انهدام شبکه فیشینگ و پولشویی کشور در شیراز

به گزارش عکس پارسی، فرمانده نیروی انتظامی فارس از دستگیری مدیر و اعضای شبکه فیشینگ و پولشویی گسترده کشوری در شیراز خبر داد.

انهدام شبکه فیشینگ و پولشویی کشور در شیراز

به گزارش عکس پارسی، سردار رهام بخش حبیبی پنج شنبه دوم مهر در یک نشست خبری با اعلام خبر فوق، اضافه کرد: از حدود 2 ماه قبل مجددا پرونده هایی که در گذشته در خصوص برداشت پول از حساب افراد تشکیل شده بوده، در دست بررسی پلیس فتای فارس قرار گرفت و پس از بررسی های فنی، پیروز به شناسایی و دستگیری یک نفر در شهر شیراز شدیم.

او همچنین از همکاری یک زن به عنوان منشی در شبکه فیشینگ خبر داد و گفت: با بررسی های اجرا شده و دستگیری اعضای شبکه فیشینگ پیروز به کشف موبایل، لپ تاب و دستگاه های ارز دیجیتال شدیم.

فرمانده نیروی انتظامی فارس بیان نمود: سرگروه اصلی این شبکه در یکی از استان های مرکزی دستگیر و معین شد که این باند بصورت پلکانی در سطح کشور مشغول به کلاهبری از حساب های افراد جامعه هستند.

حبیبی با بیان اینکه همه این افراد زیر 20 سال سن داشتند، گفت: اسامی این افراد که به صورت جعلی در فضای مجازی و در 4 استان کشور در حال فعالیت بودند، شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه از این متهمان طی بررسی های فنی آزمایشگاه ادله و دیجیتال پلیس اطلاعات، حساب تعداد حدود 20 هزار کارت بانکی افراد مالباخته استخراج شد، گفت: با بررسی های اجرا شده از 35 کارت بیش از 2 میلیارد تومان جابه جایی اجرا شده بود.

فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: با توجه به تحقیقات اجرا شده از متهمان و استخراج مستندات، تعداد 8 نفر دیگر متهم شناسایی شدند که مراتب جهت اخذ نیابت و دستگیری آن ها و همچنین شناسایی سایر اعضای دیگر شبکه در دست اقدام است.

حبیبی با تاکید بر اینکه آدرس های پرداخت بانکی با پرتکل https شروع می شود، به شهروندان توصیه کرد که در آدرس های پرداخت بانکی حتما به کلمه shaparak.ir با تلفظ صحیح دقت کنند.

او همچنین توصیه کرد که بهتر است در استفاده از صفحات پرداخت بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده شود.

فرمانده نیروی انتظامی فارس با بیان اینکه معمولا در صفحات پرداخت بانکی عکس تاییده بازیابی Refresh نمی شود، گفت: شهروندان دقت داشته باشند که خریدهای خود را در صفحات دارای نماد الکترونیکی انجام دهند و به محض رصد هرگونه صفحه مشکوک آن را در سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی cyberpolis.ir گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 507

به "انهدام شبکه فیشینگ و پولشویی کشور در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام شبکه فیشینگ و پولشویی کشور در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید