قلعه کریک فرگس؛ دیدنی باشکوه در بطن انگلستان

به گزارش عکس پارسی، قلعه کریک فرگس انگلستان که 800 سال قبل از طریق جان دکورسی ساخته شد، چون مرکز کشمکش های بسیاری برای تحت کنترل دریافت بندرگاهی مهم بود، تاریخچه ای بلند دارد. تا سال 1928 قلعه بیش از 750 سال برای مقاصد نظامی مورد استفاده نهاده شد و در سال 1928 به وزارت دارایی اهدا شد تا به عنوان یک اثر تاریخی ثبت گردد. با ما در این مقاله خواندنی همراه باشید تا بدانید قلعه کریک فرگس کجاست و با اسرارش آشنا شوید.

قلعه کریک فرگس؛ دیدنی باشکوه در بطن انگلستان

تاریخچه

قلعه طی جنگ جهانی دوم بعنوان پناهگاهی در برابر حملات هوایی استفاده می شد. الان آثار تاریخی بی مثالی در آن نگهداری می شوند مانند توپ های جنگی که تاریخ آنها به قرن 17 تا 19 بر می شود. بازدیدنمایندگان می توانند از گوشه و کنار قلعه و سالن بزرگش دیدن نموده و آن چیزی را که مدتها قبل بر این دژ گذشته است، تصور نمایند. قلعه سیاه چاله ها، برجک ها و راه پله های مارپیچ با پله های کوتاهی دارد که مخصوص جلوگیری از متجاوزان طراحی شده اند. این قلعه شگفت انگیز برای مدتها یکی از سمبل های شهر کریک فرگس بوده و برای هشت صد سال، شخصیت و قدرت این شهر و بخش ثابت تاریخ بوده است. این بنای دیدنی از سنگ بازالت ساخته شده و از سه طرف با دریا احاطه شده است.

سرنوشت بنا

این قلعه به سرعت به یکی از سرمایه های نظامی استراتژیک مهم بدل شد و هرکسی که طی شش قرن گذشته بدنبال تحت کنترل درآوردن ایرلند بود، این قلعه را جز اهداف کلیدی خود لحاظ می کرد. این دژ در برابر محاصره های مختلفی از طرف اسکاتلندی ها، سلت ها، فرانسوی ها و رقیبان پادشاهان انگلیسی مقاومت و البته گهگاهی هم سقوط نموده است. قلعه کریک فرگس اوایل سال 1800 به یک زندان نظامی تبدیل شد و برای حدود یک قرن، این قلعه به صورت یک اسلحه خانه باقی ماند.

کارکنان قلعه شگفت انگیز کریک فرگس تورهایی را برای قلعه ارائه نموده و به صورت تخصصی به بازدیدنمایندگان آگاهی کاملی را از سرگذشت این مکان ارائه می دهند. میهمانان می توانند تورهای بدون راهنما را هم انتخاب نمایند. تور همراه با راهنما برای بازدیدنمایندگان موجود بوده و به آن ها یاری می نماید تا مکان های تاریخی شهر را طی بازدیدشان کشف نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1460

به "قلعه کریک فرگس؛ دیدنی باشکوه در بطن انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه کریک فرگس؛ دیدنی باشکوه در بطن انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید