اولویت بندی تزریق واکسن وارداتی کرونا در پایتخت تعیین شد

به گزارش عکس پارسی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: سه معاون بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران در آذر ماه اولویت بندی تزریق واکسن های وارداتی کرونا در استان تهران را معین کردند که بر اساس آن 800 هزار نفر در اولویت اول قرار دارند.

اولویت بندی تزریق واکسن وارداتی کرونا در پایتخت تعیین شد

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا زالی روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا با اشاره به اینکه این موارد به وزارت بهداشت اعلام شده است، گفت: همچنین سند ملی واکسیناسیون در ستاد ملی مقابله با کرونا تهیه و منتشر شده که بسیاری از اولویت ها برای تزریق واکسن در استان تهران در انطباق با این سند ملی است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید نمود: آمادگی کامل برای تزریق واکسن وارداتی کرونا به گروه های هدف در تهران را داریم.

زالی گفت: این 800 هزار نفر که در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند، در حوزه سلامت ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با کرونا دارند.

زالی اضافه نمود: در تهران حدود 8.6 درصد جمعیت در گروه سالمندان قرار می گیرند که بیش از 800 هزار نفر آنان سالمندان بالای 65 سال هستند. این آمار در کل کشور حدود 9 میلیون نفر است.

وی سالمندان بالای 65 سال را نیز در اولویت اول تزریق واکسن کرونا اعلام نمود و گفت: سالمندانی که بیماری زمینه ای دارند و به عبارتی جزو سالمندان پرخطر هستند، در تهران حدود 78 هزار و 200 سالمند را شامل می شوند که به وسیله معاونین بهداشتی سه دانشگاه مورد شناسایی قرار گرفتند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه 15 گروه پرخطر در اولویت های بعدی واکسیناسیون خواهند بود، ادامه داد: افراد مبتلا به بیماری زمینه ای، سرطانی ها و کسانی که داروی ضعف سیستم ایمنی مصرف می نمایند، در این گروه قرار دارند.

نخستین محموله واکسن روسی، با هواپیمایی ماهان روز پنجشنبه (16 بهمن) وارد کشور شد و قرار است از امروز (21 بهمن) به بعضی از افراد تزریق گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1437

به "اولویت بندی تزریق واکسن وارداتی کرونا در پایتخت تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت بندی تزریق واکسن وارداتی کرونا در پایتخت تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید