گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال: سندروم عجیب استکهلم!

به گزارش عکس پارسی، نشریه ایتالیایی معروف گاتزتادلواسپورت با تأیید احتمال بازگشت آندره آ استراماچونی به تیم فوتبال استقلال، گزارشی جالب درباره این موضوع منتشر نموده است.

گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال: سندروم عجیب استکهلم!

به گزارش خبرنگاران، بازگشت احتمالی آندره آ استراماچونی به تیم فوتبال استقلال این روزها دوباره به سوژه ای برای رسانه های ایتالیایی مبدل شده است. با توجه به اتفاقاتی در دوره نخست مربیگری این مرد ایتالیایی در تهران رخ داد و منجر به جدایی وی از استقلال شد، کوشش مدیران تیم آبی پوش پایتخت برای بازگرداندن سرمربی سابق اینتر برای هموطنان او جالب توجه بوده است.

نشریه گاتزتا دلواسپورت هم در یک گزارش، توصیف جالبی از بازگشت احتمالی مرد 44 ساله ایتالیایی به ایران داشته است. این نشریه در گزارشی با عنوان آدم ربایی، فرار، عشق و بازگشت؛ سندرم عجیب استکهام سناریوی بازگشت احتمالی استراماچونی به استقلال را به ماجرای گروگان گیری تاریخی در بانک استکهلم سوئد در سال 1973 تشبیه نموده است. (سندروم استکهلم اصطلاحی است که پس از سرقت از بانکی در میدان نورمالمستوری استکهلمِ سوئد، توسط بیل بیِروت روانشناسی که از ابتدا تا پایان به پلیس مشاوره روانشناسی می داد و به بانک رفت وآمد داشت، هم زمان با پوشش خبری مورد استفاده نهاده شد. در طی این گروگان گیری چهار کارمند به مدت 6 روز به گروگان گرفته شدند. طی این شش روز قربانیان وابستگی عاطفی به گروگان گیرها پیدا کردند تا حدی که از همکاری با پلیس سرباز می زدند و حتی پس از آزادی شان در دفاع از گروگان گیران خود برآمدند.)

گاتزتا در این خصوص می نویسد: اکنون هیئت مدیره ای جدید در باشگاه استقلال روی کار آمده اند، استراماچونی ممکن است به ایران برگردد تا به تیمی ملحق گردد که در ماه دسامبر قراردادش را با آن فسخ کرد چون که حقوقش را پرداخت نمی کرد. اگر این ماجرا را نتوانیم سندروم استراماچونی در استکهلم بنامیم، مطمئناً به رخ دادن آن نزدیک هستیم. بعد از عشق طوفانی و داستان نفرتی که دو طرف را به دادگاه کشاند، حالا استقلال، تیمی دولتی مستقر در تهران به آندره آ استراماچونی یک قرارداد دو ساله بسیار پرزق وبرق پیشنهاد داده تا او به ایران برگردد و کارش را در تیمی که آن را پس از سال ها دوباره صدرنشین کرد، به قهرمانی عظیم برای هوادارانش تبدیل و با مدیران قبلی آن وارد جنگ شده بود را کامل کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1148

به "گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال: سندروم عجیب استکهلم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال: سندروم عجیب استکهلم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید