موافقت مقتدی صدر با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق

به گزارش عکس پارسی، رهبر جریان صدر عراق گفت که با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق به شرط عدم مداخله بقیه کشورها در آن موافق است.

موافقت مقتدی صدر با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما با نظارت سازمان ملل بر انتخابات به شرط عدم مداخله بقیه کشورهای منطقه ای و بین المللی در امور ما موافقیم. از همگان می خواهم فضای دموکراسی مناسب را برای موفقیت انتخابات زودهنگام فراهم کنند و رقابت ما باید از طریق مذاکره و راه های مسالمت آمیز و ترک خشونت باشد.

وی افزود: اجازه نمی دهیم مفسدان بر جایگاه نخست وزیری تکیه بزنند. عراقی ها چگونگی اداره انتخابات را می دانند و عراق یک کشور دموکراتیک است که می تواند مسئله انتخابات زودهنگام را حل نماید.

رهبر جریان صدر عراق خواهان حفظ قدرت دولت و عدم تعدی به نیروهای امنیتی شد و از دولت خواست راهکارهایی را برای بحران اقتصادی در سریع ترین زمان ممکن ارائه کنند.

وی بر لزوم حفظ قدرت و جایگاه دولت که بسیاری از طرف های داخلی و خارجی آن را نقض کرده اند، تأکید کرد و گفت: اگر یک درصد شک می کردم که سرایا السلام علیه قدرت دولت هستند هرگز به آن اجازه نمی دادم بلکه به خاطر تقویت قدرت دولت است. خروج آن ها با هماهنگی نیروهای امنیتی بود.

مقتدی صدر تأکید کرد: نیروهای امنیتی در شرایط فروپاشی و خطر هستند و هرگز تحمل سکوت در برابر نقض ها علیه برادرانم در ارتش و پلیس و بقیه نیروهای امنیتی را ندارم. نیروهای امنیتی حامی فاسدان نیستند بلکه حامی وطن و مرزها، حاکمیت، استقلال و مردم هستند. ما با تظاهرات مسالمت آمیز علیه فساد بدون بستن مسیرها و آتش سوزی و کشتن و تجاوز به نهادهای دولتی موافقیم. من به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق درباره پایبندی به حفظ قدرت دولت تعهد می دهم. ما خواهان سرانجام تحقیقات درباره کشته شدن معترضان و نیروهای امنیتی و محاکمه فوری عاملان هستیم.

وی گفت: سازمان ملل باید مذاکرات فراگیر و هدفمندی را بین تیم های عراق در پیش بگیرد و لازم نیست این مذاکرات حتما سیاسی باشد.

وی گفت: به مناسبت روی کار آمدن ریاست جمهوری جدید در آمریکا باید بگویم که اشغالگران باید فورا با روش های دیپلماتیک و مجلسی عقب نشینی کنند تا عراق میدان نزاع های بین المللی و منطقه ای نشود. در دروازه عادی سازی روابط هستیم و مجلس باید مانع این مسئله شود. ما به هیچ وجه حتی به قیمت ریختن خونمان اجازه عادی سازی روابط را نمی دهیم.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1466

به "موافقت مقتدی صدر با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت مقتدی صدر با نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید