ماجرای نوزادی که نیمی از بدنش شبیه به میمون بود

به گزارش عکس پارسی، دلیل شبیه شدن نیمی از بدن نوزاد به میمون، چیزی برخلاف تصورات مادر او بود.

ماجرای نوزادی که نیمی از بدنش شبیه به میمون بود

به گزارش خبرنگار، به نقل از اخبار الیوم؛ طی اتفاقی عجیب و نادر، یک معلم دختری را به جهان آورد که نیمی از بدن آن انسان و نیمی دیگر مانند میمون بود. به گفته این زن، او به کودکی که به جهان آورده بود نگاه می کرد و احساس خوشبختی داشت، اما هنگامی که به بقیه بدن او نگاه می کرد با تعجب گریه می کرد چرا که نیمی از پایین تنه اش قرمز بود و مو های روشن آن را پوشانده بود و او باور نمی کرد که این بچه، دخترش است.

یک چیز عجیب به فکر مادر خطور کرد. او هر هفته به باغ وحش می رفت و جلوی قفس میمون ها می ایستاد، به همین دلیل برایش سوال بود که آیا این می تواند ارتباطی با شکل عجیب کودک به جهان آمده اش داشته باشد؟!

مادر نوزاد سعی کرد این فکر را از فکر خود بیرون کند، او یک مدرس و تحصیل کرده بود و نباید به افسانه های خیالی اعتقاد داشته باشد پس به پزشکان مراجعه کرد و از آن ها دلیل این اتفاق را پرسید. پزشکان به او گفتند که به افسانه های خیالی توجهی نکند و تاکید کردند این مورد فقط یک عدم تعادل طبیعی در غدد و ترشحات نوزاد در زمان جنینی است.

اما مادر، علیه عبدالمنعم، معلم دبیرستان قدیم قاهره، در مصاحبه ای که در 31 ژانویه 1959 منتشر شد، به اخبار الیوم گفت: من سعی می کنم متقاعد شوم که خرافه واقعیت ندارد، اما نمی توانم. او ادامه داد: وقتی باردار بودم، هر هفته به باغ وحش جیزه می رفتم و قفسی با نوع خاصی از میمون های کوچک پیدا می کردم، چون از ظاهر این میمون ها و حرکات آن ها خوشم می آمد هر هفته به آنجا می رفتم تا ساعت های طولانی جلوی قفس بایستم.

علیه گفت: نه ماه گذشت و دخترم به این شکل عجیب به جهان آمد و پس از روز ها و هفته ها، تقریباً تا پشت کمر ماگدا با این مو ها پوشانده شده بود و موی پا های او که شبیه میمون بود تا بالای زانو ها ادامه یافته بود، اما بقیه بدن و پوست رنگ و شکل طبیعی داشت. پس از آن، لکه های قهوه ای روی بازوی او ظاهر شد و وقتی لکه بزرگ شد، با مو ها پوشانده شد. با افزایش سن، اضطراب من برای آینده دخترم به وحشت تبدیل می شد.

اخبار این اتفاق به دکتر جیمی عبید رسید و وی گفت: این شرایط از نظر خلقت غیرطبیعی است و هیچ ارتباطی با آنچه گفته می شود مبدأ انسان میمون ها هستند ندارد، این نقصی در شکل گیری جنین قبل از تکامل است.

گفتنی است درمان این بیماری، پس از تحقیقاتی که محل غده مورد نظر را که این بیماری را به وجود آورده مشخص می کند، در نهایت رادیوتراپی یا جراحی است و در صورت افزایش ترشح هورمون های مردانه، درمان با آنتی هورمون ها انجام می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1758

به "ماجرای نوزادی که نیمی از بدنش شبیه به میمون بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای نوزادی که نیمی از بدنش شبیه به میمون بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید