3 ورزش ساده برای پیرچشمی و بهبود بینایی

به گزارش عکس پارسی، عارضه پیرچشمی ناشی از عدم افزایش خاصیت ارتجاعی عدسی چشم و افزایش عدم انعطاف پذیری در عدسی چشم با افزایش سن است.

3 ورزش ساده برای پیرچشمی و بهبود بینایی

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پیرچشمی به عنوان از دست دادن تدریجی توانایی چشمان شما برای تمرکز بر روی اجسام نزدیک تعریف می گردد. بعضی از علائم اولیه که باید مراقب آن ها باشید، چیست؟ این عارضه ناشی از عدم افزایش خاصیت ارتجاعی عدسی چشم با افزایش سن است. پیرچشمی به علت افزایش عدم انعطاف پذیری در عدسی چشم با افزایش سن است.

با افزایش سن، عدسی چشم سفت تر و انعطاف ناپذیرتر می گردد و وقتی این اتفاق می افتد، دیگر نمی تواند شکل خود را برای تمرکز روی تصاویر نزدیک تغییر دهد. در نتیجه، تصاویر، متن یا صفحه نمایش خارج از فوکوس ظاهر می شوند. این عارضه معمولاً در افراد بالای 40 سال ظاهر می گردد و تا زمانی که فرد به اواسط دهه شصت خود می رسد، رو به وخامت است.

اغلب اولین علامت پیرچشمی زمانی است که کتاب، روزنامه یا گوشی هوشمند خود را در فاصله دورتری در دست بگیرید تا واضح تر بخوانید. بعضی دیگر از علائم رایج دیگر عبارتند از دشواری در خواندن حروف کوچک یا تمرکز بر روی اشیاء نزدیک، احتیاج به نور روشن تر هنگام مطالعه، خستگی چشم یا سردرد هنگام مطالعه یا انجام کار های نزدیک.

3 ورزش ساده برای پیرچشمی و بهبود بینایی

پیرچشمی همواره باید با لنز درمان گردد؛ چه در عینک و چه به صورت تماسی برای جبران ناتوانی چشم در تمرکز روی اشیاء نزدیک، اما در ابتدا انجام یک معاینه جامع چشم برای تایید پیرچشمی مهم است.

سایر گزینه های درمانی عبارتند از:

عینک مطالعه

عینک دو کانونی

سه کانونی

لنز های داخلی

لنز های تماسی

عمل جراحی

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1983

به "3 ورزش ساده برای پیرچشمی و بهبود بینایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 ورزش ساده برای پیرچشمی و بهبود بینایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید