محدودیت های تازه آمریکا علیه رسانه های چین

به گزارش عکس پارسی، دولت آمریکا خاطرنشان کرد برای تعداد شهروندان چینی که در آمریکا برای رسانه دولتی چین کار می نمایند محدویت مشخص نموده است.

محدودیت های تازه آمریکا علیه رسانه های چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال، اقدام جدید دولت ترامپ چند هفته پس از لغو اعتبار فعالیت حرفه ای سه خبرنگار وال استریت ژورنال در پکن اجرا شده است و بنا بر اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، تعداد کارکنان رسانه های دولتی چین در آمریکا با اعمال این محدودیت از 160 نفر به 100 نفر کاهش خواهد یافت.

مایک پمپئو ـ وزیر امور خارجه آمریکا ـ در صفحه توئیتر خود نوشت: از امروز برای شمار کارکنان رسانه های دولتی چین در آمریکا سقف مشخص شده است و ما از پکن درخواست داریم تا به آزادی بیان احترام بگذارد و ما همچنان به اقدام متقابل در راستای روابط دو جانبه ادامه می دهیم.

او همچنین در بیانیه ای درباره ایجاد این محدودیت مطرح نمود: هدف ما روابط دو جانبه است و امیدواریم این اقدام موجب گردد که پکن رویکرد منصفانه و دوجانبه تری در قبال آمریکا و دیگر رسانه های خارجی در چین اتخاذ کند. این محدودیت ها شامل پنج رسانه شینهوا، شبکه جهانی تلویزیون چین، رادیو بین المللی چین، چاینا دیلی و موسسه Hai Tian Development USA می گردد.

اخراج خبرنگاران وال استریت ژورنال از چین که خشم کاخ سفید را برانگیخت زمانی روی داد که این خبرنگاران در یک مطلب منتشر شده از چین به عنوان مرد بیمار واقعی آسیا نام بردند (مرد بیمار را به کشوری می گویند که احتمال سقوط آن وجود دارد).

این اولین بار پس از دوره مائو تسه تونگ در چین بود که این کشور چند خبرنگار بین المللی را به صورت همزمان اخراج می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 803

به "محدودیت های تازه آمریکا علیه رسانه های چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های تازه آمریکا علیه رسانه های چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید