تولید کفش ضد زمین خوردن برای سالمندان با الهام از پوست مار

به گزارش عکس پارسی، محققان دانشگاه هاروارد با الهام ساختار پوست مار پیروز به تولید کفی خاصی برای کفش ها شده اند که از زمین خوردن سالمندان جلوگیری می کند.

تولید کفش ضد زمین خوردن برای سالمندان با الهام از پوست مار

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی عکس پارسی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه هاروارد که چندی قبل از فلس های بدن مار برای تولید نوعی مار منعطف استفاده کرده بودند، این بار از همین روش برای تولید کفش هایی خاص بهره گرفته اند.

درکف این کفش ها از ورقه های استیل نازک و انعطاف پذیری استفاده شده که با الگویی شبیه به فلس های مار برش خورده و در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این الگو متشکل از ورقه هایی است که در صورت لغزش ناگهانی فرد سالمند در یکدیگر قفل می شوند و کهنسالان از این طریق می توانند به راحتی تعادل خود را حفظ کنند.

راه رفتن با این کفش مشابه با کفش های عادی است و فرد در زمان حرکت با دشواری خاصی روبرو نمی شود. کف این کفش در مقایسه با کفی های کفش های عادی حتی وزن کمتری دارد و جلوی سر خوردن سالمندان بر روی سطوح لغزنده ای همچون سطوح یخی را می گیرد. محققان امیدوارند از طریق مذاکره با شرکت های تجاری هر چه سریع تر این کفش را به مرحله تولید انبوه برسانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 991

به "تولید کفش ضد زمین خوردن برای سالمندان با الهام از پوست مار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید کفش ضد زمین خوردن برای سالمندان با الهام از پوست مار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید