گسترش همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه امیرکبیر

به گزارش عکس پارسی، رییس دانشگاه تفرش در نشست مشترک با هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از آمادگی این دانشگاه برای اجرای طرح های پژوهشی مشترک با دانشگاه صنعتی امیرکبیر جهت ارتباط با صنایع استان اطلاع داد.

گسترش همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه امیرکبیر

به گزارش عکس پارسی، دکتر حمیدرضا صبا، رئیس دانشگاه تفرش در این نشست که با حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و روسای پردیس های این دانشگاه برگزار گردید، ضمن خوش آمدگویی به ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر هدف از برگزاری این نشست را استفاده بهینه از توانمندی ها و پتانسیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همکاری های علمی به منظور بهره مندی طرفین از ظرفیت ها و امکانات آموزشی، پژوهشی و زیرساختی یکدیگر بیان کرد.

دکتر صبا با بیان اینکه استان مرکزی به عنوان استان صنعتی از پتانسیل های مناسبی برای ارتباط با صنعت برخوردار است، اضافه کرد: دانشگاه تفرش از آمادگی لازم برای انعقاد طرح های پژوهشی مشترک با دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط با صنایع استان برخوردار است.

دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این نشست گفت: دانشگاه تفرش بعد از استقلال از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از رشد و پیشرفت های قابل توجهی برخوردار شده است.

دکتر معتمدی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر آماده همکاری های مختلف در زمینه های آموزشی و پژوهشی با دانشگاه تفرش و استفاده از توانایی یکدیگر در قالب پروژه ها و مقالات مشترک است.

وی همکاری اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تفرش بر اساس آیین نامه استاد همکار پژوهشی، همکاری های مشترک در زمینه استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و ارائه و چاپ مقالات را از مهمترین بسترهای همکاری های بین دو دانشگاه بیان کرد.

در سرانجام این نشست، تفاهم نامه همکاری های مشترک علمی و پژوهشی بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تفرش امضا شد و رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ابر رایانه دانشگاه، موزه طبیعت، علوم و فناوری، کتابخانه مرکزی، خوابگاه های دانشجویی، امکانات و تجهیزات پژوهشی آزمایشگاه های انرژی نو، نانوسیال، تحقیقاتی مقاومت مصالح، آب، الکتروریسی، برق فشار قوی، ماشین های الکتریکی، کنترل صنعتی، الکترونیک صنعتی، CNC، محیط زیست 1 از سری آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه تفرش بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 469

به "گسترش همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید