رسوایی سرویس داستان نویسی آمازون

به گزارش عکس پارسی، بعد از شناسایی دزدی ادبی یکی از نویسندگان سرویس داستان آمازون این شرکت تصمیم گرفته الگوریتمی خاص برای شناسایی اینگونه دزدی ها ایجاد کند.

رسوایی سرویس داستان نویسی آمازون

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از دیجیتال ریدر، دزدی ادبی نویسنده برزیلی در سایت آمازون رسوایی بزرگی برای این سایت و خدمات مربوط به کتاب های الکترونیک این شرکت به همراه داشته است. کریس سیرویا نویسنده برزیلی این سرویس به دزدی ادبی متهم شده است که اولین بار با کپی کردن نوشته های رمان کورتنی میلان به نام جنگ دوکس تعیین شد.

بسیاری از کاربران آمازون این اقدام نویسنده برزیلی را محکوم کردند و حتی هشتکی برای دزدی ادبی در آمازون (CopyPastCris) ایجاد کردند. مسئولان آمازون بعد از این رسوایی تحقیقات گسترده ای در نوشته ها و داستان های منتشر شده در سرویس آنلاین این شرکت شروع کردند که 95 کتاب از 43 نویسنده تقلبی شناخته شد.

مسئولان آمازون بعد از شناسایی دزدان ادبی اعلام کردند قصد دارند تجدید نظر اساسی در نحوه خدمات دهی بخش داستانی خود نمایند. ظاهراً آمازون نرم افزاری برای این منظور خریداری نموده است که نوشته های کپی شده را تشخیص می دهد.

نورا رابرتس نویسنده آمریکایی خالق آثاری مثل شهر بیگناه، پیمان خون و سنگ شیطان یکی از نویسندگانی است که کتاب های الکترونیک او در آمازون از فروش بالایی برخوردار است.

رابرتس چند هفته پیش دادخواستی تسلیم دادگاه ایالتی کالیفرنیا برای دزدی ادبی نوشته هایش توسط سیرویا نموده است. گفته می گردد سیرویا در نوشته هایش از 9 کتاب و داستان رابرتس کپی نموده است.

مسئولان آمازون اعلام نموده اند قصد دارند الگوریتمی برای شناسایی دزدی های ادبی طراحی نمایند که هزینه بسیاری برای سرویس داستان نویسی این شرکت به همراه خواهد داشت. البته این هزینه ها برای شرکتی که سال گذشته نزدیک به 11 میلیارد دلار سود داشت مبلغ زیادی نخواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 192

به "رسوایی سرویس داستان نویسی آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی سرویس داستان نویسی آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید