کشف بقایای مقبره های گلادیاتورهای رومی در ترکیه

به گزارش عکس پارسی، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، کشف بقایای مقبره های گلادیاتورهای رومی در ترکیه صورت پذیرفت.

کشف بقایای مقبره های گلادیاتورهای رومی در ترکیه

گروهی از باستان شناسان حین کاوش در داخل و اطراف یک آمفی تئاتر رومی باستانی، مقبره های گلادیاتورهای رومی را کشف کردند.

این اکتشاف در شهر باستانی آناوارزا (در منطقه آدانا، حوالی جنوب ترکیه) اجرا شده است. این شهر باستانی سکونتگاه تمدن های مختلفی از یونان باستان تا امپراتوری عثمانی را در خود جای داده است.

گروه های مختلف باستان شناسان در چند سال اخیر مشغول حفاری در آمفی تئاتر و این شهر باستانی بوده اند. کاوش اخیر در این محوطه به سرپرستی دکتر گولشن از دانشگاه چوکورا صورت گرفته است. گولشن به خبرگزاری آناتولی گفت: به همراه همکارانم مقبره های گلادیاتورهای را در بخش جنوبی این محوطه باستان شناسی و در نزدیکی آمفی تئاتر کشف کردیم. گمان می رود گلادیاتورها در این مکان با یکدیگر مبارزه نموده باشند.

با اینکه مقبره گلادیاتورهای این شهر باستانی شناسایی شده است، اما هنوز اسکلت های این گلادیاتورها کشف نشده و انتظار می رود با ادامه کاوش ها در این منطقه اسکلت این افراد نیز کشف گردد.

کاوش در این محوطه از سال 2014 شروع شده و محققان از آن موقع تا به امروز مجسمه های سنگی الهه های یونان باستان و چند موزائیک و اثر تاریخی دیگر را کشف نموده اند.

بنابر گزارش باستان شناسان، این شهر باستانی قدیمی ترین و نخستین خیابان دنیا را در خود جای داده است. این خیابان به طول 2700 متر و 34 متر عرض ساخته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2067

به "کشف بقایای مقبره های گلادیاتورهای رومی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای مقبره های گلادیاتورهای رومی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید