علائم هشداردهنده زمان تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی

به گزارش عکس پارسی، فیلتر ماشین ظرفشویی یکی از قطعات حیاتی دستگاه است که با جمع آوری پسماندهای غذا از خرابی دستگاه جلوگیری می نماید. اگر شاهد افت کیفیت شست وشوی ظروف به وسیله ظرفشویی خود هستید، قطعا زمان تمیز کردن یا تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی فرارسیده است.

علائم هشداردهنده زمان تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی

چنانچه در مورد تعمیر دستگاه و تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی خود نیاز به مشاوره و خدمات دارید، می توانید با متخصصان خبرنگاران به وسیله ثبت سفارش در صفحه تعمیر ماشین ظرفشویی و بعلاوه شماره 1471 در تماس باشید.

نکات کلیدی

 • بعد از تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی، عملکرد و کیفیت دستگاه بهتر خواهد شد. برای تعویض فیلترهای ماشین ظرفشویی باید نکات فنی نصب آن را بدانید تا دستگاه دچار مشکل نشود.
 • برای مراقبت از فیلتر ظرفشویی، ضروری است با توجه به مقدار کارکرد دستگاه، در فواصل زمانی تعیین فیلتر را تمیز کنید.
 • هنگام تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی و خرید فیلتر نو به مدل دستگاه توجه کنید. نصب فیلتر نامناسب در نحوه کارکرد و عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیر منفی دارد.

نحوه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر یکی از اصلی ترین اجزای سیستم ماشین ظرفشویی است. بنابراین اگر ظروف پس از شست وشو در ماشین ظرفشویی همچنان کثیف هستند، بدین معناست که فیلتر دستگاه شما مسدود شده و بهتر است هرچه زودتر برای تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید.

مطمئنا بعد از تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی، عملکرد و کیفیت دستگاه بهتر خواهد شد. برای تعویض فیلترهای ماشین ظرفشویی باید نکات فنی نصب آن را بدانید تا دستگاه دچار مشکل نشود.

در چنین شرایطی بهتر است از کسی که در این حرفه تخصص و تجربه کافی دارد، یاری بگیرید. با این حال اگر قصد دارید خودتان کار تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی را انجام دهید، در قدم اول باید فیلتری که می خواهید نصب کنید را از فروشگاه تهیه کنید.

در قدم بعدی باید بدانید که فیلتر در کدام قسمت از دستگاه قرار گرفته است. بیشتر فیلترها نزدیک پمپ ماشین ظرفشویی هستند. توجه داشته باشید که فیلتر دقیقا در جای خود قرار بگیرد؛ در غیراینصورت ذرات به جای مانده غذا عمر ماشین ظرفشویی تان را کاهش می دهد.

تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به کارشناسان خبره خبرنگاران بسپارید.

 • نصب انواع ماشین ظرفشویی
 • نشت یابی و رفع آب ریزی
 • جرم گیری ظرفشویی
 • تعویض و تعمیر قطعات
 • تعویض پمپ تخلیه

اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی به محل

تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به کارشناسان خبره خبرنگاران بسپارید.

 • نصب انواع ماشین ظرفشویی
 • نشت یابی و رفع آب ریزی
 • جرم گیری ظرفشویی
 • تعویض و تعمیر قطعات
 • تعویض پمپ تخلیه

اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی به محل

فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی کجاست؟

محل نصب فیلتر ماشین ظرفشویی در بیشتر دستگاه ها در یک جای تعیین قرار دارند. فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی هم مانند دیگر دستگاه ها درقسمت پایین که به اصطلاح فنی (SUMP) گفته می شود، نصب شده است.

معمولا با کمی آنالیز می توانید محل نصب فیلتر ماشین ظرفشویی خود را پیدا کنید. اگر به تازگی ظرفشویی خود را خریده اید، بهتر است برای آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی و کارکرد آن، دفترچه راهنمای محصول را به دقت مطالعه فرمایید.

(برای مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 4 کلیک کنید.)

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

تمیز کردن و تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی، عملکرد دستگاه شما را تنظیم می نماید؛ اما توجه داشته باشید که همواره نیازی به تعویض نیست. اگر فیلتر سالم باشد، با تمیز کردن آن از هزینه بیشتر جلوگیری می شود و عملکرد دستگاه بهتر خواهد شد.

برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی، به آب و صابون یا آب و شامپو نیاز دارید. با دقت و به همراه یک اسکاچ نرم، رسوبات و مواد غذایی خشک شده روی فیلتر را به آرامی پاک کنید.

سپس اجازه دهید که فیلتر به مدت 3 الی 4 ساعت خشک شود. هنگامی که از خشک شدن آن اطمینان حاصل کردید، فیلتر را مانند قبل در دستگاه جا بیندازید.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی!

معرفی انواع فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

به طور کلی دو نوع فیلتر برای هر ماشین ظرفشویی وجود دارد. سیستم فیلتر ماشین ظرفشویی بوش که یکی از برندهای معروف است هم دارای دو نوع فیلتر است که هر کدام وظیفه جداگانه ای دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • تمیزشونده اتوماتیک
 • تمیزشونده به صورت دستی

در فیلترهای اتوماتیک، به صورت اتوماتیک ناخالصی ها از بین می روند. درواقع این قطعه با مواد غذایی سخت و چسبناکی که روی ظروف هستند و در حالت عادی به سختی تمیز می شوند، مقابله می نماید.

فیلتر اتوماتیک مجهز به شستشوی اتوماتیک است و نیازی به دخالت کاربر نیست. ولی با این حال به خاطر داشتن صدای قوی و بلند نسبت به تمیزشونده های دستی، مورد انتقاد قرار می گیرد.

فیلترهای تمیزشونده به صورت دستی، برعکس فیلترهای اتوماتیک هر چندوقت یک بار به شست وشو نیاز دارند. اگر دقت نموده باشید، بعد از 1 الی 2 ماه ظروف بوی بدی می گیرند و حتی مقداری چربی روی بشقاب ها باقی می ماند. در این حالت، فیلتر ماشین ظرفشویی خود را با محلول آب و صابون تمیز کنید!

نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی با تیم خبرنگاران

چه زمانی فیلتر ماشین ظرفشویی به شست وشو نیاز دارد؟

اگر فیلتر ماشین ظرفشویی تان از نوع تمیز شونده دستی است، حداقل هرماه یک بار باید با محلول آب و صابون یا سرکه سفید و جوش شیرین شسته شود.

درواقع اگر این قطعه مهم تمیز نشود، کیفیت شست وشوی ظرف ها پایین می آید و بوی بدی می گیرد. اگر حوصله یا وقت این کار را ندارید، بهتر است از ماشین ظرفشویی های نو که فیلتر خود تمیزشونده و اتوماتیک دارند، بهره ببرید.

نحوه عیب یابی مسائل فیلتر ماشین ظرفشویی

به طور خلاصه، اگر که می خواهید ماشین ظرفشویی تان عملکرد خوبی داشته باشد و برای مدت طولانی از تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی بی نیاز باشید، بهتر است با نشانه های خرابی و مسائل رایج این قطعه آشنا شوید.

ازجمله نشانه های خرابی فیلتر که هرگز نباید آن را نادیده گرفت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت شست وشو ظروف پایین می آید.
 • بوی بد و تندی داخل دستگاه می پیچد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رفع بوی بد ماشین ظرفشویی کلیک کنید.)
 • مواد غذایی وارد ماشین ظرفشویی می شود و صدای شدیدی در هنگام تمیز کردن ظروف ایجاد می نماید.
 • عملکرد دستگاه ضعیف می شود.

بیشتر بخوانید: مسائل ماشین ظرفشویی (5 مشکل رایج و نحوه رفع کردن آن )

جمع بندی

در این مطلب کوشش کردیم نحوه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی و روش تمیز کردن آن را توضیح دهیم. اگر می خواهید طول عمر ماشین ظرفشویی تان را بالا ببرید و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری کنید، ضروری است تمیز نکردن به موقع فیلتر ماشین ظرفشویی را به تعویق نیندازید.

زیرا فیلتر های معیوب و مسدودشده منجر به خرابی های سنگینی می شود و به این ترتیب مجبور به تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی می شوید.

سوالات متداول

فیلتر اتوماتیک بهتر است یا فیلتر تمیزشونده دستی؟

اگرچه فیلتر اتوماتیک در زمان شست وشوی ظرف ها صدا فراوری می نماید، اما به علت فناوری و تکنولوژی نوینی که دارد، از فیلترهای تمیزشونده دستی کارکرد بهتری دارند.

آیا شستن فیلتر ماشین ظرفشویی باعث طول عمر دستگاه می شود؟

بله. اگر به طور دائم از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، ضروری است که هر سه الی چهار هفته یکبار برای نگهداری صحیح و جلوگیری از کاهش طول عمر ماشین، فیلتر تمیزشونده دستی دستگاه خود را بشویید.

چه علائمی نشان دهنده خرابی فیلتر ظرفشویی هستند؟

اگر فیلتر ظرفشویی معیوب شده باشد معمولا شاهد علائمی همانند، افت کیفیت شست وشو، انتشار بوی بد و نامطبوع در داخل دستگاه و فراوری صداهای شدید به هنگام شست وشو خواهید بود.

منبع: آچاره
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2144

به "علائم هشداردهنده زمان تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم هشداردهنده زمان تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید