تیمی قهرمان لیگ برتر می گردد که بیشترین امتیاز را گرفته است؛ به فوتبال زیبا جام نمی دهند

به گزارش عکس پارسی، تهران (پانا) - پیشکسوت استقلال با دفاع از فرایند بازی این تیم در لیگ برتر بیست و یکم، معتقد است جدول پیچیده لیگ برتر استقلال را وادار به ارائه فوتبال نتیجه گرا نموده است.

تیمی قهرمان لیگ برتر می گردد که بیشترین امتیاز را گرفته است؛ به فوتبال زیبا جام نمی دهند

محسن گروسی در گفت وگو با پانا درباره ملاقات عصر امروز استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران گفت: شاید تا چند سال قبل می توانستیم بگوییم چون فلان تیم ته جدول است بازی کردن مقابل آنها راحت خواهد بود، اما فوتبال دنیا به سمتی رفته که هیچ تیمی را نمی توان دست کم گرفت، دست کم گرفتن این تیم ها دردسرساز خواهد بود و ممکن است در مقطعی حساس تیم امتیاز از دست بدهد. در همین فصل دیدیم که در جام حذفی استقلال مقابل نود ارومیه چطور غافلگیر شد و یا هفته قبل که پرسپولیس در مشهد مقابل پدیده ته جدولی امتیاز از دست داد. تیم در بازی امروز هم نباید به هیچ عنوان به جایگاه نفت کاری داشته باشد تا بتواند با کسب 3 امتیاز به تهران برگردد.

وی درباره قهرمانی استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر و ادامه بازی ها در نیم فصل دوم گفت: جام قهرمانی را انتها فصل به تیمی که صدرنشین است می دهند و قهرمان شدن در نیم فصل تنها به افزایش روحیه تیم یاری می نماید. استقلال بر خلاف فصل قبل در این فصل آرامش خوبی دارد و با حفظ این آرامش و احتمالا خریدهای نیم فصل، تیم آماده تر از نیم فصل اول خواهد شد و با قدرت بهتری 15 بازی به جای مانده دور برگشت را انجام خواهد داد. با ادامه این فرایند و حفظ آرامش استقلال می تواند قهرمان این فصل لیگ برتر گردد.

گروسی در ادامه در واکنش به منتقدان فرهاد مجیدی و افرادی که می گویند استقلال فوتبال زیبا بازی نمی نماید، گفت: انتها فصل تیمی قهرمان خواهد شد که بیشترین امتیاز را گرفته نه تیمی که برترین نمایش فوتبالی را داشته است. استقلال در این هفته ها خوب نتیجه می گیرد و فرایند امتیازگیری خوبی را دنبال می نماید و همین موضوع برای قهرمان شدن تیم کافی است. باتوجه به نزدیک بودن امتیازها در بالای جدول نمی توان ریسک کرد و باید گرفتن سه امتیاز را هدف قرار داد، البته این نکته را هم نباید دور از انتظار قرار داد که استقلال به رغم انتقادهایی که می گردد و می گویند فوتبال دفاعی بازی می نماید همراه با مس برترین خط حمله این فصل لیگ برتر را دارد و صاحب برترین خط دفاع هم شده است.

وی در انتها درباره عملکرد خط دفاعی استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر گفت: آماری که مدافعان و گلر استقلال ثبت نموده اند آمار خوبی است. از طرف دیگر استقلال باخت نداشته و فکر می کنم اگر بازی امروز با برد تمام گردد، اولین تیم تاریخ لیگ برتر است که نیم فصل را بدون باخت تمام نموده و قهرمان نیم فصل اول شده است. البته در کنار اینکه خوبی های خط دفاع تیم را گفتیم، باید به این مسئله هم اشاره نمود که تیم در فاز دفاعی یک مشکل مهم دارد که باید در نیم فصل دوم حل گردد، زیرا همین نقطع ضعف می تواند به تیم آسیب بزند کما اینکه در دو بازی منجر به از دست رفتن 3 امتیاز شد. به نظر می رسد دفاع تیمی استقلال از دقیقه 80 به بعد تمرکز لازم را ندارد و همین مورد در بازی با فجر سپاسی و آلومینیوم دردسرساز شد و در بازی با مس هم در همین دقایق تیم گل خورد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1954

به "تیمی قهرمان لیگ برتر می گردد که بیشترین امتیاز را گرفته است؛ به فوتبال زیبا جام نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیمی قهرمان لیگ برتر می گردد که بیشترین امتیاز را گرفته است؛ به فوتبال زیبا جام نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید