ممنوعیت ورود گردشگر به یک محله تاریخی در پکن

به گزارش عکس پارسی، یک بافت معروف و تاریخی درپکن، پایتخت چین، به دلیل ازدحام بیش از اندازه گردشگران به روی گردشگران گروهی بسته شد.

ممنوعیت ورود گردشگر به یک محله تاریخی در پکن

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

منطقه لیئوگو جنوبی در پکن به دلیل ازدحام گردشگران ضمن رد صلاحیت از سوی گروه شهرداری پکن و از دست دادن گواهینامه ی A3 که گواهینامه استاندارد ملی چین برای مناطق زیبا و خوش منظره است، از هفته آینده با اعمال محدودیت در پذیرش گردشگر هم روبرو می گردد .

این محله درواقع یک بافت قدیمی با 700 سال قدمت در شهر پکن است که به صورت یک نوار 768 متری درامتداد جنوب به شمال کشیده شده است. همچنین شامل 8 کوچه پیچ واپیچ قدیمی شرقی - غربی است که هر دو سوی همه کوچه ها از انواع رستوران، کافه و فروشگاه ها و قهوه خانه هایی به سبک هونتانگ یا سبک کلاسیک چینی پرشده است .

طبق آمار رسمی منتشرشده در چین میانگین روزانه گردشگرانی که از این منطقه بازدید می نمایند بیش از 30 هزار نفر است که در تعطیلات آخر هفته به 50 هزار نفر و گاهی در روزهای اوج به 100 هزار نفر هم می رسد. این در حالی است که گنجایش مجاز برای پذیرش گردشگر در این منطقه از سوی وزارت گردشگری چین تنها 17 هزار نفر اعلام شده است .

به گفته یک عضو هیئت کمیسیون توسعه گردشگری در محله دانگ چنگ که این منطقه در آن واقع شده، ترافیک بیش ازحد مسافران تنها موضوع خطرناک نیست که این اثر تاریخی - فرهنگی را تهدید می نماید بلکه شرایط را برای افزایش خطر ناشی از تصادفات را هم افزایش داده است .

این محله درشمار 25 محوطه حفاظت شده تاریخی - فرهنگی پکن است که مسکونی نیز هست. درحال حاضر بخش هایی از آن در دست بهسازی و احیاست . برای حمایت از نمای اصیل تاریخی آن و پیش گیری از تصادفات و تأمین امنیت عمومی کمیسیون گردشگری چین تصمیم گرفته است تا برای حضور گردشگران در این محله تاریخی پکن مقررات محدودنماینده ای اعمال کند. ازاین رو از آژانس های گردشگری و مسافرتی هم خواسته شده است که مسیرها و برنامه های خود را طبق شرایط و مقررات جدید تنظیم نمایند .

دراین میان یک عضو شورای شهرداری پکن نیز گفت:

این که این محله گواهینامه استاندارد ملی زیبایی چشم انداز خود را از دست بدهد ایجاب می نماید که برای کنترل ترافیک این منطقه اقدام گردد. این محله در مرکز شهر پکن دروهمسایگی با خیابان های شلوغ و پر رفت وآمدی است که در فشار ترافیک سنگینی است درحالی که فضای خروجی آن بسیار محدود است. از دیگر سو به عنوان یک منطقه زیبای گردشگری - فرهنگی که ورودی رایگان دارد، از حضور انبوه بازدیدنمایندگان علاوه بر سکنه بومی آن رنج می برد.

با رد صلاحیت این محله از سوی کمیسیون شهرداری پکن اعلام شد که ازاین پس آژانس های گردشگری مجاز به ورود گردشگران در گروه های بزرگ نیستند .

درحال حاضر حضور بیش ازحد گردشگران به یک مشکل معمول برای مناطق گردشگری پکن مبدل شده است. بسیاری از محلات پکن مقررات کنترل ترافیک گردشگران را اعمال نموده اند که دربرخی موارد با موفقیت نیز روبرو بوده است. به عنوان نمونه جریان حضور گروه های گردشگران در شهر ممنوعه از 180 هزار نفر در روزبه 80 هزار نفر در روز کاهش یافته است .

منبع: کجارو / chn.ir
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 406

به "ممنوعیت ورود گردشگر به یک محله تاریخی در پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود گردشگر به یک محله تاریخی در پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید