المشاط: آن قدر به متجاوزان حمله می کنیم تا مجبور به پذیرش صلح شوند

به گزارش عکس پارسی، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت که در صورت ادامه حملات ائتلاف سعودی، آنقدر عمق خاک کشورهای متجاوز را هدف قرار می دهیم تا مجبور شوند به صلح روی بیاورند.

المشاط: آن قدر به متجاوزان حمله می کنیم تا مجبور به پذیرش صلح شوند

به گزارش گروه بین الملل عکس پارسی، مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل به یمن پس از دیدار با رهبر جنبش انصارالله، با مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیدار کرد.

به گزارش المسیره، دیدار گریفیتس و مهدی المشاط روز چهارشنبه در مقر ریاست شورای عالی سیاسی یمن انجام گرفت و دو طرف درباره آخرین تحولات مربوط به این کشور گفت وگو کردند.

آنطور که المسیره درباره جزئیات این دیدار گزارش داده، ابتدا رئیس شورای عالی سیاسی یمن صحبت کرد و به طرف مقابل یعنی گریفیتس هشدار داد که اگر ائتلاف سعودی بخواهد به حملاتش ادامه دهد، یمن آنقدر حمله می کند تا متجاوزان مجبور شوند صلح را بپذیرند.

مهدی المشاط ضمن ابراز امیدواری درباره ایجاد صلح در یمن گفت که رفتارهای تجاوزکارانه ائتلاف سعودی نشان می دهد متجاوزان صلح در یمن را نمی خواهند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت، برخی از طرف های عضو ائتلاف از دستیابی یمن به صلح متضرر می شوند، بنابراین برای به شکست کشاندن اقدامات مثبت جهت برقراری صلح در این کشور، دست به هر کاری می زنند.

وی در ادامه دیدارش با گریفیتس به توافق سوئد اشاره کرد و گفت که ارتش یمن و انصارالله نیمی از تعهداتش در قبال توافق الحدیده را به صورت یک جانبه اجرا کرد، اما طرف مقابل [دولت مستعفی یمن] هیچ اقدامی برای انجام تعهداتش انجام نداده و حتی یک گام هم در راستای برقراری صلح در یمن برنداشته است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در خاتمه بر ضرورت اعمال فشار سازمان ملل به طرف مقابل در خصوص اجرای تعهداتش تاکید کرد و از این نهاد بین المللی خواست تا با جدیت تمام برای بازگشایی فرودگاه صنعاء و توقف جنگ اقتصادی متجاوزان علیه یمن اقدام کند.

نماینده سازمان ملل در امور یمن که دیروز (سه شنبه) وارد صنعاء شده بود، با سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن دیدار و گفت وگو کرد.

رهبر انصارالله در این دیدار بر ضرورت توقف حملات متجاوزان و رفع ظالمانه محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعاء تاکید کرد.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 241

به "المشاط: آن قدر به متجاوزان حمله می کنیم تا مجبور به پذیرش صلح شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المشاط: آن قدر به متجاوزان حمله می کنیم تا مجبور به پذیرش صلح شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید