10غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی کنید!

به گزارش عکس پارسی، غذاهای خوشمزه ایتالیایی

غذاهای ایتالیا در دنیا هواداران بسیاری دارد و می توان گفت که از غذاهایی دلپذیر و لذیذ محسوب می شوند. ایتالیایی ها خودشان نسبت به غذاهای ملی خود دلبسته هستند و در یک کشور خارجی به دنبال یک ایتالیایی و یا یک رستوران ایتالیایی هستند تا بتوانند غذا های کشور خود را مصرف نمایند اما متاسفانه برای گردشگران دلتنگ و گرسنه ایتالیایی این دلتنگی و هوس کردن غذاهای ملی خود خیلی زود پس از ترک سرزمین مادری اتفاق می افتد.

10غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی کنید!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به طور کلی مهاجرین ایتالیایی اگر بخواهند در سرزمینی که مهاجرت کردند، رستورانی دائر نموده و آن را رونق دهند باید منطبق با دستورالعمل های سنتی عمل نموده و عوامل محلی را در نظر بگیرند. هنگامی که اولین موج از مهاجران ایتالیایی در اواخر قرن 19 و اوایل 20 از جنوب ایتالیا به آمریکا وارد شدند، نتوانستند روغن زیتون با کیفیت یا برنج ارباریو arborio rice که در غذاهای ایتالیایی به وفور مصرف می گردد پیدا نمایند اما در عوض پنیر و گوشت بسیار با قیمت مناسب در دسترسشان بود. این افراد پیشگامان فرهنگ abbondanza، یعنی فرهنگ استفاده از دستورالعمل های سنتی و ایجاد نمونه های جدید بودند. می توان مطمئن شد که با استفاده از مواد خوب این مساله امکان پذیر است. با این حال سوالی مطرح می گردد که نتیجه آن چه خواهد بود؟ باید گفت که معمولا نتیجه این عمل ایجاد غذاهایی دلچسب، خوشمزه و لذیذ بوده که هرگز از سرزمین اصلی نشات نگرفته است. بنابراین اگر شما در نظر دارید که برای سفر به ایتالیا بلیط رزرو کنید و در فکر خوردن و چشیدن غذاهای لذیذ ایتالیایی هستید، باید این مساله را در نظر بگیرید که دیدگاه شما از غذاهای ایتالیایی که تاکنون خورده اید با آنچه در ایتالیا وجود دارد بسیار متفاوت بوده و بهتر است با این ذهنیت در کشور خود و در رستوران ایتالیایی سرزمین خود از غذاهای ایتالیایی لذت ببرید. با خبرنگاران همراه باشید تا به ده نمونه از غذاهای ایتالیایی اشاره کنیم که در ایتالیا پیدا نمی شوند.

1. میگوی اسکامپی SHRIMP SCAMPI

کلمات ایتالیایی در زبان یا گویش ایتالیایی اغلب توسط فرزندان ایتالیایی های مهاجر، بد به کار رفته و یا به اشتباه استفاده می گردد. میگوی اسکامپی یک ظرف با میگوهای درشت به همراه سیر، کره، سبزی و تکه های فلفل قرمز سرخ نموده است که روی ماکارانی و یا برنج پخته شده اضافه شده و سرو می گردد. این غذا یکی از غذاهای اصلی رستوران های ایتالیایی - آمریکایی بوده که به احتمال زیاد دستورالعمل آن توسط نسلی از ایتالیایی های مهاجر ارائه شده است. در حقیقت میگوی اسکامپی از لانگوستینز langoustines سرخ نموده به همراه روغن زیتون، پیاز و سیر تهیه می گردد. در واقع langoustines یک نوع خرچنگ کوچک است که در ایتالیا به نام میگوی درشت شناخته می گردد و آشپز ایتالیایی - آمریکایی دستورالعمل را اقتباس نموده بدون اینکه شناخت درستی از واژه میگوی درشت در ایتالیا داشته باشد.

2. سس مارینارا MARINARA SAUCE

در ایتالیا نوعی خوراک پاستا وجود دارد به نام پاستا آلا مارینارا Pasta alla marinara (یعنی پاستای سبک مارینر mariner style) که معمولا این غذا از صدف یا زیتون و گاهی از ترکیب هر دو با هم تهیه می گردد. در آمریکا واژه مارینارا منسوب به سس گوجه فرنگی ساده قرمز است که به طور افراطی در پخت همه غذاهای رستوران های ایتالیایی - امریکایی، از پاستا گرفته تا خوراک های گوشت مورد استفاده قرار می گیرد.

3. نان سیر GARLIC BREAD

به نظر می رسد که در کنار غذاهای خورشتی و یا غذاهایی آبگوشتی و مایع، نان سیر که البته با سیر و کره بسیار پخته می گردد، مورد استفاده قرار می گیرد. اما جالب است که بدانید در ایتالیا، نان سیر همواره نان سیری است که ساده و بدون کره پخته شده باشد.

4. پیتزای پپرونی PEPPERONI PIZZA

قابل توجه است که در ایتالیا روی پیتزا، برش های سیب زمینی، ماهی anchovies، سوسیس، کلم بروکلی، ذرت، ژامبون و غیره اضافه می گردد در حالی که هیچ گاه پپرونی مورد استفاده قرار نمی گیرد. در سال 1919 محبوب ترین گونه کالباس ایتالیایی پپرونی نام داشت. به نظر می رسد که تهیه این کالباس از سالامیس خشک تند از جنوب ایتالیا و آپولیا Apulia و یا سالامیس خشک soppressata از کالابریا الهام گرفته شده است.

جالب است که در یک پیتزای ایتالیایی معتبر، پنیر کم وجود دارد و قطعا یک پوسته و لایه پنیر روی آن را نمی پوشاند در حالی که نمونه های آمریکایی آن سرشار از پنیر است. یک مساله دیگر این است که کلمه پپرونی peperoni با یک P کمتر، از فلفل نشات می گیرد نه از برند پپرونی سالامیس یا کالباس.

5. موتزارلا استیکز MOZZARELLA STICKS

به باور بسیاری از کارشناسان غذائی، موتزارلا استیکز یک غذای ترد و مخلوطی بهشتی است که شما تصور می کنید مستقیما از ایتالیا آمده است در حالی که اگر در ایتالیا به دنبال موتزارلا استیکز بگردید آن را در رستوران زنجیره ای مک دونالد پیدا خواهید کرد!

6. تزئین و طعم دارکردن غذا به سبک ایتالیایی ITALIAN DRESSING

تزئین و طعم دار کردن سالاد با فلفل زنگوله ای تند و برگ گیاهان، با عنوان تزئین غذا به سبک ایتالیایی در بسیاری از رستوران های آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که اطمینان داشته باشید که در ایتالیا چیزی به نام تزئین غذا به سبک ایتالیایی وجود ندارد و در آنجا سالادها با روغن و سرکه و یا گاهی اوقات فقط با روغن طعم دار می شوند.

7. خرچنگ فرا دیاولو LOBSTER FRA DIAVOLO

خرچنگ فرا دیاولو یک خوراک خوب بوده که با عنوان یک غذای لذیذ ایتالیایی در بیرون از ایتالیا ارائه می گردد در حالی که این غذا ترکیبی از سس گوجه فرنگی با خرچنگ، فلفل تند و پاستا بوده که غذایی آمریکایی است و تنها در آمریکا پخته می گردد و مشابه آن در غذاهای ایتالیایی پیدا نمی گردد. شاید ایتالیایی ها بتوانند طرز تهیه این غذای ترکیبی لذیذ را از آمریکایی ها بیاموزند!

8. خورشت ساندی SUNDAY GRAVY

در گروه های ایتالیایی- آمریکایی یک نوع سس یا خورشت قرمز همراه با انواع مختلف گوشت و سوسیس صرف می گردد که به طور سنتی غذای محبوب روز یکشنبه بوده است. به نظر می رسد که دستورالعمل این غذا از غذایی به نام ناپلیتان راگو Neapolitan ragù (گوشتی پخته شده در سس قرمز) از شهر ناپل Naples ایتالیا گرفته شده باشد اما چنین غذایی به نام خورشت ساندی در این شهر وجود ندارد.

9. پارمیگیانا parmigiana

مرغ، گوشت گوساله و کوفته پرم CHICKEN, VEAL, AND MEATBALL PARM در ایتالیا غذایی به نام parmigiana وجود دارد که در تهیه آن از بادنجان استفاده می گردد و در آن انواع گوشت همچون مرغ و گوساله و غیره به آن اضافه نمی گردد. مهاجران ایتالیایی به این غذا گوشت های کتلتی بسیار سرخ شده یا کوفته های قلقلی (کوفته کله گنجشکی) و دو برابر پنیر موتزارلا اضافه کردند و به صورت ساندویچی ابداعی و جدید ارائه داده اند که نمونه آن در ایتالیا نیست.

10. کلوچه های رنگین کمانی RAINBOW COOKIES

این کلوچه یا شیرینی های زیبا که معمولا با عنوان شیرینی های سه رنگی Tricolor Cookies و یا کیک هفت لایه Seven Layer Cakes ایتالیایی شناخته می شوند در ایتالیا وجود ندارند. این شیرینی ها توسط مهاجران ایتالیایی به یاد و استناد پرچم سرزمین مادری خود ابداع شده اند و جزو خوراکی ها و غذاهای ایتالیایی در خارج از این کشور مشهور شده اند.

آیا اسپاگتی به همراه گوشت کوفته ای روی آن، غذایی ایتالیایی است؟

همواره در ذهن مردم غیر ایتالیایی، غذای ایتالیایی یک بشقاب پر از اسپاگتی به همراه گوشت های کوفته ای است که معروف ترین غذای ایتالیایی محسوب می گردد در حالی که این غذا در خارج از ایتالیا وجود داشته و در این کشور دیده نمی گردد. در واقع این دستور العمل ساخته مهاجران ایتالیایی فقیر در آمریکا بوده که خواسته اند با استفاده از کمترین امکانات و هزینه، غذایی دلپذیر و مشابه غذاهای اصلی ایتالیایی ایجاد نمایند. با این حال بعضی از مورخان معتقد هستند که پیش از مهاجرت ایتالیایی ها به ایالات متحده آمریکا، گوشت کوفته ای روی پاستای پخته شده جنوب ایتالیایی، اضافه می شده است. بنابراین آیا این غذا در ایتالیا وجود دارد یا نه؟ در سال های اخیر، گاهی اوقات می توان اسپاگتی به همراه گوشت کوفته ای را در بعضی از رستوران های ایتالیایی پیدا کرد که گوشت های کوفته ای آن نسبت به آنچه در رستوران های ایتالیایی - آمریکایی پخته می گردد بسیار کوچکتر هستند.

منبع: www.fodors.com

منبع: الی گشت
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 405

به "10غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید