پیشروی انصارالله در جیزان در سایه شکست مذاکرات مسقط

به گزارش عکس پارسی، منابع خبری از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در منطقه جیزان در جنوب عربستان در سایه شکست مذاکرات یمن در شهر مسقط پایتخت عمان خبر دادند.

پیشروی انصارالله در جیزان در سایه شکست مذاکرات مسقط

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل عکس پارسی، روزنامه الاخبار در گزارش خود درباره تازه ترین تحولات امنیتی و سیاسی یمن نوشت: در حالی که نگاه ها به عمق خاک عربستان دوخته شده است که شاهد حملات بی سابقه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در راستای اجرایی کردن گزینه های راهبردی جنبش انصار الله است، به نظر می رسد که فقط زمان اعلام شکست مذاکرات در مسقط و بازگشت هیئت اعزامی یمن به این مذاکرات باقی مانده باشد.

نکات هشت گانه اسماعیل ولد الشیخ در دستور العمل سازمان ملل قرار نگرفت

یک منبع نزدیک در هیئت اعزامی صنعا در مسقط به روزنامه الاخبار گفت: نکات هشت گانه ای را که اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با خود از ریاض به همراه داشت، در دستور العمل سازمان ملل قرار نگرفت. این در حالی بود که این سازمان نکات 10 گانه هیئت اعزامی صنعا (هیئت مذاکراتی متشکل از نمایندگان جنبش انصارالله و حزب کنکره خلق یمن) را در دستورالعمل خود قرار داده بود.

دیدار ولد الشیخ با هیئت اعزامی صنعا

ولد الشیخ دیروز در بایکوت و دور از چشم رسانه ها برای آخرین بار با هیئت اعزامی صنعا ملاقات کرد.

این منبع گفت: اسماعیل ولد الشیخ نکات (هشت گانه) ریاض را در دستور کار قرار نداده است، بلکه فقط ضمانت کرد که آن ها را منتقل کند.

وی اضافه کرد: طرف های بین المللی این نکات هشت گانه را منفی و گامی به عقب در مذاکرات جاری در مقایسه به نکات 10 گانه پیشنهادی می دانند که پیشتر هیئت اعزامی صنعا ارایه نموده بود.

این منبع گفت: موضع اسماعیل ولد الشیخ مثبت است و تمایل زیادی دارد که به راهکار دست یافته گردد اما ناتوان از تاثیرگذاری بر جهت مذاکرات و افشا کردن طرفی است که در رسیدن به راهکار مانع تراشی می نماید.

تداوم پیشروی ارتش و نیروهای انصارالله به خاک عربستان

این در حالی است که پیشروی ارتش و نیروهای انصار الله به داخل خاک عربستان ادامه دارد.

شبکه تلویزیونی الجهته دیروز صحنه های عملیات در عمق خاک سعودی را نشان داد. این تصاویر ورودی های شهر الخوبه عربستان و نواحی آن را به تصویر کشید.

ارتش و کمیته های مردمی یمن کنترل کامل خود بر مجتمع قوی عربستان در شهر الخوبه و تپه های مجاور آن را به همراه کنترل کامل بر موضع نظامی غرف الشیخ سعودی در منطقه جیزان و انهدام دو خودروی نظامی در این موضع را خاطرنشان کردند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین مواضع نظامی الفریضه، دار النفر، ملحمه و مشعل را در منطقه جیزان به کنترل خود درآوردند.

این درحالی است که ارتش سعودی در چند حمله شکست خورده کوشش کرد تا این مواضع را بازپس بگیرد.

واحد اطلاع رسانی جنگ یمن از تداوم کنترل تا این لحظه بر همه مواضعی اطلاع داد که دو روز قبل از آن به کنترل ارتش و کمیته های مردمی در آمده بود.

نیروهای یمنی روز دوشنبه همچنین موضع نظامی الردیف سعودی در منطقه جیزان را با توپخانه و راکت هدف قرار دادند که به فرار نیروهای سعودی با خودروهای آنها انجامید.

آن ها یک تانک سعودی را نیز در موضع نظامی غرف الشیخ در جیزان منهدم کردند.

در همین حال، وزارت کشور سعودی به کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن سه نظامی دیگر سعودی در جریان شلیک گلوله های توپ و خمپاره و راکت از داخل خاک یمن به یکی از مراکز مرزی خود در منطقه الحرث در جیزان اطلاع داد.

در جبهه داخلی نیز، ارتش و نیروهای کمیته های مردمی توانستند کوشش گروه های مسلح برای حمله به منطقه مکراس در استان ابین را که با حمایت خودروهای نظامی اماراتی و پشتیبانی هوایی سعودی صورت گرفت، خنثی نمایند.

یک منبع در واحد اطلاع رسانی جنگ یمن از کشته شدن و اسیر شدن دهها فرد مسلح و انهدام هشت خودروی نظامی اماراتی اطلاع داد.

این تعداد افزون بر ده ها خودروی دیگری است که عناصر ارتش و کمیته های مردمی پیشتر توانستند آن را در همین محل منهدم نمایند.

این در حالی است که عناصر القاعده ساختمان امنیت سیاسی در شهر المکلا در استان حضر موت یمن را منفجر کردند.

در حالی که عناصر گروه تروریستی القاعده محله التواهی در غرب شهر عدن را به کنترل درآورده و مراکز ایست و بازرسی در آن ایجاد نموده اند، علی ناصر لخشع معاون وزیر کشور دولت مستعفی و مورد حمایت عربستان کنترل القاعده بر این محله را تکذیب کرد و از وجود عناصر مسلحی که مدعی وابستگی به القاعده هستند و با انگیزه های سیاسی برای کوشش جهت برهم زدن شرایط و مشکل تراشی بعد از آزادسازی شهر عدن اقدامی نمایند، سخن گفت.

این در حالی است که شهر صنعا شاهد تظاهرات گسترده بی سابقه ای و صدور بیانیه برای اعلام حمایت مجدد از ارتش و کمیته های مردمی و مخالفت با تجاوزگری و استقرار القاعده در جنوب یمن با حمایت عربستان و امارات و زیر پوشش بین المللی بود.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در گفت وگو با عکس پارسی: صنعا امن است؛ تلفات سنگین دشمن در میدان نبرد

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در مصاحبه با خبرنگار گروه بین الملل عکس پارسی با اشاره به تلفات سنگین متجاوزان به یمن خاطرنشان کرد: هم اکنون صنعا در امنیت کامل به سر می برد.(جزئیات بیشتر)

سرنگونی یک پهپاد جاسوسی امارات در یمن

یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به امارات در منطقه مکیراس یمن سرنگون شد.

هشدار ارتش یمن به تداوم تجاوز عربستان سعودی علیه غیرنظامیان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن نسبت به ادامه تجاوز عربستان سعودی علیه غیرنظامیان یمنی هشدار داد و از شهروندان عربستان خواست تا از مراکز نظامی دور شوند.

انهدام 3 خودروی زرهی امارات در أبین

ارتش و کمیته های مردمی 3 خودروی زرهی امارات در منطقه مکیراس در أبین را به غنیمت گرفتند و 3 خودروی زرهی دیگر متعلق به این کشور را نیز منهدم کردند.

انهدام دو خودروی نظامی سعودی در جیزان

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دو خودروی نظامی سعودی در شهر الخوبه در جیزان را منهدم کردند.

جنگنده های سعودی نیز شهر الخوبه در جیزان را که به کنترل ارتش و کمیته های مردمی در آمده است، چهار بار بمباران کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 422

به "پیشروی انصارالله در جیزان در سایه شکست مذاکرات مسقط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی انصارالله در جیزان در سایه شکست مذاکرات مسقط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید