حاجی میرزایی: تلاشم را برای ارتقای شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم خبرنگاران

به گزارش عکس پارسی، وزیر آموزش وپرورش گفت: در این مدت بیش از یک صد هزار نفر از همکاران فرهنگی، معین تکلیف شده اند. همچنین پیروز شدیم در راستای ارتقای حقوق، تأمین مسکن، رتبه بندی معلمان، صلاحیت حرفه ای و آموزشی همکاران و اعمال مدرک دوم تحصیلی که هم اکنون همکاران آموزشی ما از این امتیاز برخوردارند، اقدام کنیم.

حاجی میرزایی: تلاشم را برای ارتقای شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در سلسله نشست های ارتباط هفته که با حضور بیش از 3 هزار نفر از مدیران مدارس استان آذربایجان غربی در بستر فضای مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار گشت، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و شعبان اظهار کرد: هدف اصلی از ارتباط با همکاران استان ها، قدردانی و تشکر از همه همکاران، به ویژه مدیران مدارس و معلمانی است که در شرایط سخت کرونا برای استمرار آموزش از هیچ کوششی دریغ نکردند. سربلندی امروز نهاد تعلیم و تربیت مرهون کوشش همه همکاران در سراسر کشور است و سهم مدیران در کسب توفیقات سهم بسیار عظیم و قابل اعتنایی است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به وجود شرایط کرونا در کشور گفت: به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا از دیدار حضوری با همکاران استانی محروم شده ایم، اما این امکان فراهم شده تا از طریق شبکه شاد پیام خود را به همکاران پرکوششم در سراسر کشور برسانم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: کوشش می کنیم تا با سیاست گذاری صحیح و درست، گام هایی را در جهت ارتقای کیفیت معیشت، زندگی، تسهیل کار و فعالیت معلمان و مدیران مدارس برداریم.

وی گفت: در این مدت درباره استخدام، بیش از یک صد هزار نفر از همکاران فرهنگی، مشخص تکلیف شده اند. همچنین پیروز شدیم در راستای ارتقای حقوق، تأمین مسکن، رتبه بندی معلمان، صلاحیت حرفه ای و آموزشی همکاران و اعمال مدرک دوم تحصیلی که هم اکنون همکاران آموزشی ما از این امتیاز برخوردارند، اقدام کنیم و به شما اطمینان می دهم که تمام کوشش خود را برای ارتقا شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم.

وزیر آموزش وپرورش، مدیریت مدرسه را یکی از مهم ترین مشاغل جامعه دانست و عنوان نمود: ظرفیت برخی کار ها بسیار بالا است و مدیریت مدرسه یکی از غنی ترین شغل های زندگی است. مدیریت مدرسه گنج بی انتها و معدنی است که می توانید از آن استفاده کرده و گوهر های نابی را برای آینده استخراج کنید. مطالبی که به عنوان یک مدیر می توانید از مدارس بیاموزید در هیچ دانشگاهی قابل آموزش نیست. موضوع کار در مدارس، انسان سازی است. این انسان سازی به بچه ها و نوجوانان مربوط می شود. مدرسه روح و جان بچه ها را جلا داده و قوت می بخشد. مدرسه، میدان بسیار عظیمی برای هنرنمایی و خلق ارزش های عظیم و پایدار و عظیم ترین فرصت برای تأثیرگذاری بر انسان ها و آینده است. مدرسه عظیم ترین فرصت برای حمایت از تمام بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. پایه و بنیان یادگیری هر فردی که در بخش های مختلف کشور مانند کشاورزی، اقتصاد، خدمات و... کار می کند در مدارس شکل گرفته است. مدرسه می تواند بر روی کارآمدی و اثربخشی تمام بخش ها اثرگذار باشد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه مدیریت مدرسه، شغلی رفیع، عظیم، عظیم و جذاب است، شرح داد: برای مدیران مدارس، تمام سال های درسی، دوره های تحصیلی، واحد های درسی، معلمان، خانواده ها و دانش آموزان می توانند به عنوان موضوع یادگیری، آموختن و کسب تجربه های جدید مطرح شوند و کرونا این فرصت یادگیری را پیچیده تر و متنوع تر کرده است.

وی گفت: در دوران کرونا تمام فعالیت ها دچار تغییر شده و در حال ساخت و برنامه ریزی در نظام آموزشی جدید در فضای مجازی هستیم. در این فضا کوشش و کوشش شما مدیران و معلمان مشخص کننده است.

حاجی میرزایی با اشاره به اهمیت دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش باکیفیت، گفت: باید کوشش کنید تا به هر روشی از دسترسی تمام دانش آموزانتان به فرصت های آموزشی و ارائه آموزش باکیفیت به آن ها مطمئن شوید. ارتباط تمام دانش آموزان با معلم باید برقرار باشد و در فضای مجازی تمام فعالیت ها باید با نظارت دقیق همکاران و مدیران مدارس انجام شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش وپرورش با تأکید بر اینکه مسئولیت معلمان به هیچ عنوان قابل واگذاری نیست و ابزار ها فقط در خدمت معلمان هستند تا بهتر از عهده این مسئولیت برآییم، گفت: در شرایط کرونا، آموزش در بحران داریم که در آن برای خانواده ها و دانش آموزان نگرانی هایی وجود دارد. مدیران مدارس باید با معلمان تعامل داشته باشند آن ها را راهنمایی و با انتقال تجربیات، فعالیت معلمان را تسهیل کنند. همچنین از سلامت روحی و روانی دانش آموزان مراقبت کرده و دقت داشته باشند به معلم، دانش آموز و خانواده آسیب روانی وارد نشود.

وی گفت: نقش خانواده در این شرایط بسیار جدی است و مشارکت خانواده ها در آموزش فرزندانشان را افزایش دهید. مدیران پیروز کسانی هستند که خانواده ها را به مشارکت در آموزش فرزندانشان تشویق می کنند و با استفاده از آموزش های ترکیبی، یادگیری را ارتقا می دهند.

حاجی میرزایی با اشاره به تبدیل تهدید کرونا به فرصت در ارائه آموزش باکیفیت به دانش آموزان، اظهار کرد: محتوای آموزشی درگذشته به کتاب محدود بود، اما در بستر مجازی می توانید آن را با شیوه های متنوع تر و جذاب تری به دانش آموزان ارائه دهید و با نظارت بر آن از ارتقای سطح آموزش مطمئن شوید.

وزیر آموزش وپرورش در انتها گفت: کرونا را به عنوان فرصتی برای کم شدن فاصله ها و محرومیت ها بدانید و به گونه ای عمل کنید که بعد از کرونا نهاد تعلیم و تربیت توانمندتر و قوی تر از قبل شده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1458

به "حاجی میرزایی: تلاشم را برای ارتقای شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: تلاشم را برای ارتقای شرایط معیشتی و منزلتی معلمان انجام می دهم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید