تور ایتالیا: تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی چگونه است؟

به گزارش عکس پارسی، تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی یکی از دغدغه های افرادی ست که مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را برگزیده اند. سیستم آموزشی این کشور جهت جذب بیشتر دانشجویان خارجی در سال های اخیر اقدام به صدور پذیرش تحصیلی برای دوره های آکادمیک به زبان انگلیسی نموده است.

تور ایتالیا: تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی چگونه است؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به دلیل تکرار مکرر این سوال، در این بخش از مجله خبرنگاران به توضیح شرایط تحصیل در ایتالیا و دریافت پذیرش از دوره های انگلیسی زبان، هزینه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی و فهرست دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا پرداخته ایم.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

کشور ایتالیا مقصد محبوب دانشجویان بین المللی به خصوص در رشته های طراحی صنعتی، هنرهای بصری، علوم ارتباطات اقتصاد، موسیقی و علوم پزشکی بوده است. کیفیت آموزش و شهریه های ارزان دانشگاه های ایتالیا به نسبت سایر کشورهای اروپای غربی سالانه بیش از 23 هزار دانشجو را به موسسات آموزشی این سرزمین باستانی جذب می نماید.

در قدم اول جذب بیشتر دانشجوی بین المللیِ مشتاق مهاجرت تحصیلی، برای اقتصاد این کشور مزایای بسیاری دارد؛ به همین خاطر ایتالیا که زبان ملی مستقلی دارد، در سال های اخیر اقدام به برگزاری دوره های متنوع انگلیسی زبان نموده تا علاقمندان مهاجرت تحصیلی برای اپلای ملزم به گذراندن دوره زبان ایتالیایی نباشند.

این معامله دو سر سود مزایای بسیاری نیز برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی دارد؛ پیش از این، علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا باید تسلط کافی به زبان ایتالیایی کسب می کردند تا مجاز به ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی این کشور شوند. شاید به همین خاطر باشد که پس از تصمیم و اجرای این قانون با برگزاری دوره های آموزشگاهک انگلیسی زبان، در سال های اخیر بر تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی افزوده شده است.

تاریخ غنی و پیشینه ژرف این سرزمین در امر آموزش عالی نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در میان علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور شده است. از طرف دیگر هر ساله بسیاری از دانشگاه های ایتالیا در فهرست 200 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند.

بعضی از اولین دانشگاه های اروپا در قرون وسطی و رنسانس در کشور ایتالیا تاسیس شدند. از دانشگاه بولونیا که در سال 1088 تاسیس شده است، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شناخته شده دنیا یاد می گردد.

ایتالیای امروز مقر بسیاری از موسسات معتبر آموزش عالی ست که در رتبه بندی دنیای مراکز آموزشی به وسیله QS جایگاه ثابتی را برای خود کسب نموده اند و همیشه عملکرد خوبی داشته اند.

شرایط تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

علاقمندان به مهاجرت تحصیلی می توانند در تمام مقاطع آموزشگاهک دانشگاه های ایتالیا به زبان بین المللی تحصیل نمایند. بیشتر دوره هایی که در دانشگاه های ایتالیا به انگلیسی برگزار می گردد، مربوط به مقطع کارشناسی است؛ اما هر ساله به تعداد برنامه های تحصیلی انگلیسی افزوده می گردد.

زبان تدریس و آموزش در این دوره ها انگلیسی است و بسته به قوانین محل آموزش شرایط مشخصی برای پذیرش تحصیلی دانشجویان خارجی در نظر گرفته می گردد. بنابراین پیش از آنالیز شرایط اپلای باید رشته و دانشگاه مورد نظر انتخاب گردد.

با توجه به رقابتی بودن اپلای بعضی رشته ها داشتن شرایط سنی مناسب، نمره معدل بالا در آخرین مدرک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی با نمره میانه به بالا می تواند جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و تحصیل در دوره های انگلیسی زبان را هموار کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرط معدل دانشگاه های ایتالیا کلیک کنید.

پذیرش تحصیلی دانشگاه های ایتالیا

پس از آنالیز هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا، باید شرایط اپلای رشته و دانشگاه مورد نظر را مطالعه کرد. در این مرحله می توان با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه مربوطه مکاتبه کرد تا پیش از اقدام برای تحصیل در ایتالیا، صلاحیت متقاضی مهاجرت تحصیلی ارزیابی گردد.

با توجه به بازخورد مسئولان، اگر متقاضی شرایط پذیرش را داشته باشد، باید پیش درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری این کشور در منطقه خود ارائه دهد. سفارت با توجه به ددلاین دانشگاه های ایتالیا درخواست و مدارک متقاضی را به موسسه آموزش عالی مورد نظر به طور رسمی ارسال می نماید و پاسخ نهایی را (معمولاً تا سرانجام ماه آگوست) منتشر می نماید.

بر اساس نظام آموزشی این کشور، درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی باید پس از دریافت مدرک سرانجام دوره 12 ساله دیپلم ثبت گردد.

اپلای بعضی از رشته ها پس از شرکت در آزمون ورودی صورت می گیرد؛ علاقمندان به رشته های زیرمجموعه پزشکی، مهندسی و معماری باید در آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا شرکت نمایند و با کسب امتیاز لازم، مدارک مورد احتیاج پذیرش تحصیلی را مهیا نمایند.

از جمله مدارک مورد احتیاج اپلای دانشگاه های ایتالیا شامل مدارک شناسایی و هویتی، عکس (نوع گذرنامه ای)، مدارک تحصیلی، فرم تکمیل شده درخواست پذیرش تحصیلی، رزومه تحصیلی، توصیه نامه، انگیزه نامه، مدرک زبان و در بعضی رشته ها نمونه کار و نمره آزمون های SAT یا ACT می گردد.

مدرک زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین مدارک مورد احتیاج جهت تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی مدرک زبان با نمره مناسب است. نمره مدرک زبان به برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد، اما با توجه به قوانین مهاجرت تحصیلی این کشور، ارائه مدرک زبان با نمره پایین (برای مثال نمره آیلتس کمتر از 5.5) دریافت ویزای تحصیلی را با مسائل جدی روبه رو می نماید.

علاوه بر انگلیسی، آشنایی با زبان این کشور می تواند شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را آسان تر کند؛ بسیاری از برنامه های یاری هزینه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا تنها به دانشجویانی ارائه می گردد که مسلط به زبان ایتالیایی باشند.

در بسیاری از دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی، برنامه های درسی سال اول به انگلیسی برگزار می شوند تا فرصت یادگیری زبان ملی این کشور را به دانشجویان بین المللی بدهند.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

برخلاف تصور، علاقمندان رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند تحصیل در ایتالیا به انگلیسی را تجربه نمایند! برای مهاجرت تحصیلی تنها کافی ست در آزمون ورودی این رشته یعنی IMAT شرکت نمایند و با کسب امتیاز لازم برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به انگلیسی مهیا شوند.

در بسیاری از موسسات آموزشی معتبر و مشهور این کشور دوره های آمادگی آزمون آیمت برگزار می گردد که روی مهارت های مورد احتیاج آزمون و در نهایت رشته تحصیلی (پزشکی و دندانپزشکی) متمرکز شده اند. برای بالا بردن قدرت انتخاب برنامه های تحصیلی و دانشگاه ها، دانشجویان می توانند همزمان با این دوره، در دوره های آموزش زبان این کشور نیز شرکت نمایند.

آزمون آیمت (آزمون بین المللی پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی) در واقع آزمونی به زبان انگلیسی است و در کشورهای دیگر مانند فرانسه، یونان، انگلیس، آلمان، لهستان، آمریکا و هند نیز برگزار می گردد.

مهم نیست که دانشجو کجا در آزمون شرکت نموده است؛ این آزمون هر سال برگزار می گردد و مدرکی که در همان سال دریافت شده، در همه دانشگاه های دولتی انگلیسی زبان کشور ایتالیا معتبر است.

با وجود این، راهکارهایی نیز برای تحصیل بدون شرکت در آزمون وجود دارد. جهت آنالیز هزینه ها و شرایط تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا کلیک کنید.

هزینه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در ایتالیا به نسبت بسیاری از کشورهای میزبان مهاجرت تحصیلی ارزان تر است؛ شرایط پرداخت هزینه تحصیل اعم از شهریه، بیمه دانشجویی، هزینه ثبت نام و ... برای دانشجویان بین المللی آسان تر شده است. افزون بر این، برنامه های یاری هزینه تحصیلی متنوعی از سوی دانشگاه محل تحصیلی و دولت طراحی شده اند. برای این هدف می توانید راهنمای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا را در لتسگو یونی مطالعه کنید.

دانشجویان خارجی برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل به این زبان در دانشگاه های ایتالیا سالانه به طور میانگین 3 هزار یورو تا 5 هزار یورو شهریه دارند. علاوه بر این، حدود ماهانه حدود پانصد یورو نیز برای هزینه زندگی باید درنظر گرفت.

عکس

فهرست دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا

هر ساله بر تعداد دانشگاه هایی که برنامه تحصیلی به انگلیسی برگزار می نمایند، افزوده می گردد؛ بسیاری از دانشگاه های معتبر و صاحب نام این کشور رشته های متعددی را به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می نمایند تا تحصیل در ایتالیا رویای مهاجرت تحصیلی باقی نماند.

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا University of Padua یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های ایتالیاست که در رتبه 114 دنیای قرار گرفته است. جهت سهولت مهاجرت تحصیلی در دانشکده های علوم کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، حقوق، مهندسی، پزشکی، روانشناسی، علوم پایه و دانشکده علوم انسانی، اجتماعی و میراث فرهنگی برنامه های تحصیلی متعددی به انگلیسی ارائه می گردد.

دانشگاه تورین

دانشگاه تورین University of Turin نقش بسیار مهمی در پژوهش و آموزش این کشور ایفا نموده است و همیشه یکی از 5 دانشگاه برتر کشور معرفی شده است. دانشگاه تورین در فعالیت های پژوهشی رتبه سوم را کسب نموده و میزبان متقاضیان تحصیل در ایتالیا بوده است.

تحصیل در ایتالیا به انگلیسی در دانشگاه تورین با برنامه های متعدد در دانشکده های مدیریت کسب و کارحقوق دنیای و مطالعات حقوقی، مطالعات منطقه ای و دنیای برای همکاری بین المللی، مدیریت کسب و کار، زیست شناسی سلولی و مولکولی، اقتصاد، مطالعات حقوقی اروپا، علم مواد، بیوتکنولوژی مولکولی، بیمه، استوکاستیک و علوم داده، کشاورزی هوشمند، مطالعات انگلیسی و آمریکایی، علوم کشاورزی، فلسفه، و پزشکی و جراحی امکان پذیر شده است.

دانشگاه طراحی و مد

دانشگاه طراحی و مد Milano Fashion Institute یکی از دانشگاه های خصوصی این کشور در شهر میلان است که در آمریکا، آسیا و اروپا شعبه های مختفی دایر نموده است.

این مجموعه آموزش عالی در سه دانشکده مد، طراحی و هنر در 8 پردیس مختلف دوره های متنوع انگلیسی زبان برگزار می نماید. تقریبا تمامی دوره های مقاطع عالی به هر دو زبان ملی و انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

موسسه طراحی میلان POLI. design - Milan یکی از زیرمجموعه های دانشگاه پلی تکنیک میلان است که کار مهاجرت تحصیلی را آسان نموده و دوره های تحصیلی خود را به انگلیسی هم برگزار می نماید؛ از جمله مبانی حمل ونقل هوایی، علوم اعصاب در معماری و طراحی، طراحی مبلمان و طراحی قایق بادبانی.

علاوه بر این، در دانشگاه پلی تکنیک میلان هر ساله بیش از 20 برنامه تحصیلی در مقاطع مختلف آموزشگاهک کاملا انگلیسی تدریس می گردد. مهم ترین و محبوب ترین دوره ها در حوزه رشته های اقتصاد، انفورماتیک و علوم پزشکی طراحی شده اند.

دانشگاه چیچستر

دانشکده اقتصاد دانشگاه چیچستر که شعبه هایی در شهرهای لندن، رم، میلان، فلورانس و مادرید دایر نموده است، میزبان گرمی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی بوده است. این مجموعه برنامه های مختلفی را در حوزه بازاریابی، امور اقتصادی، مدیریت، رسانه و ارتباطات، مدیریت بازاریابی یا MBA در مدیریت بازرگانی به انگلیسی برگزار می نماید.

دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا از سال 2012 اقدام به برگزاری دوره هایی به انگلیسی کرد که هر ساله به تعداد آن ها می افزاید. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می توانند در دوره های انگلیسی زبان 6 ساله پزشکی و جراحی، دوره کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، دوره کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد و بازرگانی بین المللی، اقتصاد و امور اقتصادی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک و ... تحصیل نمایند.

از جمله مهم ترین مجموعه های آموزش عالی این کشور که تحصیل به انگلیسی را برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی مهیا نموده اند، دانشگاه بولونیا، دانشگاه آموزشگاه، دانشگاه فلورانس، دانشگاه رم و دانشگاه جان کابوت هستند. در این دانشگاه ها دوره ها به زبان کاملا انگلیسی یا تلفیقی (انگلیسی - ایتالیایی) برگزار می گردد.

با همه اینها، تسلط به زبان ایتالیایی یکی از احتیاجهای غیرقابل اغماض تحصیل و زندگی در ایتالیا محسوب می گردد؛ ارتباط با شهروندان این کشور، یافتن شغل و در نهایت دریافت اقامت دائم ایتالیا پس از دوران تحصیل ارتباط تنگاتنگی به مهارت کامل زبان ایتالیایی دارند.

با اینکه تنوع دوره های آموزشی دانشگاه های ایتالیا رفته رفته بیشتر می گردد، اگر با هدف زندگی در ایتالیا اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنید، یادگیری زبان ایتالیایی را در اولویت کار خود قرار دهید. جهت آنالیز شرایط تحصیلی خود می توانید فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی را در خبرنگاران تکمیل کنید تا در اسرع وقت جهت بهبود شرایط اقدام کنید.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1891

به "تور ایتالیا: تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا: تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید