برگزاری کنسرت 5 هزار نفره در اسپانیا بدون ابتلا 1 نفر به کرونا

به گزارش عکس پارسی، این کنسرت آزمایشی امیدها به امکان برگزاری اجتماعات عمومی مشابه حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی اما با رعایت دیگر موازین بهداشتی را افزایش داده است.

برگزاری کنسرت 5 هزار نفره در اسپانیا بدون ابتلا 1 نفر به کرونا

مقامات اسپانیایی اعلام کردند کنسرت آزمایشی 5 هزار نفره که در فروردین ماه گذشته در شهر بارسلونا برگزار گردید، با رعایت تمهیدات بهداشتی حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی، بدون ابتلا حتی 1 نفر به کرونا بوده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، این کنسرت در روز 27 مارس گذشته (7 فروردین 1400) در شهر بارسلونا برگزار گردیده و همه شرکت کنندگان در این کنسرت پیش از حضور در آن آزمایش آنتی ژن کرونا داده اند.

همچنین شرکت کنندگان در کنسرت به جز اوقات خوردن و آشامیدن موظف به زدن ماسک بوده و ماسک مورد استفاده آنها همه از نوع اف اف پی 2 بوده است.

همچنین کوشش شده در زمان برگزاری کنسرت، سیستم تهویه سالن محل برگزاری کنسرت خوب کار کند.

این کنسرت موسیقی راک بدون رعایت فاصله اجتماعی بوده است اما دیگر تمهیدات به کار گرفته شده در آن باعث شد هیچ موردی از ابتلا به کرونا در 2 هفته پس از برگزاری کنسرت مشاهده نشود.

تنها 6 نفر از افرادی که در این کنسرت شرکت داشتند در 2 هفته بعد مبتلا به کرونا شده اند که تحقیقات نشان داد منشا ابتلا آنها به کرونا از کنسرت نبوده است.

این کنسرت یکی از معدود کنسرت هایی بوده که از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا در 15 ماه گذشته در اروپا برگزار گردیده است.

نتیجه آزمایشی این کنسرت امیدها را به برگزاری اجتماعات مشابه با رعایت موازین بهداشتی حتی بدون رعایت اصل فاصله فیزیکی افزایش داده است چون در این آزمایش ثابت شد با داشتن یک سیستم تهویه مناسب هوا، انجام تست های آنتی ژن و استفاده از ماسک ایمن می توان حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی در محیط های سربسته اجتماع کرد.

لازم به ذکر است در اوایل ماه مارس گذشته مقامات بهداشتی هلند نیز یک کنسرت آزمایشی با شرایط مشابه برای ارزیابی تاثیر رعایت پروتکل های بهداشتی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در گردهمایی های عمومی برگزار نموده اند که نتایج آن کنسرت آزمایشی نیز امیدوار کننده بوده است.

طی هفته های گذشته کنسرت های آزمایشی دیگری نیز برای ارزیابی نتایج رعایت شیوه نامه های بهداشتی در گردهمایی های عمومی در کشورهایی چون آلمان، روسیه و نیوزیلند برگزار گردیده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1571

به "برگزاری کنسرت 5 هزار نفره در اسپانیا بدون ابتلا 1 نفر به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنسرت 5 هزار نفره در اسپانیا بدون ابتلا 1 نفر به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید