150 طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شد

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پیمان صالحی در نمایشگاه طرح های کلان ملی و نوآوری های اجتماعی با بیان اینکه وجود بازار یکی از ضروریات اجرایی شدن طرح های کلان ملی فناوری است، گفت: معاونت علمی و فناوری پیش از آغاز هر یک از طرح ها ابتدا بازار آنها را می سنجد و سپس اقدام به حمایت از آنها می نماید. یعنی ابتدا کشش بازار را می سنجیم و بعد به حمایت از طرح ورود می کنیم.

150 طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شد

وی اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری از طرح های کلان ملی فناوری حمایت مادی و معنوی می نماید. خاتمه طرح کلان ملی نیز زمانی است که استانداردهای آن اخذ شده باشد.

صالحی ادامه داد: در حال حاضر 150 طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شده است و این طرح ها 2 هزار میلیارد تومان ارزش اضافه کرده برای کشور به همراه آورده اند. معاونت علمی و فناوری نیز برای اجرایی شدن این طرح ها منابع اقتصادی خود را اهرم می نماید تا بودجه های دولتی و خصوصی جذب آنها گردد.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان و خلاق به خوبی پاسخ گوی احتیاجها هستند و توان فراوری همه تجهیزات مورد احتیاج کشور را دارند. به طور مثال در ابتدای شیوع بیماری کرونا هیچ شرکتی در کشور ماسک فراوری نمی کرد اما در اکوسیستم فناوری و نوآوری این رخ داد و کشور از نظر فراوری ماسک خودکفا شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1808

به "150 طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 طرح کلان ملی فناوری در کشور اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید