اخبار اقتصادی

صادرات آهن اسفنجی75 درصدرشد کرد

آنالیز مقاصد صادراتی آهن اسفنجی کشورمان حاکی از آن است که تعداد 20 کشور سال جاری از صادرات ایران استقبال کردند، درحالی که سال گذشته 10 کشور پذیرای آهن اسفنجی ایران بودند، بنابراین قابلیت مطلوب این محصول در ارز آوری و توسعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

6 اسفند 1398

قیمت مسکن در کدام محلات تهران سر به فلک گذاشت؟

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: منطقه 13بیشترین و مناطق 22و 1تهران کمترین رشد قیمت مسکن را در دی ماه داشتند.

5 اسفند 1398

مقاصد مسافرت مردم را پس از 40 سال تغییر می دهیم

معاون رئیس جمهور گفت: از 40 سال قبل مقاصد گردشگری در ایران به حدود 7 استان از جمله استان های شمالی ، اصفهان، شیراز ، خراسان و ... ختم می شد و ما اکنون با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های لازم کوشش داریم که مقاصد گردشگری جدیدی را به هموطنان ارائه کنیم.

3 اسفند 1398

اعتراضات کارگران فرانسوی مانع ارسال سوخت از پالایشگاه توتال در فرانسه

در حالی که کارگران فرانسوی قبلا در اعتراض به برنامه اصلاحات مستمری دولت، به توقف تولید سوخت در پالایشگاه توتال در فرانسه رای داده بودند، دیروز خواستار توقف ارسال سوخت از این پالایشگاه شدند.

2 اسفند 1398

میانگین حضور گردشگران استان اصفهان طی 10 سال تغییری نداشته است

شهرام امیری در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به اینکه تقویت و توسعه گردشگری در شهرهای کوچک و روستاهای استان اصفهان از مهم ترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به شمار می رود، گفت: در گذشته گردشگری در استان اصفهان منحصر...

2 اسفند 1398

چند درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟

اقتصاد نیوز: آنالیز های اولیه نشان می دهد نزدیک به 30 درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف خواهند شد.

29 بهمن 1398

بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا 10 تا 15 فصل طول می کشد مناسب ترین زمان برای خرید خانه است و هم اکنون در این دوره قرار داریم.

29 بهمن 1398

مسکو: سامانه اس-500 در سال 2025 وارد خط وظیفه می گردد

معاون وزیر دفاع روسیه از آماده تحویل شدن اولین سری از سامانه های پدافندی اس-500 در سال 2025 اطلاع داد.

28 بهمن 1398

آش داغ و دود کباب به اضافه ویزای کانادا

نمایشگاه بین المللی گردشگری درحالی برپا شد که دود کباب های بختیاری و تهران قدیم آمیخته با بوی آش داغ و نان های محلی در روغن گداخته شده، محوطه نمایشگاه بین المللی تهران را فرا گرفته بود.

28 بهمن 1398

قطار جاده ابریشم از چین راهی ایران شد

نخستین قطار مستقیم که چین و ایران را به هم متصل می نماید، دیروز از شهر ییوو در استان ژجیانگ چین راهی ایران شد.

27 بهمن 1398

لغو ویزا دوطرفه با 28 کشور در آینده نزدیک و رشد گردشگران خارجی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رشد 12 درصدی ورود گردشگران خارجی در 2 سال گذشته از پیگیری ها برای لغو ویزا دو طرفه با 28 کشور جهان اطلاع داد.به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر؛ مسعود سلطانی فر درباره دیپلماسی...

26 بهمن 1398

امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن

معاون وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن اطلاع داد و گفت: دی ماه روز اجرای برجام فرا می رسد.

25 بهمن 1398

دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، علیرضا کمک دبیر کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (2019 IKT) با بیان اینکه انجمن ICT ایران متولی این کنفرانس است و طبق توافق قرار شد تا دهمین دوره توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار...

25 بهمن 1398

نخست وزیر انگلیس: نیازی به پیروی از قوانین اروپا نداریم

نخست وزیر انگلیس در بیان چشم انداز خود برای ادامه معاملات تجاری با اتحادیه اروپا تاکید نمود: انگلیس نیازی به پیروی از قوانین اروپا ندارد. مدل مورد نظر نخست وزیر محافظه کار انگلیس آن طور که دوشنبه اعلام نمود نمونه کانادایی است.

24 بهمن 1398

سفیر ترکیه: انگیزه های سیاسی در پس مواضع کنگره آمریکاست

سفیر ترکیه در واشنگتن با تاکید بر اینکه انگیزه های سیاسی پشت مواضع کنگره آمریکاست، نسبت به آسیب دیدن اتحاد دوجانبه دو کشور هشدار داد.

23 بهمن 1398

شبان: با خاتم اردکان قرارداد بسته ام

خبرنگاران/خراسان رضوی بازیکن پیغام مشهد گفت: با خاتم قرارداد داخلی بسته ام و اگر پیغام قراردادم را پرداخت نکند، به خاتم خواهم رفت.

22 بهمن 1398

شرکت های دانش بنیان 1384 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش دریافت نموده اند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در امسال 1879 میلیارد تومان مبلغ تسهیلات اعطا شده که از این میان 1384 میلیارد تومان آن تسهیلات سرمایه در گردش شرکت های دانش بنیان بوده است.

21 بهمن 1398

ژئوپلیتیک فضای مجازی؛ تعامل دولتها با سپرحریم خصوصی اتحادیه اروپا

خبرنگاران، گروه بین الملل - مهدی پورحسنی: دولت ها در چند سال اخیر کوشش گسترده ای برای کنترل جریان دیتا (اطلاعات) در گستره مرزهای بین سرزمینی انجام می دهند و این موضوع به یکی از ابعاد مهم ژئوپلیتیک فضای مجازی تبدیل شده است.

21 بهمن 1398

دعوت وزیر میراث فرهنگی از گردشگران دنیا برای سفر به ایران

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر امنیت کامل کشور ایران برای میزبانی از گردشگران، از توریست های سراسر دنیا دعوت کرد فرصت تجربه متفاوت سفر به سرزمین تاریخ و تمدن را به ویژه در فصل بهار از دست ندهند.

20 بهمن 1398

رفتن یک هیات تجاری به کنگره جهانی موبایل بارسلونا

با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری، یک هیات تجاری به نمایشگاه 2020 GSM اعزام می گردد.

19 بهمن 1398
تعداد: (179)