تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی از امروز

به گزارش عکس پارسی، بعد از آن که روز دوشنبه 14 بهمن ماه پیامکی به متقاضیانی که در مرحله اول پروژه اقدام ملی مسکن واجد شرایط شناخته شدند ارسال شد، این افراد می توانند از چهارشنبه 16 بهمن ماه 1398 با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir مدارک خود را تکمیل و ثبت نام را نهایی نمایند.

تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی از امروز

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش عکس پارسی، مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن با ارسال پیامک در روز دوشنبه 14 بهمن ماه به متقاضیان واجد شرایط انجام شد و از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه افراد مذکور می توانند با ورود به سامانه tem.mrud.ir ضمن تطبیق مدارک و آنالیز شرط چهارم که شامل پنج سال سابقه سکونت در محل موردتقاضای مسکن است ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

امکان اعتراض برای حذف شدگان نیز وجود دارد. این دسته از متقاضیان باید اول اسفند به سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مراجعه نموده و دلایل رد تقاضای خود را مشاهده نمایند.

محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفته است: چنانچه به هر دلیلی اشتباهی اتفاق افتاده باشد مانند افرادی که برای مسکن مهر ثبت نام نموده و فرم ج آنها قرمز شده در حالی که هیچ واحدی به آنها تخصیص نیافته، تقاضایشان ثبت و رسیدگی های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

اردبیل، خوزستان و سیستان و بلوچستان دارای بیشترین متقاضی

معاون مسکن وساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در ثبت نام مرحله اول، استان های اردبیل با 66 درصد، خوزستان با 64 درصد و استان های سیستان وبلوچستان و کرمان مشترکا با 62 درصد بیشترین متقاضیان واجدشرایط را به خود اختصاص دادند.

محمودزاده با اشاره به اینکه استان های سمنان با 35 درصد، خراسان جنوبی با 39 درصد، و استان مرکزی با 41 درصد کمترین آمار متقاضی واجدشرایط را در مرحله اول ثبت نام به خود اختصاص دادند، اضافه کرد: در استان تهران 46.5 درصد واجد شرایط شناخته شده و 53.5 درصد جزو حذف شدگان بودند.

آنالیز سابقه سکونت پنج ساله متقاضیان

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، یکی از آنالیز ها برای استان ها به جامانده است که شامل سابقه پنج سال سکونت در محلی است که متقاضیان ثبت نام نموده اند که این مورد باید آنالیز گردد.

محمودزاده گفت: پیش بینی می گردد با آنالیز آن شرط نیز، ریزش هایی در متقاضیان غیرقطعی مرحله اول رخ دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که پالایش مرحله اول مربوط به آمارهایی است که شامل سبز بودن فرم ج، عدم مالکیت و استفاده نکردن از تسهیلات بانکی است، شرح داد: روز گذشته، 14 بهمن به تمامی واجدان شرایط در مرحله اول ثبت نام پیامک ارسال شد. از فردا 16 بهمن، متقاضیانی که پیامک دریافت نموده اند باید به سایت مراجعه نمایند. در سایت جدول زمانبندی حضور متقاضیان و آدرسی که باید برای تکمیل و تطبیق مدارک به آن مکان، مراجعه نمایند درج شده است.

وی با تاکید بر اینکه سعی شده تا مراجعه مردم و مراحل ثبت نام به دقت انجام گردد، گفت: در سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن زمان حضور در نمایندگی ها و یا ادارات کل، بر اساس حروف الفبا، زمانبندی شده است.

محمودزاده ادامه داد: آن دسته از متقاضیانی که در شهرهای کوچک و شهرهای زیر 100 هزار نفر هستند به نمایندگی ها و یا ادارات کل بنیاد مسکن که آدرس و زمان آن قید شده است مراجعه می نمایند. همچنین آن دسته از متقاضیانی که در شهرهای بزرگتر هستند یا به ادارات کل و یا نمایندگی هایی که بنیاد مسکن معرفی می نماید، مراجعه خواهند کرد. در شهرهای جدید نیز متقاضیان به نمایندگی شرکت های عمران شهرهای جدید مراجعه می نمایند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متقاضیان در نمایندگی های معین شده، تشکیل پرونده داده و بر اساس شرایطی که در سایت اعلام شده اصل مدارک و با اسکن ارایه شده مطابقت داده می گردد. در صورتیکه همه مدارک تکمیل و مطابقت داشته باشد و تعهد محضری که باید بدهند آماده باشد پرونده تکمیل و متقاضیان برای تشکیل پرونده به بانک معرفی می شوند.

آورده اولیه متقاضیان 30 تا 40 میلیون تومان است

وی تاکید نمود: متقاضیان باید در این مرحله 30 تا 40 میلیون تومان آورده اولیه داشته باشند. آورده های اولیه متقاضیان در حسابی به نام خودشان باز می گردد و بعد از آن نیز متقاضیان به پروژه ها معرفی خواهند شد. بر اساس قراردادی که بین سازنده و متقاضی بسته می گردد جدولی ابلاغ می گردد که تعیین می نماید، متقاضیان باید در چه مراحلی چه میزان آورده دیگر علاوه بر تسهیلات بانکی به حساب خود واریز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 710

به "تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید