شرط واکسن برای کلاس های حضوری مدارس حذف شد

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران، یوسف نوری گفت: آنچه که پیش از این مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نموده بود در جلسه ستاد ملی کرونا اصلاح و شرط تزریق واکسن و ارایه آزمایش منفی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس برداشته شد.

شرط واکسن برای کلاس های حضوری مدارس حذف شد

وی افزود: تأکید ما این است که دانش آموزان 12 تا 18 ساله که تا به امروز واکسن کرونا را تزریق ننموده اند و یا دُز دوم واکسن را نیز نزده اند با پیامکی که برای آن ها ارسال می گردد نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

آقای نوری گفت: شرط غیرحضوری شدن مهد های کودک و مدارس مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست و تا امروز تصمیمی در اینباره گرفته نشده است و بنابراین فعالیت مدارس و مهد های کودک همچنان حضوری خواهد بود.

وی افزود: دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر غیرحضوری شدن کلاس ها، از فضای مجازی و شبکه شاد برای آموزش دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تأکید ما این است که کلاس های مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی حضوری برگزار گردد.

آقای نوری به رتبه بندی معلمان اشاره نمود و افزود: در صورت تأیید شورای نگهبان، نگارش آیین نامه رتبه بندی را شروع خواهیم کرد و من تا به امروز دو نامه به رئیس جمهور در اینباره نوشته ام که به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

وی گفت: برای استخدام معلمان حق التدریس، نهضتی و پیش دبستانی که از بعد سال 92 فعالیت خود را شروع نموده اند هنوز قانونی به ما ابلاغ نشده است و این معلمان همچنان به صورت حق التدریس فعالیت خواهند داد.

آقای نوری افزود: به شهریه مدارس غیردولتی اشاره نمود و گفت: به مدارس غیردولتی که شهریه غیرقانونی و بیش از نرخ مصوب می گیرند اخطار می دهم و در صورت رعایت نکردن نرخ مصوب منتظر برخورد جدی ما باشند.

وی گفت: شهریه پایه و فوق برنامه هر مدرسه غیردولتی باید معین و یک شهریه به خانواده ها اعلام گردد نه اینکه خانواده ها با مراجعه به مدرسه شهریه های دیگری را مشاهده نمایند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: درصورتی که مدرسه شهریه اضافی دریافت و آن را به خانواده ها بازنگرداند حتما آن را پیگیری خواهیم کرد.

آقای نوری به آموزش زبان های خارجی غیرانگلیسی در مدارس اشاره و افزود: از گزارش خوبی که خبر صدا و سیما در این باره تهیه و پخش کرد تشکر می کنم و ما باید طبق سند تحول آموزش و پرورش آموزش زبان خارجی را منحصر به زبان انگلیسی نکنیم و آموزش زبان های دیگر را نیز باید در مدارس داشته باشیم تا دانش آموزان براساس علاقه خود یکی از زبان ها را انتخاب نمایند.

منبع: فارس

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1908

به "شرط واکسن برای کلاس های حضوری مدارس حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط واکسن برای کلاس های حضوری مدارس حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید