نصب تابلوی هشدار عبور حیوانات وحشی در راه های مواصلاتی زنجان

به گزارش عکس پارسی، مدیرکل محیط زیست طبیعی حفاظت محیط زیست استان زنجان از نصب تابلوهای هشدار عبور حیوانات وحشی در راه های مواصلاتی استان زنجان اطلاع داد.

نصب تابلوی هشدار عبور حیوانات وحشی در راه های مواصلاتی زنجان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، حسین آب سالان گفت: متأسفانه طی سال های اخیر بیشتر شاهد تصادفات جاده ای و مرگ و میر حیات وحش به خصوص حاشیه محورهای عبوری در مناطق تحت مدیریت هستیم.

آب سالان اضافه کرد: استان زنجان به لحاظ تنوع زیستی استانی غنی است به طوری که در نقاط مختلف انواع گونه های حیوانی و با ارزش زندگی و تردد می نمایند.

او ادامه داد: تلفات جاده ای وحوش علاوه بر آثار زیان بار تخریب زیستگاه های طبیعی و شکار و صید غیر مجاز، بر کاهش تنوع زیستی و نابودی محیط زیست طبیعی نقش مؤثری داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان براساس تکالیف سازمانی و با پیگیری های سازمان مردم نهاد همراهان سبزاندیشان استان زنجان و همکاری اداره کل راه و ترابری اقدام به نصب تابلوهای هشداردهنده محل عبور حیوانات وحشی، در حاشیه نقاطی از جاده های استان که از نظر کارشناسان محیط زیست احتمال برخورد وسائط نقلیه با حیوانات وحشی بیشتر محتمل بود کرد.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه نصب هرگونه تابلو اعم از تبلیغاتی طبق ضوابط راهداری و حمل و نقل جاده ای معین شده و میسر است، نقاط عبور و گذرگاهی حیات وحش را شناسایی و به منظور نصب تابلوهای هشداردهنده و محدودیت سرعت در مسیرهای گذر حیات وحش با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تعداد 10 عدد تابلو هشدار عبور حیوانات وحشی در اطراف منطقه حفاظت شده دشت سهرین نصب شد.

آب سالان گفت: آمارها نشانگر این است که هرسال نزدیک به 70 مورد تلفات وحوش در محورهای مواصلاتی گزارش شده که از میان گونه های تلف شده می توان به گونه های خرگوش، روباه و آهو اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1018

به "نصب تابلوی هشدار عبور حیوانات وحشی در راه های مواصلاتی زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب تابلوی هشدار عبور حیوانات وحشی در راه های مواصلاتی زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید