کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی رونمایی می گردد

به گزارش عکس پارسی، تهران (پانا)- کتابخانه و موزه ملی ملک کتاب نفیس کلیات سعدی را هم زمان با آیین گرامی داشت میلاد امام رضا علیه السلام رونمایی می نماید.

کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی رونمایی می گردد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ کانتر تجهیز بیشتر بدانید.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، کتاب نفیس کلیات سعدی برپایه نسخه خطی کلیات سعدی اهدایی بانو عزت ملک ملک به کتابخانه و موزه ملی ملک به خط میرزا علی نقی شیرازی و تذهیب خاندان میرزایوسف مُذّهب باشی منتشر شده است.

موقوفه آستان قدس رضوی، کتاب نفیس کلیات سعدی را به خط میرزاعلی نقی شیرازی و تذهیب خاندان میرزایوسف مُذّهب باشی در سده چهاردهم هجری کتابت شده و فراهم آمده است. بانو عزت ملک ملک، دختر عظیم حاج حسین آقا ملک، این کتاب را به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا نموده و به شماره ثبت 39 در گنجینه نسخه های خطی عظیم ترین موقوفه فرهنگی ایران به ثبت رسیده است. انتشار این کتاب نفیس با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز سعدی شناسی به انجام رسیده است.

مجید فداییان با همکاری مانی نورایی و بهرنگ موحد به همراه شهاب متین رضا، در بخش فنی و صحافی، در کنار کارشناسان زبده کتابخانه و موزه ملی ملک در انتشار این کتاب نفیس همکاری داشته اند. استاد عباس اخوین هم خوش نویسی مقدمه این کتاب را برعهده داشته است. کتاب نفیس کلیات سعدی در چاپخانه آستان قدس رضوی چاپ شده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک کتاب نفیس کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی را در آیین گرامی داشت میلاد امام رضا علیه السلام رونمایی می نماید. این آیین در روز سه شنبه یکم تیر 1400 خورشیدی در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1671

به "کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

2 کاربر به "کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی رونمایی می گردد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات سعدی به خط میرزا علی نقی شیرازی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید