آمریکایی ها به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می نماید!

به گزارش عکس پارسی، شهروندان آمریکا روز آدینه به خبر ابتلا رئیس جمهوری کشورشان به بیماری کرونا واکنش نشان دادند و طبق توصیه های قبلی خودش به مبتلایان به کرونا، به او توصیه کردندمواد شوینده بنوشد تا از خطر مرگ در امان بماند.

آمریکایی ها به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می نماید!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، شهروندان آمریکایی روز آدینه در واکنش به خبر ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کشورشان و نیز همسرش در صفحه توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی خطاب به او توصیه کردند که طبق تاکید قبلی او به مبتلایان به کرونا، مواد شوینده بنوشد که در برطرف کرونا معجزه می نماید.

آنها به انحای مختلف اعم از نمایش عکس و یا طرح بطری و یا ظروف مواد شوینده به او خطاب کردند: از این بنوش معجزه می نماید!

چون هشتم اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا زمانی که کرونا در حال شیوع بود و شهروندان این کشور و دنیا یکی پس از دیگری به این ویروس مهلک مبتلا می شدند از فواید احتمالی مواد ضدعفونی نماینده در درمان کرونا سخن گفته بود و با به سخره دریافت هموطنان خود و بطور کل مبتلایان به کرونا در دنیا توصیه نموده بود که برای خلاص شدن از این بیماری مهلک از مواد شوینده و ضدعفونی نماینده استفاده نمایند.

بعد از این اظهار نظر سخیف و استهزاء آمیز بود که بسیاری از شهروندان این کشور و حتی دنیا از او انتقاد نموده بودند، چرا که بعضی از شهروندان آمریکایی حتی به این اظهار نظر نابخردانه او عمل نموده و با خوردن مواد شوینده و ضدعفونی نماینده راهی بیمارستان شده بودند.

در همان ایام رسانه های بین المللی نوشته بودند که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با تجویز نسخه های خطرناک در خصوص کرونا هم در کار پزشکان دخالت می نماید و جان مردم را به خطر می اندازد.

وی بارها در مقابل شیوع ویروس کرونا واکنش های عجیب و غریبی داشته است. او ابتدا خطر کرونا را انکار کرد و آن را با آنفلوآنزا مقایسه کرد و پس از آن داروهایی تجویز کرد که جان مردم آمریکا را به خطر انداخت.

ترامپ در اواسط اسفند ماه سال گذشته زمانی که کرونا در ابتدای راه در آمریکا بود، برای چندمین بار کرونا را با کشتار آنفلوآنزا مقایسه کرد و در توییتی نوشت: پارسال 37000 آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای معمولی مردند. متوسط، هر سال بین 27000 تا 70000 نفر. هیچ جا تعطیل نشده و زندگی و اقتصاد پیش می رود. تا این لحظه، 546 مورد تأییدشده ویروس کرونا و 22 مورد مرگ وجود دارد. در این مورد فکر کنید.

او اوایل فروردین ماه سال جاری در اوج شیوع کرونا نیز در گفتگویی با شبکه فاکس نیوز مدعی شده بود که سالانه ده ها هزار آمریکایی به خاطر آنفلوآنزا و یا سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند، اما ایالات متحده هیچ گاه به حالت تعطیلی درنیامده است.

با این حال پس از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش تعداد قربانیان این بیماری در آمریکا، مخالفان دونالد ترامپ و بعضی از رسانه ها از دولت آمریکا و شخص ترامپ انتقاد کردند که به موقع نسبت به هشدارها واکنش نشان نداده و در مقابله با شیوع این بیماری تعلل نموده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه 23 فروردین گزارشی درباره عملکرد دولت ترامپ در تقابل با شیوع بیماری کرونا منتشر کرد. در این گزارش از عملکرد ترامپ و تعلل او در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انتقاد شده و آمده بود که ترامپ گستره خطرات ناشی از شیوع این بیماری را بسیار دیر متوجه شد و به موقع دست به اقدام نزد.

نهایتا آنتونی فائوچی، مشاور ترامپ در امر مقابله با ویروس جدید کرونا در آمریکا در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان، تعلل دولت آمریکا در مقابله با بحران کرونا را پذیرفت و گفت که اقدام به موقع برای مقابله با این بیماری می توانست جان شماری از شهروندان را نجات دهد. فاوچی گفت اگر سیاست منع تردد در سطح شهرها زودتر به مورد اجرا گذاشته می شد، امکان کاهش میزان ابتلا به این بیماری وجود می داشت. در این میان ترامپ در اظهارات گاه و بیگاهش در کار پزشکان هم دخالت می کرد و برای بیماران کرونایی داروهایی تجویز و توصیه می کرد.

درمان با داروی مالاریا

اواسط فروردین ماه رئیس جمهور آمریکا در نقش یک پزشک ظاهر شد و بدون هیچ مدرک قطعی، مدعی شد داروی هیدروکسی کلروکین که بیماران مبتلا به مالاریا از آن استفاده می نمایند، برای مقابله با بیماری کرونا موثر است و خودش توضیح داد که توصیه اش برای استفاده از این دارو تنها برای اساس غریزه بوده است و اینکه هیچ تخصصی در این زمینه ندارد.

ترامپ در نشستی خبری در کاخ سفید گفت: هیدروکسی کلروکین مدت هاست به عنوان داروی مالاریا استفاده می گردد، او داروی مالاریا کلروکین را هدیه ای از جانب خداوند خواند. در حالی که محققان نسبت به خطرات ناشی از این درمان هشدار داده و گفته بودند که آزمایش های کافی در باره اثرات درمانی این داروها هنوز صورت نگرفته است.

نهایتا نتایج پژوهش ها در آمریکا، نشان داد که داروی ضد مالاریا بر کرونا تاثیری ندارد حتی خطرهای دیگری دارد در گزارشی علمی که منتشر شد، آمده بود که مرگ و میر بیمارانی که هیدروکسی کلروکین مصرف نموده اند، بیشتر از کسانی است که تحت چنین تجویزی قرار نداشته اند.

مرگی که توصیه ترامپ باعث آن بود

یک مرد آمریکایی 60 ساله به نام گری لینوس، در ایالت آریزونا به دلیل به توصیه غیرعلمی دونالد ترامپ و خوردن مایع پاک نماینده مخزن ماهی، جان خود را از دست داد. گری لینوس، مهندس فنی بازنشسته آمریکایی به همراه همسرش واندا به جای هیدروکسی کلروکین از فسفات کلروکین که مایع پاک نماینده مخزن ماهی است با این هدف که می تواند سبب درمان بیماری کرونا گردد، استفاده کردند و گری جان خود را از دست داد.

همسر گری گفت: هنگامی که ترامپ درباره منافع بالقوه کلروکین در تلویزیون صحبت می کرد، نظرم شوهرم به سخنانش بسیار جلب شد. من و همسرم یک قاشق غذاخوری از ماده شوینده مخزن ماهی که در خانه نگهداری می کردیم را پس از مخلوط کردن با جوش شیرین به امید آنکه بتواند مانع از ابتلا به ویروس کرونا گردد، خوردیم!

تزریق مایع ضدعفونی

اما جنجالی ترین اظهار نظر ترامپ زمانی انجام شد که او سخنرانی مطبوعاتی خود، در روز پنج شنبه 4 اردیبهشت، از پژوهشگران خواست تا اثرات مواد ضدعفونی نماینده در مقابله با ویروس کرونا را به وسیله تزریق این مواد به بدن آنالیز نمایند.

دونالد ترامپ، با بیان اینکه درباره نتیجه تحقیقات باید محتاط بود، گفت: مواد ضدعفونی نماینده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را نابود می نماید، فقط یک دقیقه؛ آیا راهی هست که بتوانیم این ویروس را به داخل بدن تزریق کنیم یا چیزی شبیه پاکسازی و شست وشو؟ آنالیز این هم جالب خواهد بود.

بلافاصله پس از سخنان دونالد ترامپ، مدیران شرکت های تولیدات مواد ضدعفونی نماینده لِیزول و دتول، در واکنش به اظهارنظر عجیب ترامپ، به تمامی مصرف نمایندگان این محصولات شیمیایی ضدعفونی نماینده، نسبت به مصرف نادرست این محصولات شیمیایی هشدار دادند. آنان در گفت و گو با خبرگزاری سی ان ان، استفاده نابجا از این محصولات شیمیایی را بسیار خطرناک برشمرده و تاکید نمودند: استفاده از این محصولات به روش تزریق یا هر روش دیگری برای سلامت انسان بسیار مضر و خطرناک است.

اظهارات دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی نیز واکنش متخصصان و کارشناسان بهداشتی را به دنبال داشت. بعضی از کارشناسان نسبت، ضمن تاکید بر خطرناک بودن این محصولات، حتی نسبت به استنشاق گازهای سمی که از این محصولات شیمیایی متصاعد می شوند هشدار داده و آن را برای سلامت ریه خطرناک دانستند.

کار به جایی رسید که استیون هان، رییس سازمان غذا و داروی آمریکا گفت این سازمان به طور یقین مصرف داخلی یک ماده ضد عفونی نماینده را توصیه نمی نماید. او که روز آدینه 5 اردیبهشت با شبکه سی ان ان گفت وگو می کرد، تاکید نمود که مصرف یا تزریق ضد عفونی نماینده ها خطرناک است.

ترامپ در کنفرانس خبری دیگری به اظهارات جنجالی خود که یک روز قبل از آن با طرح ایده تزریق مواد ضدعفونی نماینده برای درمان کروناویروس مطرح نموده بود پرداخته و به خبرنگاران گفت: من صرفاً داشتم پرسشی را به شکلی طعنه آمیز به خبرنگارانی مثل شما مطرح می کردم تا ببینم چه اتفاقی می افتد.

شمار بالای مصدومان

تعدادی از شهروندان نیویورکی به خاطر استعمال مواد ضدعفونی نماینده برای مقابله با ویروس کرونا دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند.

دیلی نیوز گزارش داد که ظرف 18 ساعت پس از ادعای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر احتمال معالجه کرونا با تزریق مواد ضدعفونی نماینده به بدن بیمار، شمار مسمومیت های ناشی از این مواد در شهر نیویورک افزایش چشم گیری داشته است.

مرکز کنترل مسمومیت نیویورک گفت که تا روز بعد از طرح این ادعا توسط ترامپ، این مرکز 30 مورد از مسمومیت ناشی از نوشیدن سفیدنماینده یا مواد مشابه به این مرکز گزارش شده اما هیچ یک از مصدومان جان خود را از دست نداده و نیازمند بستری نبوده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1186

به "آمریکایی ها به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید