی گفت: در 10 سال اول سند چشم انداز 20 ساله با توجه به مسائل مدیریتی و موضوع تحریم ها نتوانستیم در بخش های مختلف به اهداف کیفی مان در این زمینه دست پیدا کنیم چنانکه در دهه اول چشم انداز 20 ساله می بایست تعدادی گردشگران خارجی در ایران به 9 میلیون نفر در سال می رسید ولی در حال حاضر رقمی حدود 5 میلیون و 200 هزار نفر است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گردشگری با بیان اینکه حدود 80 درصد از برنامه چشم انداز در این ارتباط عقب هستیم، اضافه کرد: برای جبران این موضوع نرخ رشد در گردشگری را باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا این کمبود جبران گردد. در طی سه سال فعالیت دولت یازدهم و رویکرد آن جهت گسترش تعامل با کشورهای مختلف، این موضوع بر روی گردشگری خارجی کشور نیز تاثیرگذار بوده و در حالیکه در سال 93 و 92 میانگین رشد گردشگری در جهان 4،6، در آسیا 5 درصد و در اروپا 3 درصد بوده است، این رشد در کشور ایران به 12 درصد رسیده است.

سلطانی فر با بیان اینکه اگر در 10 سال آینده با رشد 8 درصد یا حتی 10 الی 12 درصد در این زمینه حرکت کنیم می توانیم در افق چشم انداز 20 ساله تعداد گردشگران خارجی در کشور را به حدود 17 الی 18 میلیون گردشگر افزایش دهیم، توضیح داد: بعد از برجام شرایط خوبی برای سرمایه گذاری بخش خارجی و شرکت های مختلف داخلی در ارتباط با توریسم ایران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در حالیکه در دیگر بخش های کشور رکود حاکم بود، ما در بخش گردشگری شاهد رونق بودیم و استناد این موضوع آمارهایی است که در این زمینه منتشر شده است، اضافه کرد: در حال حاضر برای ساخت بیش از 800 هتل یک تا پنج ستاره و هتل آپارتمان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری هایی در حال صورت دریافت است و پیشرفت فیزیکی پروژه ها از 10 تا 90 درصد بوده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دو توافقنامه عملیاتی برای ساخت چندین هتل پنج ستاره با بخش خصوصی آلمان و ترکیه به امضا رساندیم ، اظهار داشت: قرار است ترک ها 10 هتل پنج ستاره و آلمانی ها ظرف 7 سال 10 هتل پنج ستاره در ایران احداث نمایند. آنها در این راستا به دقت بازار گردشگری ایران را مورد مطالعه قرار دادند و بعد از چندین بار رفت و آمد به ایران فهمیدند بخش گردشگری ایران در آینده پُررونق است.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 691

به "مقاصد مسافرت مردم را پس از 40 سال تغییر می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد مسافرت مردم را پس از 40 سال تغییر می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید