هشدار پلیس مسکو برای تجمع احتمالی 19 مرداد

به گزارش عکس پارسی، پلیس مسکو در خصوص فراخوانی برای شرکت در اجتماعات بدون مجوز در این شهر که قرار است فردا شنبه 19 مرداد برای چهارمین هفته متوالی ادامه یابد هشدار داد.

هشدار پلیس مسکو برای تجمع احتمالی 19 مرداد

به گزارش ایرنا، یک مقام پلیس مسکو که نامش اعلام نشده به خبرگزاری دولتی تاس روسیه گفته است: به رغم هشدارهای مکرر، بعضی افراد در شبکه های اجتماعی مردم را تشویق به تجمع اعتراضی در خیابان های مرکزی مسکو می نمایند.

وی ادامه داد: بطور رسمی هشدار می دهیم که بخاطر این گونه فراخوان ها و شرکت در اینگونه اجتماعات در قانون کیفری مجازات هایی پیش بینی شده است.

این مقام گفت: برگزاری تجمع غیرقانونی و نیز اقدامات تحریک آمیز در مکان های عمومی، تهدیدی برای امنیت عمومی به حساب می آید بنابراین ما بلافاصله با آن برخورد می کنیم.

در سه هفته گذشته هر شنبه در پایتخت روسیه تجمع هایی در اعتراض به حذف شماری از نامزدهای مخالفان دولت در انتخابات شورای شهر برگزار شده است که دو مورد آخری بدون مجوز شکل گرفت.

ماموران امنیتی شامل پلیس مسکو و گارد ملی روسیه شنبه گذشته 685 نفر را در خیابان های مسکو پایتخت روسیه به جرم شرکت در تجمعات غیرقانونی دستگیر کردند.

وزارت خارجه روسیه نیز امروز کاردار موقت سفارت آلمان در مسکو را احضار و مراتب اعتراض خود از عکس پارسی دویچه وله مبنی بر تشویق روسها برای شرکت در اعتراضات را به وی گفت.

از طرف دیگر ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز 10 مرداد ماه نیز با توجه به ابراز نگرانی وزارت خارجه فرانسه از اعتراضات اخیر در روسیه به خاطر انتخابات محلی در مسکو، به سرکوب سخت جلیقه زردها در پاریس اشاره و گفت که فرانسه حق مداخله یا درس دادن به دیگر کشورها ندارد.

زاخارووا گفت: وزارت خارجه فرانسه نگران اعتراضات در مسکو است، همان فرانسه ای که حدود یک سال است به گفته ساکنان این کشور، اقدامات جنگی در آن بین معترضان و ماموران پلیس جریان دارد.

روسیه هفته گذشته آمریکا را هم به مداخله در ناآرامی های اخیر در مسکو و ارائه اطلاعات سفارت این کشور در روسیه در خصوص مسیرهای برپایی اجتماعات غیرقانونی متهم کرد.

پیشتر والنتین گوربونوف رئیس کمیسیون انتخابات مسکو در جمع بندی نتایج مرحله اول کارزار انتخابات مجلس محلی مسکو گفت که 233 نامزد در انتخابات ثبت شده اند که 171 نفر نمایندگان احزاب و 62 نفر نامزد مستقل بودند و 57 نفر نیز رد شدند.

انتخابات مجلس محلی مسکو به نام موس گور دوماً روز هشتم ماه سپتامبر (17 شهریور ماه) برگزار می گردد و ساکنان هر منطقه مسکو در مجموع 45 نماینده این مجلس قانونگذاری را انتخاب می نمایند.

پلیس مسکو بیش از دو هفته پیش الکسی ناوالنی مشهورترین رهبر مخالفان دولت را بازداشت کرد او پیش از بازداشت وعده داده بود اگر مشکل ردصلاحیت نامزدهای مستقل حل نگردد هر شنبه معترضان دست به تجمع خواهند زد.

مخالفان دولت معتقدند که پلیس تمامی رهبران این تجمع ها را در طول سه هفته گذشته بازداشت نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 255

به "هشدار پلیس مسکو برای تجمع احتمالی 19 مرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس مسکو برای تجمع احتمالی 19 مرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید