استقبال انصارالله از حمایت ائتلاف سعودی از برقراری آتش بس در یمن

به گزارش عکس پارسی، ائتلاف سعودی از تصمیم خود برای موافقت با درخواست دبیرکل سازمان ملل مبنی بر برقراری آتش بس در یمن به منظور مقابله با ویروس کرونا (کووید - 19) اطلاع داد؛ تصمیمی که مورد استقبال یک رهبر انصارالله نهاده شد.

استقبال انصارالله از حمایت ائتلاف سعودی از برقراری آتش بس در یمن

به گزارش عکس پارسی، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان گزارش داد، فرماندهی نیروهای مشترک در ائتلاف عربی تصمیم دولت مستعفی یمن در پذیرش درخواست آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره آتش بس در یمن و مقابله با شیوع کرونا را تایید و حمایت می نماید.

سرهنگ المالکی گفت، فرماندهی نیروهای مشترک در ائتلاف از کوشش های مارتین گریفیث، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن در زمینه آتش بس، کاهش تنش و اتخاذ گام های عملی اعتمادسازی بین طرفین در زمینه انسانی و مالی و کاهش رنج ملت یمن و کوشش جدی برای مقابله با شیوع کرونا حمایت می نماید.

این موضع ائتلاف سعودی چند ساعت پس از درخواست دبیرکل سازمان ملل و چند روز پس از درخواست مشابه مارتین گریفیث اتخاذ شد دولت مستعفی یمن چهارشنبه از درخواست گوترش مبنی بر تحقق آتش بس و مقابله با کرونا استقبال کرد.

دولت مستعفی یمن ظاهرا در بیانیه ای اظهار نموده شرایط سیاسی، مالی و بهداشتی یمن مستلزم توقف هرگونه تنش و حمایت از کوشش های جهانی و انسانی برای حفظ جان شهروندان و تعامل مسؤولانه با این اپیدمی است.

در بیانیه دولت مستعفی آمده است که این دولت با کوشش ها برای احیای دولت و توقف خونریزی ها تعامل مثبتی خواهد داشت.

طبق این بیانیه، دولت مستعفی آماده اقدام جدی برای مقابله با کرونا و منع شیوع آن در داخل خاک یمن است.

با این موضع گیری ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن، انصارالله نیز از این تصمیم ائتلاف استقبال کرد.

محمد علی الحوثی، رئیس کمیته انقلاب یمن وابسته به انصارالله در توییتر نوشت: اعلام ائتلاف عربی مبنی بر پذیرش آتش بس و کاهش تنش و اتخاذ گام های عملی برای اعتماد سازی بین طرفین در زمینه های انسانی و مالی امری مورد استقبال است.

وی در ادامه نوشت: منتظر اجرای عملی این تصمیم هستیم.

همچنین مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن وابسته به انصارالله گفت: ما از درخواست ها و کوشش های دبیرکل سازمان ملل و فرستاده اش به یمن برای خاتمه دادن جنگ در کشور استقبال می کنیم.

المشاط افزود: تاکید می کنیم که کاملا برای استقبال از کوشش ها و برنامه ها در چارچوب آتش بس فراگیر و واقعی که مردم تاثیرش را حس نمایند، آماده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 878

به "استقبال انصارالله از حمایت ائتلاف سعودی از برقراری آتش بس در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال انصارالله از حمایت ائتلاف سعودی از برقراری آتش بس در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید