خودداری روسیه از صدور ویزا برای دو سناتور آمریکایی

به گزارش عکس پارسی، ایرنا نوشت: سناتور رونالد جانسون جمهوری خواه و کریس مورفی از حزب دمکرات که قصد سفر به روسیه را داشتند، گفتنه اند که روسیه آنها را در فهرست سیاه ویزایی قرار داده و نمی توانند به مسکو سفر کند.

خودداری روسیه از صدور ویزا برای دو سناتور آمریکایی

خبرگزاری دولتی تاس روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: این دو سناتور آمریکایی گفته اند که تقاضای سفر آنها به روسیه توسط این کشور رد شده است. در گزارش رسانه روسی به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته شده است که سناتور جانسون و سناتور مورفی قصد داشتند برای گفت وگو درخصوص موضوعات همکاریهای دوجانبه و برقراری روابط سازنده تر به روسیه سفر نمایند.

مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که این وزارتخانه آماده بود تا از سفر برنامه ریزی شده دو سناتور آمریکایی برای گفت و گو در مورد مسائل تاثیرگذار بر روابط ایالات متحده و روسیه و ارزیابی دورنمای همکاریهای سازنده حمایت کند.

دو سناتور آمریکایی پیشتر گفته بودند که امیدوار بودند در قالب یک هیات از دو مجلس قانونگذاری آمریکا به روسیه سفر نمایند. سناتور جانسون ازجمله گفته بود که می خواست در سفر به روسیه با بعضی مقامهای این کشور و تاجران امریکایی و نیز نمایندگان جامعه مدنی روسیه دیدار کند. وی همچنین گفته بود که روسیه از دادن ویزا سفر به وی خودداری نموده است.

وزارت امور خارجه روسیه نیز سناتور رونالد جانسون را به تحریف اطلاعات متهم و خاطرنشان کرد که وی می دانست که در فهرست سیاه مقام های مورد تحریم آمریکایی واقع شده است. یک مقام اداره اطلاعات و اخبار وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در گفت وگو با ریانووستی با انتقاد از رفتار سناتور رونالد جانسون آمریکایی که گفته بود روسیه به وی ویزا سفر نداده است خاطرنشان کرد که این شخص اطلاع داشته است که در فهرست سیاه روسیه واقع شده است.

وزات خارجه روسیه اعلام نموده است: این اقدام سناتور جانسون تحریف اطلاعات است. وی برای دریافت ویزا به سفارت روسیه در آمریکا مراجعه ننموده اما چنین وانمود کرد که گویا به سفارت خانه مراجعه نموده و از دادن ویزا به وی خودداری شده است.

سناتور جانسون در واکنش به اقدام مشابه واشنگتن در فهرست سیاه روسیه قرار گرفته است. سفارت روسیه در آمریکا نیز پس از اظهارات جانسون مبنی بر خودداری طرف روسی از دادن ویزای سفر به وی خاطرنشان کرد که سناتور آمریکایی برای دریافت ویزا مراجعه ننموده است و به همین دلیل اتهام به روسیه بی اساس است. سناتور رونالد جانسون رئیس کمیته همکاری در عرصه امنیت اروپایی و منطقه ای در سنای آمریکا است.

وی از چند طرح ضدروسی در سنا حمایت نموده و پس از حادثه در تنگه کرچی و توقیف 32 ملوان اوکراینی توسط روسیه، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواسته است که علیه روسیه عملیات نظامی در دریای سیاه اجرا کند. سناتور جانسون همچنین با طرح خط لوله گاز جریان شمالی 2 روسیه که از این کشور و به وسیله دریای بالتیک به آلمان کشیده می گردد مخالفت نموده است. لازم به ذکر است روسیه هیچگاه نام افراد واقع در فهرست سیاه مورد تحریم این کشور را اعلام نمی کند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 312

به "خودداری روسیه از صدور ویزا برای دو سناتور آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری روسیه از صدور ویزا برای دو سناتور آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید