موزه مکاتب هنری تبریز ایجاد می گردد

به گزارش عکس پارسی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از راه اندازی موزه مکاتب هنری تبریز در خانه حریری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اطلاع داد.

موزه مکاتب هنری تبریز ایجاد می گردد

به گزارش عکس پارسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در جلسه مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه باغ کمال گفت: با توجه به تصویب کمیته مشخص کاربری بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر ایجاد موزه مکاتب هنری تبریز در خانه حریری با اتمام مرمت و سامان دهی این خانه شرایط برای ایجاد این موزه مهیا شده است.

آبدار اضافه نمود: در این جلسه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور طرح محتوایی موزه و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در مجموعه فرهنگی باغ کمال تشکیل شد، نقطه نظرات برای راه اندازی هرچه فاخرتر این موزه تخصصی مورد آنالیز نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه خانه حریری، بعد از طی مراحل قانونی واگذاری به بخش خصوص در قالب موزه مکاتب هنری تبریز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ادامه داد: پیرو کاربری مشخص شده برای این خانه، طرح محتوایی این موزه توسط مشاور آماده شده و مقرر شده است تا این مجموعه، محتوایی از مکاتب هنری اصیل تبریز مانند نقاشی، خط، موسیقی، نگارگری و... داشته باشد.

او اضافه نمود: بر اساس سیاست های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حمایت از تاسیس موزه های خصوصی، این موزه با استفاده کامل از ظرفیت بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد و در این راستا جلسات متعددی در مورد اخذ نکته نظرات صاحب نظران و هنرمندان برگزار و در اجرا و راه اندازی موزه لحاظ خواهد شد.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه، با تقدیر از ایجاد این موزه گفت: تبریز به لحاظ ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیار غنی است و جای خالی چنین موزه ای در استان بسیار خالی است.

او با اشاره به آمادگی اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی استان در راستای تقویت محتوایی این موزه اضافه نمود: مستندات بسیار ارزشمندی از جمله اسناد و مدارک مربوط به مکاتب هنری تبریز وجود دارد که برای ایجاد این موزه در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار خواهیم داد.

محمدپور در سرانجام گفت: ایجاد این موزه قدمی شایسته در راستای ارج نهادن به مکتب های هنری فاخر تبریز خواهد بود و یقینا پس از ایجاد باید به مرور تقویت و تکمیل گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 557

به "موزه مکاتب هنری تبریز ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه مکاتب هنری تبریز ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید