طراحی ترموکوپل چرخشی مقدار گیری دمای لنت ترمز متروی تهران به وسیله کارگر نمونه کشوری

به گزارش عکس پارسی، شهرام امجدیان در جشنواره امتنان از کارگران نخبه کشوری به خاطر طراحی و اجرای دستگاه ترموکوپل چرخشی که برای مقدار گیری پارامتر های دما و نویز لنت ها و انجام درست فرایند تست و تحویل گیری لنت مورداستفاده قرار می گیرد، به وسیله ریاست محترم جمهور مورد تجلیل نهاده شد.

طراحی ترموکوپل چرخشی مقدار گیری دمای لنت ترمز متروی تهران به وسیله کارگر نمونه کشوری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ سی و سومین جشنواره ملی امتنان از کارگران گروه های کار واحد های نمونه با حضور ریاست محترم جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مقامات کشوری برگزار گردید و شهرام امجدیان رئیس نت خطوط ریلی خط هفت متروی تهران از میان 7 طرح اجرا شده به خاطر طراحی ترموکوپل چرخش میزان گیری دمای لنت ترمز متروی تهران پس از طی 5 مرحله داوری، به عنوان کارگر نمونه کشور انتخاب و لوح سپاس را از رئیس جمهور دریافت کرد.

مهندس شهرام امجدیان دارای مدرک کارشناسی مکانیک جامدات از دانشگاه علم و صنعت و کارشناسی ارشد مکاترونیک است و از سال 1382 تا 1390 در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا مسافری) به عنوان معاون فنی ناحیه شمال شرق مشغول به کار بوده است.

وی فعالیت خود را از سال 1390 در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه شروع نموده است و تجربه کار به عنوان مسئول مهندسی بوژی، سرپرست نت خط 7 و رئیس خط هفت را هم در پرونده کاری خود دارد.

امجدیان با اشاره به اینکه پیروز به ثبت اختراع دبی سنج های الکترومغناطیسی جهت میزان گیری دبی هوا در واگن در سال 1387 شده است اضافه نمود: طراحی و ساخت دستگاه ترموکوپل چرخشی (جهت تست دمای لنت و چرخ)، طراحی و ساخت دستگاه load cell بازویی مخصوص تست لقی هنگر ها و اجزا دارای تلرانس، طراحی و ساخت پرده نوری مادون قرمز مخصوص درب قطار های DC جهت بالابردن ایمنی و طراحی و اجرای طبق ایمنی مخصوص شیشه دری قطار های DC دیگر اختراعات منتخبی است که در این سال ها مورد تأیید و استفاده قرار گرفته است.

امجدیان اضافه نمود: در هفدهمین همایش بین المللی حمل ونقل ریلی نیز مقاله طراحی و نصب پرده نوری مادون قرمز جهت بالابردن ایمنی درب قطار های متروی تهران و مقاله آنالیز علل ترک عرضی در بوژی قطارها را ارائه کردم و این مقاله ها بر اساس تأیید کمیته علمی همایش به عنوان مقالات برگزیده در بخش ناوگان انتخاب شدند.

رئیس نت خطوط ریلی خط هفت متروی تهران در ادامه با اشاره به انتخابش به عنوان کارگر نمونه درسی و سومین جشنواره ملی امتنان گفت: در این جشنواره بر اساس مکاتباتی که از طرف وزارت کار با سازمان ها و شرکت ها برای معرفی کارگران نخبه صورت گرفته شرکت کردم.

وی اضافه نمود: طرح های تأیید شده از نظر داوران باید در شرکت مذکور اجرا شده و مورداستفاده قرار بگیرند، در راستای کاهش مسائل و هزینه های آن سازمان اثر داشته، نوآورانه و منحصربه فرد باشند، نمونه مشابه خارجی نداشته باشد و هزینه های ساخت پایین داشته باشند.

امجدیان با بیان اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران نیز افراد دارای طرح های اجرایی مرتبط با فعالیت و حوزه کاری شرکت مترو را به وزارت کار معرفی کرد توضیح داد: خوشبختانه طرح ترموکوپل چرخش میزان گیری دمای لنت ترمز متروی تهران که با نظر داوران جشنواره، کاربردی و قابل اجرا بود انتخاب شد.

وی گفت: داوری در 5 مرحله با ارائه مستندات از طرف سازنده و مجری طرح به وزارت کار انجام شد و در نهایت با مقایسه با طرح های سایر سازمان ها از سراسر کشور، این طرح به عنوان یکی از طرح های برگزیده انتخاب شد.

لازم به ذکر است سی و سومین جشنواره ملی امتنان از کارگران گروه های کار واحد های نمونه به مناسبت روز جهانی کار و کارگر با حضور ریاست محترم جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مقامات کشوری برگزار و شهرام امجدیان رئیس نت خطوط ریلی خط هفت متروی تهران از میان 6 نفر از افراد معرفی شده از این شرکت به عنوان کارگر نمونه کشوری انتخاب و لوح سپاس رئیس جمهور را دریافت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2021

به "طراحی ترموکوپل چرخشی مقدار گیری دمای لنت ترمز متروی تهران به وسیله کارگر نمونه کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ترموکوپل چرخشی مقدار گیری دمای لنت ترمز متروی تهران به وسیله کارگر نمونه کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید