40 درصد آمریکایی ها سوسیالیسم را به سرمایه داری ترجیح می دهند

به گزارش عکس پارسی، نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد برخلاف آنچه دونالد ترامپ می گوید محبوبیت سیاستمداران سوسیالیست در آمریکا در حال افزایش است.

40 درصد آمریکایی ها سوسیالیسم را به سرمایه داری ترجیح می دهند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی 40 درصد آمریکایی ها زندگی در یک کشور سوسیالیستی را به حضور در جامعه کاپیتالیستی ترجیح می دهند.

این نظرسنجی که به صورت مشترک از سوی پایگاه خبری اکسیوس و شبکه تلویزیونی اچ بی او صورت گرفته نشان می دهد که از هر ده آمریکایی، چهار نفر زندگی در یک جامعه سوسیالیستی را به زندگی کردن در جامعه سرمایه داری ترجیح می دهند.

کسانی که در این نظرسنجی شرکت نموده اند بعضی از ویژگی های نظام سوسیالیستی همچون آموزش رایگان، بیمه سلامت فراگیر و تضمین دستمزد کارگران را مهمترین نقاط مثبت یک نظام سوسالیسیتی دانسته اند.

از سوی دیگر پاسخ دهندگان برداشت های مختلفی دربارۀ سیستم سیاسی سوسیالیسیتی دارند. 76 درصد پاسخ دهندگان مراقبت های بهداشتی را نشانه ای از سوسیالیسم دانسته اند و 72 درصد موافق بودند که آموزش و پرورش رایگان یکی دیگر از ویژگی های نظام سیاسی سوسیالیستی است.

در مورد ابعاد منفی سوسیالیسم هم نگاه های متفاوتی وجود دارد. 57 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که نظام های سوسیالیستی کنترلی بیش از حد بر رسانه ها دارند. ضمن اینکه 49 درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، نظام سوسیالیسیت را وابسته به دیکتاتوری دانسته اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که محبوبیت سیاستمداران چپ همچون برنی سندرز (سناتور ایالت ورمونت) و الکساندر اوکاسیو کورتز (جوان ترین عضو مجلس نمایندگان آمریکا از نیویورک) در حال افزایش است و این می تواند زمینه را برای باز کردن فضا برای سوسیالیسم در آمریکا هموار سازد.

این در حالیست که دونالد ترامپ بارها به سوسیالیسم حمله نموده و این ایدئولوژی سیاسی را در حال مرگ خوانده است و پیش بینی نموده کشورهای سوسیالیستی دنیا به زودی شاهد فروپاشی نظام سیاسی خود باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 221

به "40 درصد آمریکایی ها سوسیالیسم را به سرمایه داری ترجیح می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد آمریکایی ها سوسیالیسم را به سرمایه داری ترجیح می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید