اعلام آخرین شرایط دانش آموزان منتقل شده به مراکز درمانی قم

به گزارش عکس پارسی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بخش عمده ای از دانش آموزانی که احتمال مسمومیت داشتند مرخص شده اند و باقی نفراتی که بستری هستند حال عمومی خوبی دارند.

اعلام آخرین شرایط دانش آموزان منتقل شده به مراکز درمانی قم

به گزارش خبرنگاران، محبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم امشب در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: طبق آخرین گزارشی که امشب از دانش آموزان مسموم دارم و سرکشی که بنده در 2 بیمارستان شهید بهشتی و فرقانی داشتم و از نزدیک جویای شرایط آن ها شدم، حال دانش آموزانی که دیروز احتمال مسمومیت داشتند، خوب است.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از این دانش آموزان مرخص شده اند و باقی نفراتی که بستری هستند حال عمومی خوبی دارند.

محبی تاکید نمود: این اطمینان را به مردم می دهم که به لطف خدا هیچ مورد فوتی، کما و یا خون ریزی گوارشی بین این دانش آموزان نداشته ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همه امکاناتی که مورد احتیاج درمان این عزیزان است در استان وجود دارد و کادر درمان در کنار آن ها هستند.

وی در انتها توضیح داد: علاوه بر کوشش افراد داخل استان، تیم هایی جهت آنالیز ابعاد این حوادث از مرکز به قم اعزام شده اند و همگی در کنار هم در کوششیم تا منشا این اتفاق را کشف کنیم که تا امروز عاملی به دست نیامده است.

بعلاوه عباس جعفری مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان قم نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ما تا به امروز موردی از گاز مسموم کننده در مدارس کشف نکرده ایم؛ با رصدها و آنالیز هایی که انجام شده وجود گاز آمونیاک در مدارس را رد می کنم.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین جلسه مدیریت بحران قرار شد سازمان آتش نشانی مدارس را آنالیز کند؛ تا به امروز 115 مدرسه از لحاظ ایمنی مورد رصد قرار گرفته است.

مدیدعامل سازمان آنش نشانی قم در انتها مطرح کرد: موتورخانه ها، راهروها و کلاس ها مورد آنالیز قرارگرفته اند؛ از مدارس خواستیم موتورخانه ها را برای چندین ساعت روشن بگذارند تا آنالیز های ما در این زمینه نیز صورت بگیرد اما هنوز به موردی نرسیده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2154

به "اعلام آخرین شرایط دانش آموزان منتقل شده به مراکز درمانی قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آخرین شرایط دانش آموزان منتقل شده به مراکز درمانی قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید